Potvrdené! Prečo používať dezodorant v noci?

Potvrdené! Prečo používať dezodorant v noci?

Oplachovanie tváre, umývanie zubov, ale aj nanášanie dezodorantu je jednou z tých úloh, ktoré robíme automaticky každý jeden deň bez toho, aby sme sa nad tým zamýšľali. Sú to už v podstate také naše rutiny, ktoré máme zaužívané. Tieto činnosti máme už tak zautomatizované, že nad nimi vôbec ani len nepremýšľame. Ale niektorí sa začali zamýšľať nad tým či je skutočne vhodné používať dezodorant večer pred spaním. Totižto údajne naše telá reagujú s látkami obsiahnutými v dezodorante inak počas dňa a inak v noci. A rozdiel je vraj obrovský. No rozdiel je aj v tom, aký dezodorant použijete. Nie každý totižto obsahuje látky, ktoré sú v noci účinné.

druhy dezodorantov

Zdroj: Shutterstock®

Prečo používať antiperspiranty pred spaním?

Ako vám môže byť z tohto podnadpisu jasné, tak hovoríme predovšetkým o antiperspirantoch, respektíve o dezodorantoch s obsahom zložiek, ktoré dokážu redukovať činnosť potných žliaz. Niektoré dezodoranty majú za úlohu blokovať telesný pach, preto je v tomto prípade jedno či takýto dezodorant použijete ráno alebo večer (poprípade aj, aj). Keď však hovoríme o antiperspirantoch, tak si treba uvedomiť, že ich úlohou je obmedziť činnosť potných žliaz, a tak redukovať množstvo potu, ktoré vylúčia. Keďže počas noci sú potné žľazy menej aktívne, potné kanály tak dokážu lepšie absorbovať aktívne zložky obsiahnuté v dezodorantoch s antiperspiračným účinkom a tým zabrániť poteniu počas dňa.

Po prebudení a počas dňa sú potné žľazy aktívnejšie, v dôsledku čoho účinné látky obsiahnuté v antiperspirantoch nemusia byť také účinné, ako by sme chceli alebo požadovali. Keď sú potné žľazy aktívne, antiperspiranty nie sú dostatočne účinné na to, aby zabránili poteniu. Preto odborníci odporúčajú aplikáciu antiperspirantu do podpazušia po večernej sprche, a to hlavne tým, ktorí sa potia o niečo viac. Potešujúce je, že mnohé dezodoranty majú 24 a viac-hodinovú účinnosť, preto po prebudení nie je potrebné aplikáciu dezodorantu zopakovať.

Netreba tiež zabúdať na fakt, že dezodoranty sú účinné len vtedy, keď sú aplikované správne. Nehľadajte však za tým žiadnu jadrovú vedu. Pointa je v tom, že dezodorant by sa mal aplikovať na suchú a čistú pokožku, teda nie hneď po sprche.

Melem dezodorant v spreji

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Podľa čoho si vybrať dezodorant pre seba?

Pri výbere dezodorantu môžete zohľadniť množstvo faktorov. V prvom rade sú to vaše preferencie – dávate prednosť dezodorantom v spreji alebo v tuhej či guľôčkovej forme? Zohľadňujete zloženie alebo skôr účinky daného dezodorantu? Máte radšej voňavé dezodoranty alebo skôr také, ktoré majú nevtieravú vôňu?

Širokú ponuku dezodorantov nájdete na e-shope pretelo.sk. Melem dezodoranty v spreji neobsahujú hliník, ktorý je celkom kontroverznou zložkou a je často označovaný hlavne za nevhodnú zložku, ktorá môže prispieť k vzniku rakoviny prsníka či iných zdravotných problémov. Keď preferujete tuhšiu alebo redšiu konzistenciu dezodorantov, tak Melem tuhý dezodorant, alebo Melem guľôčkový dezodorant je dostupný v 4 prevedeniach s obsahom vzácnych esenciálnych olejov. Tieto dezodoranty rovnako neobsahujú hliník a ani parabény či alkohol, ktorý by mohol spôsobiť vysušovanie pokožky. Spoľahlivo chránia pred nepríjemnými pachmi počas dňa a sú ohľaduplné k citlivej pokožke v oblasti podpazušia. 

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek dezodorant, vedzte, že fungovať bude len vtedy, keď ho budete používať správne! Voľte však dezodoranty s jemnou a nevtieravou vôňou, ktorá vám počas spánku nebude prekážať. V opačnom prípade by mohol byť narušený váš spánok.

Celú ponuku Melem dezodorantov nájdete na pretelo.sk.

- MELEM dezodoranty
1 z 3
Potvrdené! Prečo používať dezodorant v noci? - KAMzaKRASOU.sk
Potvrdené! Prečo používať dezodorant v noci? - KAMzaKRASOU.sk
Potvrdené! Prečo používať dezodorant v noci? - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 29.04.21 14:20

KK
karma
111.00

zaujímavé, nikdy ma nenapadlo použiť deodorant pred spaním, vždy sa iba osprchujem a použijem telový krém

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 29.04.21 14:42

MR
karma
104.00

prekvapilo ma to, vyskúšam

  • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 29.04.21 19:43

JP
karma
109.00

Nech sa píše hocičo, pre mňa bude vždy pravidlom, že pre správny odpočinok platí len a len jedno: do čistej postele - čisté telo, bez chémie.

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 30.04.21 17:50

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj zaujímavé...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní