Máš problém s akné a bolesťou hlavy? Zisti, čo sa za tým ukrýva!

Máš problém s akné a bolesťou hlavy? Zisti, čo sa za tým ukrýva!

Máte pocit, že ste vyskúšali všetky možné i nemožné prípravky alebo ošetrenia na to, aby ste sa zbavili akné, no to akosi nie a nie zmiznúť? Možno vás to prekvapí, ale nielen samotné hormóny sú zodpovedné za tvorbu akné. Pod tento kozmetický problém sa podpisujú aj parazity. Práve tie môžu spôsobovať množstvo pretrvávajúcich zdravotných problémov - od tráviacich, cez nespavosť až po problémy s pokožkou.

Mnohí z nás sa domnievajú, že sa parazity v organizme môžu objaviť len u ľudí zo zaostalých krajín. Sú spájané s nedostatočnou hygienou, avšak je to len mýtus. Štúdiou bolo preukázané, že sa môžu nachádzať v črevách každého človeka, bez ohľadu na to, či sa zdravo stravuje alebo má osvojené 100 % návyky správnej hygieny. 

Zaujme ťa: Infralampa a jej skvelé liečebné účinky, ktoré musíš poznať!

parazity v tele

Zdroj: Shutterstock®

Čo sú parazity a ako sa mohli dostať do vášho tela?

Parazity sú malé organizmy, ktoré sa živia vašou výživou. Niektoré sa môžu kŕmiť vami prijatou stravou, preto u vás môžu spôsobovať hlad. Iné môžu čerpať výživu z červených krviniek, čím sa prejavuje anémia. Príznakom prítomnosti parazitov môže byť podráždenie alebo nespavosť.

Akým spôsobom sa môžu parazity dostať do vášho tela? Existuje veľké množstvo spôsobov! Parazity môžu vstúpiť do tela prostredníctvom kontaminovaných potravín alebo vodou. Surové mäso je tiež skvelým zdrojom parazitov. Bohužiaľ, aj ovocie a zelenina môže obsahovať rôzne druhy parazitov – z tohto dôvodu, je potrebné ich pred konzumáciou poriadne poumývať. 

bolesť hlavy, problémy so spánkom, depresia

Zdroj: Shutterstock®

Príznaky parazitov v organizme

Ako sme písali, tak parazity môžu spôsobovať množstvo zdravotných problémov. Z tohto dôvodu niekedy ani tie najúčinnejšie lieky nemusia byť účinné!

Najčastejšie príznaky:

 • Zápcha, hnačka alebo plynatosť
 • Problémy so zaspávaním alebo nočné budenie
 • Podráždenie pokožky, akné, ekzém
 • Bolesť hlavy, bolesť svalov a kĺbov
 • Únava, vyčerpanie, depresia
 • Častý pocit hladu, prejedanie sa, problém s chudnutím

Odporúčame: Máš mastné očné viečka, na ktorých nič nedrží? Vyskúšaj toto!

ľanové semienka

Zdroj: Shutterstock®

Porazte parazity s 2 domácimi zložkami!

V prípade spozorovania horeuvedených príznakov by ste mali kontaktovať vášho lekára. Je dôležité obmedziť príjem cukrov a vyskúšať tiež môžete prírodné prostriedky, ktoré nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky. Medzi prírodné suroviny patria ľanové semiačka a klinčeky. Tie obsahujú protizápalové, antibakteriálne a antiparazitné zlúčeniny, ktoré pomáhajú pri boji proti parazitom.

Klinčeky obsahujú najsilnejšie činidlá, ktoré prechádzajú krvným obehom, kde zabíjajú mikroskopické parazity, parazitické larvy a vajíčka. Ľanové semiačka sú známe vďaka ich bohatému obsahu živín. Skrývajú v sebe esenciálne mastné kyseliny, vlákninu a veľké množstvo antioxidantov, ktoré podporujú trávenie, čím pomáhajú organizmu zbavovať sa parazitov. 

klinčeky

Zdroj: Shutterstock®

Pripravte si účinnú kúru

Vyskúšajte účinnú kúru, ktorá nielenže odstráni parazity z organizmu, ale vám tiež pomôže schudnúť. Rozdrvte na prášok 1 lyžicu klinčekov a 10 lyžíc ľanových semiačok. Tento prášok si potom doprajte každé ráno na prázdny žalúdok. Zmiešajte 2 lyžice prášku s vodou alebo ho zamiešajte do svojich raňajok. Zmes užívajte 3 až 7 dní, a potom si dajte rovnaký čas pauzu. Zaužívajte si tento rituál po dobu 1 mesiaca a vaše črevá budú fungovať tak ako majú, a hlavne budú zbavené parazitov. 

Pozri aj: Nedovolí ti bolesť žalúdka spávať? Poraz ju s týmito ingredienciami!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Lucia Šeptáková 12.10.17 15:47

karma
108.00

Tak to som nevedela,že sú také účinné..

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 12.10.17 15:56

TK
karma
105.00

dobre vedieť

 • 0
Odpovedať

Monika Červinková 12.10.17 22:17

karma
87.00

to by som možno aj vyskúšala... neviem či ich mám...ale príznaky sedia :/

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 13.10.17 23:36

TS
karma
107.00

Rady nad zlato.

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 14.10.17 07:14

MR
karma
109.00

ach, ten cukor všade píšu ako škodí.. no ako prežiť bez sladkostí?

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 12.12.17 19:55

SK
karma
113.00

super rada

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní