Ako sa zbaviť suchých miest na tvári? Zabudni na tieto chyby!

Ako sa zbaviť suchých miest na tvári? Zabudni na tieto chyby!

S príchodom zimy prechádza naša pokožka častokrát neželanou transformáciou. Spolu so zmenou počasia prichádza aj častá dilema.

Ako sa zbaviť suchých miest na tvári? Pokiaľ aj počas teplejšieho obdobia trpíte suchou pokožkou, precitlivením či akné, zima môže byť pre vás hotovou katastrofou. Na tvári sa vám začnú objavovať suché a začervenané miesta, ktoré svrbia, sú podráždené a doslova túžia po teple a hydratácii. Odborníci skúmali, čo stojí za týmto nepríjemným pocitom a estetickým problémom a hľadali riešenie, ktoré nás tohto problému zbaví raz a navždy. Našli ho?

Odporúčame: Dermatológ si toto nikdy nedá na svoju pleť. Riaď sa jeho radami!

krém na suchú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Čo to spôsobuje?

Niektoré faktory, či už sami o sebe alebo v kombinácii s niečím iným, dokážu narobiť poriadne problémy. Hoci máte mastnú pleť, aj vám sa môže na pokožke vytvoriť suché miesto citlivé na zmenu vlhkosti a teploty ovzdušia.

Bez poriadnej dávky ochranného krému a šálu sa tak môže zimná prechádzka zmeniť na horor plný bolesti. Dokonca aj vaša bežná starostlivosť o pleť môže byť vinníkom. Pokiaľ počas zimy používate príliš veľa agresívnych produktov, či si až príliš čistíte pleť a pravidelne ju drhnete peelingom, nemôžete sa čudovať, že bude príliš citlivá. Niektorí z nás však majú smolu v podobe dedičnosti. Pokiaľ takto trpia aj vaši rodičia, či prarodičia, existuje šanca, že vaša pleť bude citlivá bez ohľadu na to, koľko krému na ňu dáte.

Pozri aj: Robíš tieto chyby? Takáto večerná starostlivosť o pleť sa ti škaredo vypomstí!

podráždená pokožka

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite vyradiť zo svojej rutiny produkty, ktoré sami o sebe vysušujú pokožku. Vždy sa k nim môžete vrátiť v momente, keď sa vaša pokožka vráti do vytúženého stavu, či po ukončení nadvlády zimnej kráľovnej. Zvoľte radšej jemné produkty, určené na citlivú pokožku, bez vôní, či parfumácie. Zamerajte sa na rôzne oleje a hydratačné krémy. Sledujte zloženia a informácie, ktoré vás oboznámia s tým, či sú vaše produkty komedogénne, či antialergické. Dbajte na to, aby neupchávali póry.

Zabudnite na dlhé horúce kúpele. Práve dlhý pobyt vo vani vám môže pokožku ešte viac vysušiť. Obmedzte dobu sprchovania na pár minút a vyskúšajte sa umývať vlažnou vodou. Pokiaľ sa svojho kúpeľa nemienite vzdať, pridajte si doň pár kvapiek oleja či hydratačnej peny do kúpeľa.

Vyhnite sa drsnému a častému drhnutiu pokožky a namiesto riadneho utierania si vždy pokožku len jemne osušte prikladaním uteráka. Ak chcete svoje hydratačné produkty využiť na 110%, nanášajte ich na vlhkú pokožku.

Dobrou investíciou je aj zvhlčovač vzduchu umiestnený v spálni. Počas spánku sa tak vaše obľúbené hydratačné produkty vsiaknu ešte lepšie a vaša pokožka sa vám ráno odvďačí.

Bude sa ti páčiť: Top beauty trendy na rok 2018: Tieto musíš rozhodne poznať!

horúci kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

TRÁPI VÁS SUCHÁ POKOŽKA NA TVÁRI?

Odpovedalo 83 ľudí  

Áno, mám na nej suché miesta.
93%
Nie, našťastie mám pleť v poriadku.
7%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 23.01.18 18:06

SK
karma
114.00

ak mám pocit suchosti na tvári, doma si na vyčistenú pleť nanesiem kalciovú masť...

  • 0
Odpovedať

Natália Homolová 28.01.18 17:20

NH
karma
91.00

No tak toto je môj najväčší problém ale nielen v zime.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní