„Liek“ na suché a popraskané pery v zime: Skús LIP SLUGGING zo sociálnych sietí

„Liek“ na suché a popraskané pery v zime: Skús LIP SLUGGING zo sociálnych sietí

  • Zdieľaj:
 • 1

Nie každý z nás je milovníkom zimného obdobia. Zima, mráz, sneh – to sa páči predovšetkým tým, ktorí milujú lyžovačku, sánkovačku, guľovačku alebo iné zimné radovánky. Avšak, zima nie je len o radosti! Zimné obdobie má aj negatívny vplyv na náš organizmus. V prvom rade dokáže preveriť náš imunitný systém. V druhom rade odolnosť našej pokožky či pier.

Suché, popraskané pery sú v tomto období jedným z problémov, s ktorým sa stretávame najčastejšie. A tak nosievame balzam na pery v každej kabelke. Avšak, nemáte niekedy pocit, že balzam na pery je trošku prikrátky na dehydrované pery, na ktorých sa vytvárajú šupinky? Zle zvolený balzam na pery môže prispieť k ich väčšiemu vysušeniu.

Dobrou správou však je, že balzam na pery môžete nahradiť novým trendom zo sociálnej siete TikTok, kde je aktuálne veľkým hitom LIP SLUGGING.

Odporúčame: Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť: Potrebuješ len pár ingrediencií a budeš žiariť!

Čo je LIP SLUGGING?

Predstavte si svoju pleťovú rutinu. Každé ráno i večer používate prípravky, ktoré ste si obľúbili a ktoré vašej pleti vyhovujú. Máte teda svoje sväté grály a štandardné postupy, ktorými sa staráte o svoju pleť, aby bola zdravá a na pohľad pôsobila žiarivo. Čas od času jej doprajete extra starostlivosť v podobe pleťového peelingu alebo masky. Na starostlivosť o pleť si teda vyhradzujete extra čas, ktorý jej venujete. A podobne by to malo platiť aj v prípade starostlivosti o pleť.

Lip slugging je v podstate rituál, vďaka ktorému získate krásne hydratované pery, na ktorých bude aj matný rúž vyzerať dokonalo. Základom je „vrstvenie“ prípravkov, ktoré pri starostlivosti o pery použijete.

Pery nemajú mazové žľazy. Pokožka pier je tenká a náchylná na vysúšanie hlavne v prípade, ak si pery počas zimy olizujete. Práve preto je potrebné svoju pozornosť zamerať na mazanie pier. Použite na to obyčajnú vazelínu, ktorá je všestranným pomocníkom a osvedčila sa aj pri iných kožných problémoch. Avšak, pod vazelínu je potrebné naniesť obyčajný hydratačný krém. Aj pri starostlivosti o pery sa teda zamerajte na vrstvenie produktov, čím docielite lepšie účinky používaných produktov.

Táto ošetrujúca starostlivosť o pery dokonale upokojuje popraskané, suché alebo napäté pery tým, že sa na ne navrství zmes riedkych a hustých produktov a nechá sa pôsobiť cez noc. Takto sa do pier dostane vlhkosť a obnoví kožná bariéra.

Ako na LIP SLUGGING?

Cesta k plným, hydratovaným a „bozkávajúcim“ perám je prekvapivo jednoduchá. Vyžaduje si len niekoľko prípravkov, ktoré má pravdepodobne každá z nás na poličke s produktami na starostlivosť o pleť. V prvom rade potrebujete esenciu (pleťovú vodu), hydratačný krém bez vône a v poslednom rade vazelínu alebo balzam na pery.

Pri lip sluggingu postupujte v troch krokoch. Najskôr na pery naneste esenciu. Nechajte ju absorbovať a následne naneste ďalší produkt, a to hydratačný krém. Ten totižto lepšie pôsobí, keď je pokožka pier miere vlhká, čo zabezpečí spomínaná esencia. V poslednom kroku sa zamerajte na finálne ošetrenie a uzamknutie vlhkosti v perách. To docielite buď vazelínou alebo hydratačným balzamom na pery.

Neprehliadni: Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?

Má toto „ošetrenie pier“ nejaké nevýhody?

Hoci môže byť krém na pery užitočným prostriedkom na hydratáciu pier počas zimy, je dôležité uvedomiť si, že suché pery nie sú dôsledkom iba chladného počasia. Príčinou môžu byť aj iné faktory vrátane nedostatku vitamínov, ako je napríklad vitamín B9.

Tiež je potrebné zvážiť typ prípravkov, ktoré na ošetrenie pier použijete. Dermatológovia varujú pred krémami a balzamami na pery s obsahom vonných látok, ktoré môžu spôsobiť kontaktnú dermatitídu, poprípade môžu pery podráždiť a prispieť k ich väčšiemu vysušeniu.

Odporúčame aj: Nevhodne zvolené účesy dokážu napáchať veľa škôd. Tieto nám pridávajú roky!


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Varhaníková 02.02.23 08:18

karma
108.00

Ach tie pery, mne sa skorej oblieza koža okolo nich... vysušuje a je potom červená a balzámy akosi nezaberajú, Tiež skúšam všetko možné, krémiky s vazelínou vymiešané a vitamínmi. Vyskúšam ..ďakujem za išpiráciu.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Inflácia a varenie: Ako zatočiť s vysokými cenami práve v kuchyni?
LIFESTYLE

Inflácia a varenie: Ako zatočiť s vysokými cenami práve v kuchyni?

 • 0
 • 28.01.2023
Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu
LIFESTYLE

Odišla legenda, ktorá navždy zmenila slovenskú a českú kinematografiu

 • 0
 • 25.02.2023
Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?
Zdravie

Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?

 • 0
 • 19.02.2023