Kam aplikovať opaľovací krém? Na tieto miesta sa zabúda najčastejšie!

Kam aplikovať opaľovací krém? Na tieto miesta sa zabúda najčastejšie!

Komu sa ešte nikdy nestalo, že neprišiel domov po perfektnom dni, strávenom na pláži, s úpalom alebo so spálenou pokožkou? Hmm, asi každý z nás si spomenie na takýto prípad, kedy zažil prebdenú noc, z dôvodu slnkom spálenej pokožky.

Máte pocit, že krém, ktorý si aplikujete na svoju pokožku, je neúčinný? Aplikujete si ho stále pred odchodom z domu, no nestačí vám to? Tak v tom prípade môže byť chyba niekde úplne inde. Vážne! Existujú totiž miesta, na ktoré si ochranný krém akosi zabúdame aplikovať. Ktoré to sú?

Pozri aj: Čo spôsobuje tvorbu pigmentových škvŕn a ako ich odstrániť?

aplikácia ochranného krému

Zdroj: Shutterstock®

Najčastejšie zabúdame na oči

Napriek tomu, že oblasť v okolí očí tvorí iba 1 % celkovej pokožky, nachádzajúcej sa na ľudskom tele, je až 10 % šanca vzniku rakoviny na tomto mieste. Pokožka v okolí očí je tenká, jemná, čo znamená, že je náchylná na vznik vrások, čo je skvelým dôvodom na aplikáciu ochranného krému aj na oči. V tomto prípade je potrebné siahnuť po najvyššom ochrannom faktore SPF 50.

Ruky a nohy tiež nevynechávajte!

Ruky sú jedným z prvých miest, na ktorých sa prejavujú prvé známky starnutia. Či už sú to vrásky na rukách alebo pigmentové škvrny, majte na pamäti, že sú spôsobené vystavovaním sa nadmernému slnečnému žiareniu bez akejkoľvek ochrany. Rovnako zabúdame aj na chodidlá, ktoré sa dokážu spáliť ako prvé, pretože ich vytŕčame pri bazéne alebo na pláži.

aplikácia pleťového krému

Zdroj: Shutterstock®

Neprehliadajte ani uši!

Áno, uši je potrebné rovnako chrániť pred slnečným žiarením. Zakrývanie klobúkom alebo vlasmi nie je postačujúce. Dokonca Nadácia pre rakovinu kože uvádza uši ako tretie najčastejšie miesto, kde vzniká rakovina. A to v akejkoľvek časti ucha. A to už je dobrý dôvod na to, aby ste trošku ochranného krému aplikovali aj na uši, čo poviete?

Pery trpia najviac

Možno vám to tak nepripadá, ale pery počas slnenia sa a kúpania v mori / bazéne, trpia najviac. Sú náchylné na akékoľvek podnety, sú jemné, preto sa o ne treba poctivo starať. Ak ich nechcete mať vysušené, popraskané a šupinaté, tak aplikujte kúsok krému aj na pery. Ak sa toho štítite, pretože si pery olizujete a krémy zväčša nemajú príjemnú chuť, tak siahnite po ochranných balzamoch, ktoré obsahujú SPF faktor.

nanášanie opaľovacieho krému

Zdroj: Shutterstock®

Hlava, ramená, kolená, palce,...

Hlava je ďalším miestom, kam mnoho z nás ochranný krém neaplikuje. Ale vážne, koľkokrát ste si naniesli krém do cestičky vlasov, na plešinu, či na oblasť prechodu medzi čelom a vlasmi? Ak nenosíte klobúk, tak nevynechávajte ani tieto miesta, pretože tie sa môžu rovnako spáliť a poškodiť tak vlasové korienky.

Aby sme boli teda presní, ochranný krém nanášajte po sprche, a to od hlavy až po päty. Takto budete mať istotu, že ste krém aplikovali na každú oblasť vášho tela. Užívajte si teda slnečné dní s dôkladnou slnečnou ochranou! 

Zaujme ťa: Vypadávanie vlasov po pôrode: Prečo vypadávajú a ak to zastaviť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Pavlína Vaksmundská 06.07.18 16:15

PV
karma
113.00

No veru , nikdy som neaplikovala ochranný krém na uši a prechod medzi čelom a vlasmi .. !!! Dakujem za rady, určite si na to , toto a aj budúce letá , dám pozor..

  • 1
Odpovedať

Jana Uhrová 06.07.18 17:58

JU
karma
103.00

tiež na niektoré miesta pokožky zabúdam, takže budem mať tieto rady na pamäti

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 08.07.18 22:08

JK
karma
100.00

Treba si to pripomenúť tiež zabúdam na uši

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 03.12.18 15:42

ZS
karma
100.00

nikdy nezabudam ani na ocne okolie a ani na usi :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní