Beauty poradňa GERnétic - Ako správne vyberať opaľovacie prípravky

Beauty poradňa GERnétic - Ako správne vyberať opaľovacie prípravky

Odpovedá Alena Kimlová

z Kosmetického studia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

 

Veľmi rada sa opaľujem a moja priateľka ma neustále napomína, že mi slnečné lúče ubližujú. Ja sa ale opálená cítim dobre. Vysvetlíte mi, v čom mi môže opálenie ublížiť?

Slnečné žiarenie je súčasťou životného prostredia, je symbolom životnej energie, napomáha získať pocit psychickej sviežosti, posilňuje imunitný systém, je dôležité pri vytváraní vitamínu D. Opálenie si väčšinou spájame so zdravým životným štýlom a pobytom vonku. Opálenú kožu často považujeme za krajšiu, zdravšiu a príťažlivejšiu. Slnečné žiarenie má však aj množstvo nežiaducich účinkov a je potrebné nájsť správnu mieru, aby nám neškodili.

Nedodržanie zásad bezpečného opaľovania môže byť príčinou solárnej dermatitídy, nepravidelnej pigmentácie, dlhodobé pôsobenie UV žiarenia sa premieta v urýchlenom starnutí pokožky, tvorbe predčasných vrások, v náraste počtu nádorov kože. Neopatrné opaľovanie stimuluje zvýšenú tvorbu voľných radikálov. Dočasne znižuje imunitný systém a tak umožňuje prepuknutie rôznych chorôb.

Odporúčame tiež: Zoštíhľujúci a spevňujúci krém - PERFECT BODY

beuty poradňa gernetic - ako správne vyberať opaľovacie prípravky

Zdroj: Shutterstock®

Všeobecne platí, že koža si pamätá dávku ultrafialového žiarenia, ktorá na ňu počas celého života pôsobí a každé ďalšie žiarenie sa k pôvodnej dávke pripočíta. Čím je vyššia celková dávka žiarenia, tým je vyššie riziko poškodenia kože so všetkými ďalšími dôsledkami. Kožní lekári opakovane upozorňujú, že nekontrolovateľný pobyt na slnku môže znamenať riskovanie života.

Stačí jedno až dve intenzívne spálenie až do pľuzgierikov, väčšinou v detskom veku, a prirodzená obranyschopnosť pokožky môže byť navždy narušená. Nadmerné dávky slnečného žiarenia sú nebezpečné aj pre oči. Môže byť faktorom, ktorý vyvolá šedý zákal šošovky alebo poškodí rohovku.

Ochrana proti slnečnému žiareniu by sa mala stať každodenným návykom, predovšetkým u ľudí s nízkym fototypom. 

Odporúčame tiež:   NOVINKA ROKU 2016 od francúzskej kozmetiky GERnétic

beuty poradňa gernetic - ako správne vyberať opaľovacie prípravky

Zdroj: Shutterstock®

A ako budeme ochranné prípravky vyberať?

• Na základe svojho fototypu zvolíme výšku ochranného filtra. Ochranné filtre v prípravkoch sa označujú písmenami SPF (sunprotection factor) a číslom. Podľa novej vyhlášky platnej pre štáty EU musia byť prípravky ďalej označené ako nízka ochrana, stredná ochrana, vysoká ochrana, veľmi vysoká ochrana.

• Žiadny z ochranných prípravkov nesmie byť označený ako SUNBLOCK, pretože nie je možné zabezpečiť 100% ochranu pred slnečným žiarením.

• Číslo faktora označuje, koľkokrát môžeme byť na slnku dlhšie než v prípade, keď krém nepoužijeme (neplatí bez výhrad, je to ovplyvnené typom kože, dennou dobou, ročným obdobím, momentálnou intenzitou slnečného žiarenia).

• Odporúčam vyberať naozaj kvalitné prípravky od renomovaných firiem. Finančná čiastka vložená do prípravkov sa nám bohato vráti v prirodzene a zdravo opálenej pokožke. Výborné skúsenosti mám s produktmi GERnétic (Melano 15 – SPF 15 stredná ochrana, Melano 30 – SPF 30 vysoká ochrana, Melano 50 - SPF 50 vysoká ochrana), ktoré sú určené nielen na ochranu pred slnečným žiarením, ale zároveň pokožku regenerujú, zvlhčujú a upokojujú, eliminujú voľné radikály. Sú dostatočne účinné proti UVA aj UVB žiareniu, chránia pred poklesom imunity. Pri dodržaní základných pravidiel opaľovania a pri aplikácii týchto prípravkov v dostatočnom množstve zabraňujú predčasnému starnutiu a vzniku karcinómu kože. Boli dlhodobo klinicky testované a spĺňajú všetky parametre EÚ.

Kozmetika GERnétic taktiež ako jedna z prvých zareagovala na najnovšie vedecké poznatky, ktoré upozorňujú, že fyzikálne UV filtre, ktoré boli dlhý čas veľmi propagované, môžu spôsobovať prenikanie drobných častíc oxidu zinku alebo titánu do buniek, čo nie je priaznivé pre zdravie. Filtre novej generácie, ktoré začala firma GERnétic používať, zabezpečujú kvalitnú ochranu bez zdravotných rizík.

Vyskúšajte prípravky:

  • Melano 15 (na ochranu pokožky tváre pred vznikom pigmentových škvŕn),
  • Melano 30 alebo
  • Melano 50 na ochranu a regeneráciu pokožky celého tela.

Vynikajúcim doplnkom opaľovacieho radu GERnétic je aj gél po opaľovaní Gel Aprés Soleil, ktorý obsahuje antioxidanty, tlmí fotochemické poškodenie kože, podporuje reparačné mechanizmy a zabezpečí upokojenie a hydratáciu pokožky.

Odporúčame tiež: TEST: GERNÉTIC Synchro krém na tvár

beuty poradňa gernetic - ako správne vyberať opaľovacie prípravky

Zdroj: Shutterstock®

A ešte jedna pripomienka.

Pri aplikácii ochranných krémov v slnečných destináciách sa nevypláca šetriť. Dôležité je najmä časté a opakované nanášanie prostriedkov. Aby bol dosiahnutý stupeň ochrany, ktorý je vyznačený, musia byť tieto prostriedky nanášané v množstve 2mg sunscreenu na jeden centimeter štvorcový pokožky, to sa rovná 6 čajovým lyžičkám prípravku na telo priemernej dospelej osoby. Nanášaním menšieho množstva sa ochrana kože znižuje.

Vyššie uvedené prípravky zakúpite v kozmetických salónoch GERnétic, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.

Odporúčame tiež:  Beauty poradňa GERnétic - Starostlivosť o očné okolie


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 09.05.16 07:25

SK
karma
113.00

dobre rady, na tvar najcastejsie pouzivam pripravky SPF50+

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.16 14:35

AK
karma
100.00

slniečko je zradné

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 19.05.16 21:57

LK
karma
100.00

Dobre vedieť :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní