Spoznaj kruté znamenia zverokruhu: Ich správanie ťa môže šokovať

Spoznaj kruté znamenia zverokruhu: Ich správanie ťa môže šokovať

  • Zdieľaj:
 • 2

Pri charakteristike znamení zverokruhu sa okrem svetlých a pozitívnych stránok jednotlivých znamení venujeme aj tým, ktoré možno označiť za tienistejšie. A tak ste si mali možnosť prečítať napríklad o tom, ktoré znamenia patria medzi najklebetnejšie, alebo o tých, ktoré najčastejšie klamú.

A dnes načrieme znova do temnejších vôd, keďže svoju pozornosť sústredíme na kruté a necitlivé správanie. Ktoré znamenia majú k nemu väčšiu tendenciu? Možno si poviete, že taký Rak býva niekedy poriadne cynický a jeho slová sú z času na čas, no predovšetkým vtedy, keď sa bráni, štipľavé ako čili, no u neho nejde o krutosť v pravom zmysle slova. Na druhej strane totiž patrí aj s podobne nastaveným Škorpiónom medzi naozaj nesmierne citlivé a empatické znamenia, ktoré ochotne a bez problémov pomôžu.

Ako ste asi pochopili, v nasledujúcich riadkoch sa zameriame u vybraných znamení najmä na deficit empatie a prílišnú bojovnosť, ktorá môže znamenať aj to, že daný človek „ide cez mŕtvoly“ – čo možno jasne definovať aj ako kruté správanie, ktoré nerešpektuje nielen city druhých, ale aj ich samotnú osobnosť. Samozrejme, že aj medzi vybranými znameniami nájdeme úžasné zlatíčka, ktoré majú od krutosti veľmi ďaleko. Preto skôr hovoríme o tom, ktoré znamenia majú k takémuto negatívnemu správaniu väčšie predpoklady a môžu vás tak celkom nemilo zaskočiť.

Pozri aj: Horoskop na rok 2020: Pozri, čo ti predpovedajú hviezdy?

kruté znamenie - Baran

Zdroj: Shutterstock®

BARAN (21.03. – 20.04.)

Už viackrát sme prízvukovali, že s Baranom sa neradno zahrávať. Ľuďom v tomto znamení stačí aj celkom malý podnet k tomu, aby „vyštartovali“. Známe je tiež to, že akúkoľvek krivdu vrátia aj s úrokmi. Tento najväčší tvrdohlavec zverokruhu nemá však problém ísť do konfliktu ani s človekom, ktorý s ním v zásade nemá zlé úmysly. Impulzívne správanie sa v niektorých momentoch môže preklopiť až do naozajstnej krutosti a necitlivosti, keď si možno len spätne dokáže uvedomovať, čo všetko svojím správaním spôsobil.

Okrem toho je toto znamenie známe aj tým, že musí byť neustále všetko podľa neho, čo pôsobí naozaj diktátorsky. A taktiež tomu prináleží aj podobné správanie sa v momentoch, keď jeho želania a túžby nie sú naplnené.

znamenia a krutosť

Zdroj: Shutterstock®

LEV (23.07. – 23.08.)

Je to asi prekvapujúce, ale ľudia v znamení Leva dokážu byť naozaj krutí. Možno tomu neveríte, keďže väčšinou toto znamenie charakterizuje optimizmus a dobrosrdečnosť, čo je v ostrom protiklade k necitlivosti. Ale tí, ktorí Levov poznajú lepšie, tušia alebo vedia aj o tejto ich temnej stránke. A ako sa z milého a neškodného Leva stane zúrivý, necitlivý až krutý jedinec? Môže za to kritika, ktorou Leva počastujete a dotknete sa tak zásadným spôsobom jeho ega. A ak je dokonca kritika neoprávnená, Lev priam, metaforicky povedané, vyskakuje z kože a dokáže sekať hlava-nehlava.

Pozor však, nie vždy sa môže táto jeho krutosť pretaviť do erupcie pocitov, s ktorou zmetie všetko naokolo. Pravdou je, že tento jav je pomerne ojedinelý a veľa Levov sa dokáže celkom dobre ovládať. No na druhej strane však dokáže človeka, ktorý ho urazil, úplne emocionálne aj fyzicky od seba „odstrihnúť“ a krutosť sa v istom zmysle môže prejaviť aj tak, že keď tento človek bude potrebovať pomoc, od urazeného Leva sa jej istotne nedočká, ba dokonca sa môže Lev tváriť, že daného človeka vlastne ani nepozná – stáva sa pre neho cudzím. A kruté je z jeho strany i to, že ide vo väčšine prípadov o dlhotrvajúcu (ba až doživotnú) záležitosť, nakoľko Lev neodpúšťa.

krutí ľudia

Zdroj: Shutterstock®

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Napriek tomu, že ľudia v tomto znamení patria medzi najlojálnejších voči zamestnávateľovi, oni sami však nepatria k vysnívaným šéfom, je to práve naopak. Oblasť, v ktorej sa teda Kozorožec dopúšťa najväčšej necitlivosti až krutosti, je tá kariérna. Od svojich zamestnancov vyžaduje bezchybnosť, no chráňboh, ak sa im niečo nepodarí. Vtedy sa totiž môže prejaviť najtemnejšia stránka inak celkom harmonicky a reprezentatívne pôsobiaceho Kozorožca. V takých momentoch totiž nemá problém človeka (podriadeného) dokonca aj rozplakať nevyberanými komentármi na jeho adresu. Citlivejšie povahy tak aj sami radšej podajú výpoveď.

Rovnako neľútostný je aj ku konkurentom v pracovnej sfére – tu jednoducho nepozná brata. Či už ste konkurenčná firma alebo ašpirujete o postup v práci spoločne s Kozorožcom, očakávajte naozaj „tvrdé údery“. Hoci na jeho obhajobu treba tiež povedať, že „podpásovky“ nie sú jeho doménou a snaží sa zachovať fair-play v rámci „povolených techník boja“.

Zaujme ťa: Diéta podľa znamenia: Vieš, ako dosiahneš svoju ideálnu hmotnosť?


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Konečná 07.02.20 08:53

KK
karma
121.00

horoskopom moc neverím, ale niekedy tam nájdem niečo pravdivé

 • 1
Odpovedať

Darina Božiková 06.05.20 14:25

DB
karma
111.00

veľmi ma prekvapila charakteristika krutosti u kozorožca.jednu osobu v tomto znamení máme v rodine a je to osoba dobrosrdečná a láskavá,ale je pravda,že po pracovnej stránke môže byť úplne iná.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Na čo Slováci najčastejšie vsádzajú pri liečbe kožných ochorení?
Akné

Na čo Slováci najčastejšie vsádzajú pri liečbe kožných ochorení?

 • 0
 • 30.09.2022
Hýčkate svoje nohy, milé dámy?
Telo

Hýčkate svoje nohy, milé dámy?

 • 2
 • 29.09.2022
Lupiny vo vlasoch – aké sú príčiny a možnosti riešenia tohto problému?
Vlasy

Lupiny vo vlasoch – aké sú príčiny a možnosti riešenia tohto problému?

 • 1
 • 18.11.2022