Beauty poradňa GERnétic: Ako získať späť vitalitu a energiu?

Beauty poradňa GERnétic: Ako získať späť vitalitu a energiu?

  • Zdieľaj:
 • 4

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Som veľmi unavená a bez chuti do práce. Ako načerpať novú energiu?

Ráno sa zobudiť, cítiť sa šťastne a spokojne, mať plno energie a vitality, zvládať nástrahy každého dňa s pokojom a v pohode, mať čas na svojich najmilších a na svoje koníčky. To je určite snom každého človeka. Ale realita je iná. Ráno nepríjemný zvuk budíka preniká do špiku kostí, ale telo ani hlava sa nechce zobudiť. Viečka sa tlačia k sebe a nie a nie sa od seba odlepiť. Vtieravá myšlienka, koľko práce a úloh dnes musíte vyriešiť vyvoláva pocit stiahnutého žalúdka.

Máte na mysli tento pocit? Ak áno, je potrebné rýchlo sa zamyslieť. Vaše telo vám dáva jasné signály, že nevyhnutne potrebuje oddych, odpočinok, relax. Volá o pomoc. Túži po chvíľach pokoja a vyrovnania. A nie je dobré tieto varovné signály tela prehliadať. Chcete sa predsa radovať zo života aj zo svojej práce. Ale to Vám umožní len dostatok energie, vitality a spokojnosť. Nie unavený a vyčerpaný organizmus. A že neviete ako na to? Vedzte, že prvým krokom je vymedzenie si času na oddych vo vašom diári. Nekompromisne. Nedovoľte, aby ste si v tomto období, v rámci nedostatku času, naplánovali ďalšie stretnutie. Tento čas je váš a nie je stratený. Je dôležitý pre vás aj pre vašu ďalšiu prácu. Energiu je nutné obnovovať a telo regenerovať, inak nám po čase vypovie službu.

Odporúčame: Starostlivosť o ruky a nohy: Venuj im v týchto dňoch zvýšenú pozornosť

ako zahnať únavu

Zdroj: Shutterstock®

A kde vlastne čerpať nové sily?

Ako nájsť ostrovček pokoja, kde nebudú zvoniť telefóny, cinkať e-maily, kde od nás nebude kolega vyžadovať nejaké informácie? Poradím vám, poznám to z vlastnej skúsenosti. Chvíle strávené s kozmetikou GERnétic považujem za očistnú kúru tela aj ducha. Kozmetičke odovzdám svoje telo, duch oddychuje na ružovom obláčiku. Koža je totiž úžasný orgán a ako jediný dokáže pomocou transmiterov takmer okamžite komunikovať s vnútornými orgánmi vrátane mozgu. Príjemné dotyky aktivujú nervové zakončenia a vyvolávajú v mozgu príjemné zážitky. Majú veľmi priaznivé účinky aj na imunitný systém. Pri ošetrení celého tela rýchlo klesá hladina hormónu kortizolu, ktorého produkcia prudko stúpa pri strese a preťažení organizmu. Kortizol je potom, žiaľ, aj príčinou chuti na sladké a tučné, čiže potraviny, ktoré nie sú príliš vhodné vzhľadom na naše zdravie aj vzhľadom na našu postavu. Naopak pri príjemných dotykoch na povrchu tela stúpa v krvi hladina dopamínu a serotonínu, teda hormónov podporujúcich imunitu a celkovú náladu.

Preto odporúčam ochutnať uvoľňujúce, relaxačné a skrášľujúce dotyky GERnétic. Vyškolené kozmetičky sa budú v pokojnom a tichom prostredí starať nielen o Vašu krásu, ale prostredníctvom francúzskej efleráže uvedú Vaše telo do maximálneho uvoľnenia. To pomôže obnoviť prúdenie energií a obnovenie vitality. Mäkké dotyky a pomalé ťahy dlaní rúk upokojujú myseľ, uvoľňujú svalovú tenziu, vyvážia tep, majú regeneračný vplyv na činnosť vnútorných orgánov. Vôňa citrónovej trávy z prípravku Huile De Beauté alebo Gerthérapi Vás zahalí do príjemného obláčika.

Gerthérapi a Sels De Bain

Zdroj: GERnétic

Pravidelne si doprajte ošetrenie pokožky celého tela a vyskúšajte rôzne telové kúry. Zábaly z morských rias podporia formovanie a zoštíhlenie tela, prinesú dávku dôležitých výživných látok vrátane aminokyselín. Celotelový peeling dodá telu energiu a obohatí pokožku o minerálne látky. Pokožka bude po peelingu hebká a vyživená. Nechajte kožu nasýtiť regeneračnými látkami z ušľachtilých olejov makadámie, hroznových jadierok, ravensary pri antistresovom ošetrení. Pravidelná starostlivosť prináša nielen pocit šťastia a spokojnosti, ale aj elán a chuť do ďalšej práce.

Príjemné zážitky si môžete predĺžiť dômyselnými produktmi aj pri domácej starostlivosti. Nanesenie Gerthérapi po kúpeli Vás zbaví svalovej únavy, krém Vasco Artera odstráni pocit ťažkých nôh, Sels De Bain podporí posilňujúci spánok. Ak máte citlivú pokožku, upokojte ju po sprche hydratačným mliekom Lait Corps Douceur.

Pravidelná starostlivosť o Vaše telo sa Vám vráti vo forme pevného zdravia, vitality a radosti zo života.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 25.05.20 07:16

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobré rady, vďaka!

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 25.05.20 09:56

MR
karma
104.00

teraz mám presne takéto obdobie, unavená bez energie, vyskúšam niektoré z vašich rád

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 25.05.20 19:19

MM
karma
106.00

každá rada drahá, teraz, keď mám veľa času, chýba energia, pred časom to bolo opačne

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 26.05.20 21:38

MR
karma
108.00

ráno veľmi skoro vstávam a cítim sa presne ako sa opisuje v článku, telová kúra plus kvalitný spánok by určite prospel

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Rýchly jablkový koláč s mrveničkou: Spríjemní si jesenné dní
Dezerty

Rýchly jablkový koláč s mrveničkou: Spríjemní si jesenné dní

 • 9
 • 06.10.2022
Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty
Nápoje

Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty

 • 0
 • 30.12.2022
Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie
Dezerty

Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie

 • 9
 • 15.01.2023