Ako vplýva kyslík na našu pleť?

Ako vplýva kyslík na našu pleť?
  • 26.10.2016
  • Silvia Karasová

Kozmetické procedúry sa ruka v ruke s vedou posúvajú stále ďalej a ponúkajú nám v porovnaní s minulosťou viac možností.

Jednou z nich je aj takzvaná kyslíková terapia, ktorá je, ako už napovedá jej samotný názov, sústredená priamo na kyslík.

To, že je kyslík nevyhnutný pre náš život je nám všetkým jasné. Ale že sa zíde aj našej kráse, o tom možno každá z nás ešte nevie.

Odporúčame prečítať: Fakty, ktoré by ste mali vedieť o bulímii

Ako vplýva kyslík na našu pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Kyslíková mezoterapia

V salónoch krásy sa môžete objednať na procedúru, ktorá dodáva pleti až 95% kyslíka. Táto špeciálna metóda sa chváli okamžitými účinkami. Kyslík totiž pleť nielen osvieži, ale aj ozdraví. Naštartuje bunky k regenerácii, vďaka čomu sa vaša tvár rozjasní. Rôzne salóny k tejto procedúre ponúkajú aj všakovaké bonusy, medzi nimi napríklad platinu, kyselinu hyalurónovú, kolagén, koenzým Q10, ale aj vitamíny E,A,C. Nechýba ani vysoká hydratácia a antioxidanty - jednoducho všetko, po čom naša unavená pleť prahne a bežne jej to nevieme dodať v potrebnom množstve.

Jesenné aj zimné obdobie býva v súvislosti s kyslíkovou mezoterapiou taktiež spojené aj s pridaním pre pleť potrebných živín.

Takéto kyslíkové ošetrenie pleti funguje vďaka silnému tlaku, ktorý zabezpečí to, aby sa vitamíny, aj antioxidanty dostali do pokožky dostatočne hlboko.

Kyslík sa v kozmetických procedúrach odporúča najmä na eliminovanie vrások, či celkové omladenie pleti. Ošetrenie, ktoré prebieha prostredníctvom špeciálneho aplikátora, je nebolestivé a radí sa medzi neinvazívne zákroky.

Odporúčame prečítať: Ako si vytvoriť svoju vlastnú čajovú zmes

Ako vplýva kyslík na našu pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Inhalovanie kyslíka

Okrem mezoterapie môžete kyslík aj inhalovať - v tomto prípade sa odporúča najmä kvôli jeho zdravotným účinkom na celkový organizmus. Pomáha napríklad odstraňovať bolesť hlavy, a účinne bojuje aj s depresiami. Zlepší tiež pozornosť človeka, koncentráciu, ako aj fyzickú výkonnosť. Inhalovanie kyslíka sa odporúča najmä v obdobiach, keď na nás doľahne stres, množstvo povinností, ale aj sychravé počasie a pochmúrna nálada.

Odporúčame prečítať: Vieme ako predísť jesennej depresií

Ako vplýva kyslík na našu pleť?

Zdroj: Shutterstock®

Kyslíková pištoľ

V niektorých salónoch môžete absolvovať aj procedúru prostredníctvom kyslíkovej pištole. Ide vlastne o tlakovú pištoľ, ktorá pleť hydratuje a regeneruje. Zvýšený obsah kyslíka v pleti spôsobí, že nadobudnete zdravšiu farbu - keďže sa zvýši cirkulácia krvi, zároveň sa spomalí starnutie a bunky sa začnú regenerovať. Kyslík napomáha aj k detoxikácii, zníži akné, počet vrások a pokožku nielen na pohľad, ale tiež na dotyk zjemní a vyhladí.

Terapiu kyslíkom môžete využívať nielen ako liečbu, ale aj ako prevenciu. A to nielen v oblasti krásy, ale tiež zdravia.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Dagmar Becková 26.10.16 20:39

DB
karma
-1.00

Chrípkové obdobie nemám rada, z každého rohu číhajú bacily a ešte aj kufor je prekvapený, že ho idem použiť... ale predsa, je aj horúco... tu na stránke KAMzaKRASOU s ponukou skvelých nápadov, rád a kvalitných produktov.

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 07.11.16 21:47

karma
93.00

kyslíkovú mezoterapiu by som vyskúšala

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 03.12.16 16:24

SK
karma
113.00

dala by som si povedať

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní