Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej
  • 08.02.2017
  • Lea Drobná

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá je prirodzenou súčasťou pokožky rovnako ako kolagén, a má významnú úlohu pri jej hydratácii a zachovaní elasticity.

Zatiaľ čo kolagén pleť spevňuje, kyselina hyaluronová ju vyživuje a hydratuje kolagén. Vekom, stresom a hlavne kvôli znečistenému prostredia sa pleti znižuje jej množstvo a kvalita.

Nepatrí medzi najnovšie objavy, ale u odborníkov lekárskej kozmetiky je obľúbená vďaka jej výborným hydratačným schopnostiam. Jej kódové označenie je: HA, HAF, Hyalufix, hyaluronát, atď.

Odporúčame prečítať: Cestovanie sólo časť 1. - Pripravte sa na dobrodružstvo!

Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Zdroj: Shutterstock®

Čo to je?

Kyselina hyalurónová obsahuje molekuly, ktoré dokážu zadržať veľké množstvo vody, tisícnásobne väčšie ako je ich hmotnosť. Vďaka týmto hydratačným schopnostiam je molekulárnou "hubkou", ktorá plní dôležitú úlohu pri ochrane tkanív. Vďaka nej dochádza v mieste aplikácie k vyhladeniu vrások, zlepšeniu pevnosti pokožky. Kyselinu hyaluronovú možno pleti dodať 2 spôsobmi – jedným z nich sú dostupné séra a krémy s obsahom hyalurónu, druhou možnosťou je injekčný pich.

Odporúčame prečítať: Dračie ovocie PITAHAYA - dodá energiu a vráti chuť do jedla

Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Zdroj: Shutterstock®

Aká je jej úloha?

Pomáha udržiavať objem a pevnosť pokožky. Kozmetológovia a vedci sa dlho domnievali, že kyselina hyalurónová je vhodná len na vyrovnanie vrások. Dnes, vďaka našim vedomostiam o koži a pokročilým prostriedkom chemickej analýzy, môžeme povedať, že táto kyselina funguje aj ako " špongia ", ktorá zachytáva molekuly vody a udržiava pokožku maximálne hydratovanú. Prispieva k správnej činnosti kožných buniek, hlavne tých, ktoré produkujú kolagén.

Odporúčame prečítať: Sila liečivého kardamónu

Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je určená?

Polovica množstva kyseliny hyalurónovej sa síce v ľudskom tele každodenne obnovuje, no vekom sa zhoršuje jej kvalita a zároveň sa znižuje  jej množstvo. Je vhodná pre všetky vekové kategórie, no odporúča sa predovšetkým ženám, rovnako aj mužom od 30 rokov. Pri prvých vráskach je veľmi účinná, pretože dopĺňa potrebnú hydratáciu, vďaka čomu nedôjde k vzniku hlbokých vrások.

Účinky kyseliny hyalurónovej sú podporované ďalšími zložkami, ktoré sú obsiahnuté vo väčšine krémov. Kombinuje sa hlavne s Retinolom – v takejto kombinácii je vhodná pre ženy vo veku 40-50 rokov, alebo peptidmi – čo je určené pre dámy nad 50 rokov. Aplikuje sa na pleť každý večer, rovnako aj v prípade únavy, pocitu suchosti a povädnutej pleti, a taktiež aj ráno. Pokožke sa vráti pružnosť a kvalita.

Odporúčame prečítať: V Kórei ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Všetko čo by ste mali vedieť o kyseline hyaluronovej

Zdroj: Shutterstock®

Tip redakcie:

Vrásky sú postrachom každej ženy – pridávajú jej na veku, a to žiadna z nás určite nechce. Preto ak máte pocit, že vaša pleť už nie je taká ako pred niekoľkými rokmi , je zrejmé, že potrebuje doplniť množstvo výživných látok, ktoré ju budú hýčkať. Odporúčame vám siahnuť po kyseline hyalurónovej vo forme koncentrátu – Pharma Hyaluron. Je to sérum, ktoré pleť vôbec nezaťaží, rýchlo sa do nej vstrebe a okrem potrebnej hydratácie, a vďaka obsiahnutej kyseline hyalurónovej si hravo poradí so životnými vráskami.  

Odporúčame prečítať: Oči ako okná do duše


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Maxianová 08.02.17 13:44

MM
karma
100.00

používam kozmetiku s jej obsahom, vyskúšam aj koncentrát

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 08.02.17 15:56

karma
110.00

Tak to vyskúšam.

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 08.02.17 16:21

MF
karma
56.00

Zatiaľ nemám skúsenosti s touto kozmetikou. Len viem, že kyselina hyalurónová dokáže urobiť veľké zázraky.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 08.02.17 17:35

SK
karma
114.00

poznám podobnú kozmetiku obsahom kyseliny hyalurónovej, je to dobrá vec

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 08.02.17 18:15

AK
karma
64.00

Občas chodím do salónu, kde mi vykonáva kozmetička ošetrenia s touto kyselinou. Doteraz mám len pozitívne výsledky. Je naozaj zázračná.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní