Frida Kahlo je späť?! Nie, no UNIBROW áno a v novej podobe

Frida Kahlo je späť?! Nie, no UNIBROW áno a v novej podobe

Keď prirodzenosť, tak prirodzenosť a v plnej paráde! O prirodzenosti sa hovorí už zopár rokov, pričom sa za prirodzenosť nepovažuje nános make-upu na tvári, dokonalo vyčesané obočie a výrazné očí. V prípade prirodzenosti platí heslo: menej je viac, ktorého sa mnohé ženy držia. Ale aj prirodzenosť má svoje hranice. Alebo nie?

Popravde, aktuálne sú sociálne siete zaplavené novým trendom, ktorý síce je za prirodzenosť, ale svojim spôsobom. Trend UNIBROW sa týka obočia a jeho vzhľadu. Načo mať dva, keď je jedno postačujúce? Ženy na Instagrame oslavujú lásku k jednému obočiu s hashtagom #UnibrowMovement. Zdá sa, že sa mnohé ženy inšpirovali zosnulou výtvarníčkou Fridou Kahlo, ktorá sa do dejín zapísala, okrem iného, aj vzhľadom svojho obočia, ktoré bolo pre ňu charakteristické. Zabudnite teda na jeho vytrhávanie, vyčesávanie a upravovanie.

UNIBROW – zaujme alebo skôr odstraší?

Poznáte sériu filmov The Princess Diaries (Denník princeznej), kde hlavnú úlohu stvárnila Anne Hathaway? V prvej časti ju zo škaredého káčatka premenili na labuť, ktorá mnohým vyrazila dych. Stačilo len okuliare vymeniť za kontaktné šošovky, vlasy vyžehliť a obočie preriediť. Už vtedy bolo jasné, že obočie dokáže s výzorom človeka spraviť veľa. No dnes sa opäť vraciame k niečomu, čo mnohým rozhodne sexy nepríde.

Na druhej strane sa však stretávame s názorom, že nič by nemalo byť ideálne. Mnohé kozmetické značky sa dokonca odkláňajú od reštriktívnych ideálov a spoliehajú sa na rozmanitosť, ktorá dokáže osloviť viac ako čokoľvek iné. Modelky už nemajú ideálne krivky 90-60-90, ale majú oblejšie tvary a rôzne typy postáv. Muži začínajú nosiť sukne a šaty a oblečenie tak dostáva staro-novú nálepku – UNISEX.

S obočím je to podobne a jeho evolúcia je priam zaujímavá. Kedysi sa nosievalo hrubé a jednoliate obočie, ktoré neskôr vystriedala len tenká čiara, ktorá pripomínala niečo ako obočie. Postupne sa obočie začalo vyčesávať a rôzne tvarovať. Neobišiel nás ani trend zvlneného obočia či obočia v tvare vianočného stromčeka. Dnes je to obočie podobné obočiu známej feministky Fridy Kahlo, ktorá si ho nevytrhávala a ani neprerieďovala. V strede spojené obočie vytvára dojem jedného obočia, pričom platí, že čím je hrubšie, tým je viac trendy.

Je to však niečo, čomu by sme mali venovať pozornosť? Čo myslíte, ako dlho bude tento UNIBROW trend hitom?

Zdroj foto - úvodná koláž: pinterest.com


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Daniela Bieliková 06.10.21 13:02

DB
karma
117.00

To je niečo strašné....

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 06.10.21 14:30

KK
karma
109.00

vyzerá to dosť odstrašujúco

 • 0
Odpovedať

Katarína Šugar 06.10.21 15:48

karma
108.00

Tak toto nie... Je to nepekne, az som sa zlakla...

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.10.21 19:42

PV
karma
113.00

Niečo strašnééé , otrasnééé .. !!!!!

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 07.10.21 06:07

ĽŠ
karma
100.00

Prirodzenosť, ale svojim spôsobom. Myslím, že UNIBROW trend hitom veľmi dlho nebude.

 • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 07.10.21 13:21

ZS
karma
100.00

Nikdy

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 07.10.21 17:55

MM
karma
100.00

ako možno toto nazvať prirodzenosť... to by nesmeli byť ani nalíčené

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 08.10.21 11:42

MC
karma
109.00

hrozné....

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 13.11.21 20:29

JK
karma
100.00

Fúú tak to je hrozné

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní