Beauty poradňa GERnétic: Ako si poradiť so suchou a svrbiacou pokožkou

Beauty poradňa GERnétic: Ako si poradiť so suchou a svrbiacou pokožkou

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

V nočných hodinách ma budí veľké svrbenie pokožky. V mladosti som trpela atopickým ekzémom, ale tento problém odoznel. Mám 56 rokov. Čo s tým?

Hlavným prejavom atopického ekzému je presušená pokožka. Aj keď prejavy ekzému odoznejú, presušená pokožka väčšinou pretrváva. Problém sa zhoršuje aj s pribúdajúcim vekom, kedy klesá hladina estrogénu a znižuje sa produkcia kožného mazu.

Pokožka sa mení aj v priebehu 24 hodín. Počas dňa vytvára o trochu viac kožného mazu a tým ochraňuje pokožku pred vonkajšími škodlivými vplyvmi a dehydratáciou. V noci koža vykazuje nižšiu schopnosť rehydratovať vrchnú vrstvu pokožky. Je teplejšia, pH je trochu kyslejšie. Stráca viac vody, čo spôsobuje suchosť a svrbenie, vyvoláva nekomfortný pocit a značne ovplyvňuje kvalitu spánku. Poranenie kože škrabaním môže spôsobiť aj lokálne zápalové ložiská.  Nepríjemnému svrbeniu môžeme zabrániť len pravidelnou a systematickou starostlivosťou, premasťovaním kože po každej sprche či kúpeli nielen večer, ale aj ráno, alebo aj počas dňa. Ak športujete, je nutné rýchlou sprchou odstrániť pot z povrchu pokožky a znovu kožu premastiť. Vyvarujte sa dlhého ležania vo vode, lebo dochádza k poškodeniu buniek rohovej vrstvy, nadmernému napučiavaniu kože a vyplaveniu lipidov z kožnej bariéry. 

Testovali sme: Beauty poradňa GERnétic: Suchá pokožka po lete - čo s ňou?

Lait Corps Douceur a Sels De Bain

Zdroj: GERnétic

Odporúčam pravidelnú aplikáciu telového mlieka Lait Corps Douceur. Mlieko má intenzívnu hydratačnú a upokojujúcu schopnosť, posilňuje kožnú bariéru. Obsahuje bambucké maslo a marhuľový olej, ktoré zabezpečia povrchu pokožky lipidovú vrstvu a sú zdrojom výživných a regeneračných látok. Často sa stáva, že niektoré časti tela svrbia intenzívnejšie. Osvedčilo sa aplikovať na tieto plochy veľmi malé množstvo krému Synchro, ktorý posilňuje kožnú bariéru, upokojuje a vyvažuje fyziologické funkcie. Upokojiť pokožku je možné aj pridaním jednej polievkovej lyžice soli Sels De Bain do kúpeľa. Na povrchu pokožky sa vytvorí jemný lipidový film, ktorý kožu zvláčni a zabraňuje dehydratácii. Po kúpeli odporúčame len veľmi ľahké osušenie, aby sa z kože tento film nezotrel.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Marie Gutmannová 04.11.19 18:54

MG
karma
104.00

V zimnom období bojuje so suchou pokožkou asi každý z nás. Naše zrelšie ročníky musíme o trošku viac.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 05.11.19 18:04

MM
karma
100.00

tiež mám suchú pokožku, hlavne v zime si to viac uvedomujem, ale stačí ponatierať kvalitným telovým mliekom

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.04.20 20:25

JK
karma
100.00

Dcéra má veľmi suchú jemnú pleť to by bolo pre ňu vhodné

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:41

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 10:41

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní