Beauty poradňa GERnétic: Ako na spevnenie pokožky na celom tele?

Beauty poradňa GERnétic: Ako na spevnenie pokožky na celom tele?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Zdá sa mi, že kožu na celom tele mám dosť zvädnutú. Mám 49 rokov. Viem, že s vekom starne aj koža, ale aj napriek tomu – je možné dostať ju do lepšej kondície?

S postupujúcim vekom sa znižuje produkcia kolagénu a elastínu, čiže látok, ktoré zabezpečujú pevnosť a pružnosť kože. Pokožka sa uvoľňuje, vytvárajú sa záhyby. Zvädnutie pokožky môže spôsobiť aj nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim, opaľovanie a v dnešnej dobe, v túžbe po štíhlej línii, aj rôzne redukčné diéty.

Pokožke je treba poskytnúť dostatok výživných látok nielen zvnútra, ale aj zvonku, aby fyziologické procesy prebiehali na zodpovedajúcej úrovni. Zamerajte sa na vyváženú stravu a dostatočný príjem tekutín! Na pokožku celého tela potom odporúčam pravidelne aplikovať spevňujúci krém Somito a hydratačné mlieko Lait Corps Douceur od kozmetiky GERnétic.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o popraskané žilky na tvári

GERnétic telové krémy

Zdroj: Shutterstock®

Spevnenie, hydratácia a regenerácia

Somito je sofistikovaný telový krém, ktorý podporuje hĺbkovú regeneráciu kože. Svojím zložením (kofeín, mandľový olej, vitamíny, biologické extrakty s aminokyselinami) umožňuje pokožke rýchlu reparáciu a znovunadobudnutie pevnosti a pružnosti. Aktívne látky takmer okamžite zlepšujú tonus najvrchnejšej vrstvy pokožky, čo sa dá využiť počas spoločenskej sezóny na vylepšenie vzhľadu ramien, chrbta a dekoltu. Krém odporúčam aplikovať večer po kúpeli alebo pred obliekaním spoločenských šiat.

celotelový zábal z morských rias

Zdroj: Shutterstock®

Nemenej dôležitá pre vzhľad pokožky je aj správna hydratácia. Telové mlieko Lait Corps Douceur je príjemná, hodvábna emulzia, ktorá posilňuje kožnú bariéru, zjemňuje, vyživuje a hlavne hydratuje. Je veľmi vhodná pre suchú alebo predčasne starnúcu pokožku. Regeneruje kožné bunky a vďaka obsahu minerálov posilňuje kolagénové a elastínové vlákna. Telové mlieko zabraňuje aj vzniku stareckých škvŕn a solárnej keratózy. Spevňuje pokožku a preventívne tak pôsobí proti atrofii kože. Prípravok aplikujte každé ráno na pokožku celého tela. Na spevnenie kože na celom tele sú vhodné aj celotelové zábaly z morských rias, ktoré môžete absolvovať v kozmetických salónoch, v ktorých sa používa kozmetika GERnétic.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Zuzana Szocsova 10.11.18 11:25

ZS
karma
100.00

pravidelne sa natieram po sprche olejmi, dufam ze posobia aj na pevnost pokozky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní