Ako správne nanášať očný makeup? Takto to zvládneš ako profička!

Ako správne nanášať očný makeup? Takto to zvládneš ako profička!

Nanášanie očného makeupu môže byť niekedy problém, najmä keď netušíte, ktorý produkt patrí na akú časť oka a ako s ním najlepšie pracovať.

Poradíme vám, ako správne nanášať očný makeup tak, aby ste boli s výsledkom stopercentne spokojná a aby ste si osvojili niektoré dôležité pravidlá a triky.

Zapamätajte si, že na celé viečko môžete pokojne naniesť trochu korektora, ktorý používate na presvetlenie oblasti pod očami. Nebudete tak potrebovať bázu pod očné tiene a váš makeup vám vydrží dlhšie.

Neprehliadni: Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

ako nanášať očný makeup

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

1. Oblasť pod obočím

Začneme zhora, a teda oblasťou pod obočím. Pod obočie sa zväčša nanáša svetlá farba, ktorá toto miesto presvetlí. Urobí sa tak viditeľný kontrast medzi upraveným obočím a oblasťou pod ním. Použite matný krémový tieň, alebo pokojne iný svetlý tieň, napríklad aj mierne perleťový, ktorý bude na svetle hádzať pekné odlesky.

modré líčenie očí

Zdroj: Shutterstock®

2. Záhyb oka

Do očného záhybu nanášajte neutrálne farby, najlepšie ani príliš svetlé, ani príliš tmavé. Pri nude líčení zvoľte napríklad hnedú, alebo šedú. Naneste ju do záhybu a štetcom farbu rozbledujte z vonkajšieho kútika smerom k vnútornému do stratena.

3. Pohyblivé viečko

Na pohyblivom viečku má byť práve váš dominantný očný tieň. Ak je to teda metalický či trblietavý výstrelok, alebo klasická farba v matnom prevedení, tu je na ňu miesto. Pre experimentátorky tu môže byť farieb viac.

4. Horná linka

Oblasť pri korienkoch rias sa nazýva horná linka. Najčastejšie sa na ňu nanáša čierna linka alebo kajalová ceruzka. 

Bude sa ti páčiť: Čo ti prezradí farba menštruačnej krvi? Mala by si spozornieť!

vonkajšie kútiky

Zdroj: Shutterstock®

5. Vonkajší kútik oka

Do vonkajšieho kútika oka nanášame tmavé očné tiene, ktoré sa snažíme štetcom zapracovať do už nanesených tieňov, aby spolu všetko dokonale ladilo. Stačí vám malé množstvo tmavého tieňa a váš pohľad bude ihneď vyzerať zvodnejšie.

6. Vodná linka

Vodná linka je oblasť vnútornej očnej linky nad líniou spodných očných rias. Môžete ju využiť dvojako. Na efekt zmenšenia oka pomocou čiernej alebo tmavej očnej ceruzky, alebo na efekt otvorenejšieho a väčšieho oka pomocou bielej ceruzky. Samozrejme, že pri výraznejších lookoch použite farbu, ktorá sa vám k líčeniu bude hodiť. Pekná je napríklad azúrovo modrá.

Pozri aj: Buď zdravá ako repa: Povieme ti, prečo jesť cviklu oveľa častejšie

farebná vodná linka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

7. Spodná linka

Oblasť pod spodnými riasami je spodná linka. Momentálne trendy hovoria, že si pod riasy máte naniesť tieň, ktorý sa vám hodí k líčeniu, alebo jeden z tieňov, ktorý ste použili na líčenie viečka a poriadne ho rozmazať štetcom do stratena. Opäť môžete tieňovať a do vonkajšieho kútika dať odtieň tmavší, ako napríklad do stredu.

8. Vnútorný kútik oka

Do vnútorného kútika oka nanášame spravidla svetlý očný tieň. Môže byť trblietavý či metalický a môžete použiť ten, ktorý ste naniesli pod obočie. Vaše oči tento krok pekne otvorí a rozjasní.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Krátka 25.01.18 07:48

SK
karma
114.00

dobrý návod

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 25.01.18 10:15

KK
karma
90.00

takto napísané a nakreslené je to lepšie ako videonávod...ja si tú vodnú linku nerobím lebo mi vydrží asi pol hodinu, asi často žmurkám a teraz nosím aj kontaktné šošovky tak ma to ani nemrzí

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 25.01.18 10:48

HZŠ
karma
102.00

Výborný príspevok, zdieľam .

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 25.01.18 15:06

PV
karma
113.00

Líčim sa aj ja takto , no vodnú linku si nedávam ..Tekutú očnú linku len málokedy nanášam.. Skôr využívam očné práškové tiene a vo farbách hnedej .. Ukončím špirálou a hurá ,som krajšia .. xi ..xi ..

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 26.01.18 07:36

SK
karma
86.00

v poslednej dobe iba make-up, púder, lícenku a tekutú očnú linku....

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 02.12.18 19:52

ZS
karma
100.00

mozem skusat kolko chcem aj tak mi to tak pekne nejde, niekedy mam pocit ze na to treba talent

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní