Beauty poradňa GERnétic: Na čo je dobrá masáž očného okolia?

Beauty poradňa GERnétic: Na čo je dobrá masáž očného okolia?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Čo môžem očakávať od masáže očného okolia?

Masáž očného okolia patrí pri ošetrení v kozmetickom salóne k veľmi príjemným a zároveň veľmi užitočným záležitostiam. Jemné dotyky v oblasti tváre, kde sa nachádza veľké množstvo nervových zakončení, prináša príjemné pocity a pomáha uvoľniť stres a nahromadené napätie v tele. Pri pravidelnom opakovaní môže pomôcť aj k zníženiu vnútroočného tlaku. Z kozmetického a estetického hľadiska je masáž očného okolia určená k celkovému oddialeniu procesu starnutia. Zamedzuje tvorbe vrások, spevňuje a vitalizuje pokožku a umocňuje regeneráciu kože. Zároveň podporuje odplavenie odpadových látok, skvalitňuje bunkový metabolizmus a okysličenie. Je to veľmi dôležité najmä pre jemnú pokožku, ktorá si takto zachová pevnosť a pružnosť. Dobrý stav pokožky okolo očí eliminuje opuchy a bráni presvitaniu krvných kapilár, ktoré pôsobia dojmom tmavých kruhov pod očami.

Na dosiahnutie dobrého výsledku odporúčame kúru desiatich masáží, 1 až 2-krát týždenne. Tieto kúry je podľa odporúčania kozmetičky vhodné pravidelne opakovať. Dôležité je aj používanie kvalitného masážneho prípravku, pomocou ktorého vstrebávajú bunky pokožky potrebné výživné látky. V prípade kozmetiky GERnétic je vhodné využitie krému Synchro.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Ako na hojenie jaziev na poprsí?

GERnétic pleťová starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: GERnétic

Pravidelná domáca starostlivosť GERnétic

Aby sa svieži pohľad a pevná pokožka okolo očí zachovali čo najdlhšie, mala by na salónne ošetrenie, samozrejme, nadväzovať aj pravidelná domáca starostlivosť. Základom je dôkladné večerné odstránenie líčidiel. Skúste čistiace mlieko Glyco. Táto jemná emulzia citlivo odstráni líčidlá z pokožky a zároveň dodá výživné látky bazálnym bunkám. Nedráždi a veľmi dobre ju znášajú aj klientky s citlivou pokožkou. Po odlíčení aplikujte kvalitný nočný krém, vyskúšajte Synchro a v prípade, že vám opúchajú oči, je vhodné pod krém naniesť očnú masku Masque Yeux. Tá má drenážny efekt a bude celú noc pôsobiť proti tvorbe opuchov a usadzovaniu lymfy okolo očí. Ráno pleť okolo očí utrite pomocou tampónov navlhčených v toniku Sebo Ger, jemne votrite ochranný očný gél Gel Contour Yeux, nechajte chvíľku vstrebávať a napokon aplikujte denný krém, napríklad Tropo Plus. Ak chcete očnému okoliu pomôcť ešte viac, naneste na záver Lift Crème, ktorý vypne jemné vrásky, mäkko odráža svetlo a vďaka svojej vôni vám celkom isto zlepší aj náladu. K správnej starostlivosti patria aj slnečné okuliare, ktoré počas slnečného dňa ochránia jemnú pokožku pred UV žiarením, žmúrením a tvorbou predčasných vrások.

masáž tváre

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite, že oči už na prvý pohľad prezrádzajú našu celkovú duševnú i fyzickú kondíciu. Okolie očí je oblasť, na ktorej sa najvýraznejšie prejavuje únava, nedostatok spánku, stres a vek, preto si tieto partie zaslúžia zvýšenú pozornosť.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Jana Komadová 20.05.19 22:28

JK
karma
100.00

Túto kozmetiku nepoznám no na kozmetickú masaž tváre by som išla hneď

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 03.06.19 06:48

ĽŠ
karma
100.00

Tieto partie si naozaj zaslúžia zvýšenú pozornosť z viacerých hľadísk.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 03.06.19 07:02

SK
karma
114.00

...a okrem toho, je to veľmi príjemné...

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 11.06.19 11:35

MM
karma
107.00

úžasný relax

  • 0
Odpovedať

Ludmila Baďurová 12.06.19 13:51

LB
karma
-1.00

poradna GERnétic:

Toto ošetření je velmi příjemné, a hlavně v dnešní době hodně vyhledávané. Většina z nás pracuje s počítačem, oční okolí je unavené, a právě na něm se objevují první známky únavy a stárnutí.
Produkty GERnétic zmírňují otoky, uvolňují, dokonale vyživují a hydratují oční okolí. A mimochodem mikromasáž očního okolí je vynikající i ze zdravotního hlediska. Snižuje tlak v očích, zmírňuje bolesti hlavy, působí proti únavě.

Děkuji za přečtení a váš čas.
Hezký den
Lída Baďurová
profesionální kosmetička a odborná školitelka GERnétic

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:47

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:47

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní