V Kórei ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

V Kórii ženy vedia ako na to! Spoznajte ich 8 trikov na nádhernú pleť

Kórea je mekka kozmetiky a starostlivosti o pleť. Toto vie každá žena, ktorá sa o beauty svet zaujíma. Kórejská kozmetika je známa svojimi dokonalými produktami a technikami v oblasti líčenia a starostlivosti o pleť.

 

Skoro všetko, čo poznáme, prišlo odtiaľ. Známe BB krémy? Samozrejme Kórea! Kórejské ženy majú krásnu, hladkú a žiarivú pleť. Čo však robia, aby taká bola? Prezradíme vám to!

 

1. Ženšenový čaj (Ginseng tea)

 

Ženšen je často používanou a dôležitou zložkou v kórejských beauty produktoch. Taktiež sa používa pri varení a pije sa samostatne ako čaj. Ženšen je prospešný vášmu telu a taktiež je dobrý v boji so starnutím pokožky. Obsahuje veľa antioxidantov a je dobrý pri vyplavovaní toxínov z tela.

 

 

2. Dvojité čistenie

 

Kórejské ženy sú vedené od malička, že ich pleť musí byť dokonalá. Pre nich je veľmi dôležité ísť do postele s dokonale vyčistenou pleťou. Čistenie prebieha v dvoch bodoch:

 

 • Ako prvé odstránia všetok make-up a nečistoty z pleti. Najčastejšie používajú olejové odličovače. Tie najlepšie odstránia dokonca aj vodeodolný make-up, prebytočný maz, baktérie, nečistoty usadené v póroch vašej pleti. Odličovače na olejovej báze sú najšetrnejšie k pleti a čistia dokonale. Pre dokonalé vyčistenie si aplikujú olej na celú tvár a nechajú ho dve minúty pôsobiť. Potom si ruky navlhčia vodou a JEMNE pleť masírujú. Dôkladne opláchnu alebo použijú uterák namočený v teplej vode a všetko JEMNE stiahnu z tváre dolu.

 

 • Kórejské ženy veria, že kľúč k žiarivej pleti je čistenie. Mnohé ženy si myslia, že odstrániť make-up odličovačom je postačujúce. Tak potom vyzerá aj vaša pleť. Problémy s akné a upchaté póry. Druhým krokom je čistiace mlieko, gél alebo pena. Záleží na type pleti. Mlieko je na suchú a citlivú pleť (samozrejme môžu ho použiť všetky typy pleti, vôbec im neuškodí), gél alebo pena je vhodná pre zmiešanú, mastnú alebo normálnu pleť (suchá a citlivá by sa týmto konzistenciám mala vyhnúť). Vyhnite sa produktom, ktoré obsahujú alkohol. Krúživými pohybmi jemne masírujte pleť a zároveň ju čistite. Potom opláchnite teplou vodou alebo stiahnite uterákom namočeným v teplej vode.

 

Odporúčame prečítať si: Na farbe očí záleží aj pri voľbe farebnosti líčenia

3. Exfoliácia

 

Ďalšia časť starostlivosti o pleť, ktorú kórejské ženy nevynechávajú. Exfoliáciou odstraňujeme odumretú kožu z našej pleti. Pomáha k predchádzaniu rôznych kožných problémov a napomáha k lepšej cirkulácii krvi v pleti. Pomocou exfoliácie vaša pleť nadobudne lesk a zdravý vzhľad. Netreba zabúdať ani na pery, ruky, chodidlá ako aj zvyšok tela. Dávajte však pozor na výber exfoliačných (peelingových) prípravkov. Na tvár a tam, kde máte jemnejšiu pleť použite peelingy s jemnými zrniečkami a na telo pokojne aj hrubšie zrniečka (soľ, cukor, káva a podobne).

 

Exfoliačné prípravky používajte maximálne dvakrát do týždňa, nie každý deň. Pri každodennom používaní môžete pokožke viac uškodiť ako pomôcť. Váš prirodzený maz na pokožke funguje ako ochranná vrstva a častým peelingovaním si ju môžete narušiť. Detailnejšie by ste sa mali zamerať na časti, ktoré vás najviac trápia, a to napríklad na čierne bodky na nose alebo viditeľné póry na lícach.

 

Ako sme spomínali pravidelná exfoliácia pomáha cirkulovať krv vo vašej pleti, odstraňuje toxíny z pleti a napomáha k regenerácii a tvorbe nových kožných buniek. Ruka v ruke s týmto ide aj hydratácia pleti zvnútra. Nezabúdajte piť vodu! Ak máte citlivú pleť alebo veľmi suchú, zvoľte peeling veľmi jemný a šetrný k pleti alebo si najprv pleť hydratujte a exfoliácia bude príjemnejšia. Dôležitá vec: po exfoliácii pleti sa nevystavujte priamemu slnku aspoň 24 hodín. 

 

Odporúčame prečítať si: Pevnejšia pleť vďaka tvárovej gymnastike (I.časť)

4. Toner

 

Určite aj vy patríte medzi tie ženy, ktoré nevidia až taký zmysel v toneroch. Niektoré dokonca ani nevedia, na čo je dobrý. Je dôležité vedieť, ako toner funguje, vedieť čítať zloženie a rozpoznať látky v toneri, ktoré škodia vašej pleti. Kórejské ženy veľmi dobre vedia, ktoré tonery majú používať, aby ich pleť bola žiarivá a zdravá. Toner je ďalšou súčasťou ich dennej rutiny v starostlivosti o pleť.

 

Toner sa používa po dôkladnom vyčistení pleti. Tonery sú veľmi prospešné v obnove prirodzeného pH vašej pleti, zvyšujú odolnosť a minimalizujú podráždenia. Vďaka toneru môžu účinné látky z krému preniknúť ľahšie a hlbšie do pokožky. Toner je veľmi dobrý pomocník, ak chcete, aby vaša pleť vyzerala mladšie, hladšie a sviežejšie, mali by ste použiť ten správny toner. Skúste sa vyhnúť tonerom s obsahom alkoholu. Môžu vašu pleť nadmerne vysúšať. 

 

Odporúčame prečítať si: Viete, ako čistiť vaše hrebene a kefy? Prezradíme vám to!

5. Esencie

 

Esencie sú pre kórejské ženy neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Pre nás možno veľká novinka, no pre nich denná rutina. Základom týchto esencií je tekutý extrakt, ktorý pomáha v procese bunkovej obnove pleti. Ak sa opýtate ktorejkoľvek ženy v Kórei, tak vám povie, že toner a esencie sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Ak aj vy zapojíte do dennej rutiny esencie, vaša pleť bude žiarivá, bezchybná a zdravá.

 

Esencie majú viac benefitov ako ostatné beauty produkty a to, že pracujú na bunkovej úrovni. Ak sú esencie koncentrované, dokážu zmierniť jemné vrásky, linky, zmatniť pleť alebo napraviť nerovnomerný tón pleti. Je to skvelý spôsob, ako pokožku revitalizovať a vyživovať zvnútra, aby vaša pleť vyzerala mlado.

 

Kórejské ženy tieto esencie neaplikujú na vatové tampóniky, bolo by to plytvanie. Jednoducho používajú spreje a poklepávaním po pleti pomáhajú rýchlejšej absorbcii alebo esencie aplikujú na pleť a jemne ich vtláčajú dlaňami do pleti. Esencie sa aplikujú večer po toneri, ale aj ráno. Môžete použiť aj rôzne séra alebo ampulky, ktoré majú najvyššiu koncentráciu zo všetkých, no sú aj pomerne drahšie.

 

Odporúčame prečítať si: Ako využiť rooibos v kozmetike

6. Hydratácia pleti

 

Tento bod by nemal platiť len pre kórejské ženy, ale aj pre vás. Často je vidieť na ženách, že hydratačné krémy nie sú ich priorita alebo používajú nevhodný hydratačný krém. Pokožka je mdlá, bez života, suchá a tvoria sa šupinky. Dokonca aj make up na takejto pleti vyzerá strašne. To, že máte pleť zmiešanú alebo mastnú neznamená, že vaša pleť hydratáciu nepotrebuje. Naopak bez hydratácie sa viac mastí. Popremýšľajte nad tým. Hydratačné krémy majú za úlohu uzamknúť vlhkosť vo vašej pleti. Väčšinou je to zložka glycerín alebo urea. Určite si vyberajte hydratačné krémy na základe typu vašej pleti. Nechajte si poradiť od kozmetičky alebo dermatologičky. 

 

7. SPF ochrana

 

Veľmi rady sa vystavujete slniečku a chcete mať krásne bronzové opálenie? Je to pekné, ale platíte za to daň v podobe suchej pokožky a rýchlejšej tvorbe vrások. Čudujete sa, ako je možné, že ženy v Kórei majú tváričky v 40-tke ako mladé 20-tky? Oni totiž svoju tvár nevystavujú nadmernému opaľovaniu a tvár si obzvlášť chránia krémami s vysokým faktorom. Svoj dom nikdy neopustia bez toho, aby nemali na tvári nanesenú ochranu proti slnečným lúčom. Bez ohľadu na to, či je vonku slnečno alebo zamračené, vždy použite krém s vysokým SPF. 

 

Odporčame prečítať si: Dehydratácia pokožky - ako jej predísť?

8. Pleťové masky

 

Ak sa kórejských žien opýtate na masky, povedia vám jednoznačne, že ich používajú minimálne 2-3x do týždňa. Najčastejšie používajú látkové masky, ktoré len priložíte na tvár. Tieto masky už nie sú známe len u kórejských žien, ale sú veľmi obľúbené aj u nás. Čoraz viac žien im prišlo na chuť a sú geniálne. Sú vysoko koncentrované, zvyšujú absorbciu zložiek do pleti a výsledky vidíte takmer okamžite. Existujú 4 druhy týchto látkových masiek: vláknité, buničité, hydrogélové a bio-celulózne masky.

 

Tieto masky si nechávajte na pleti po dobu minimálne 20 minút, aby ste získali tie najlepšie účinky. Všetky živiny v maskách potrebujú trochu času, aby sa dostali hlbšie do vašej pleti. Avšak pri maskách z obsahom AHA, nenechávajte dlhšie ako 15 minút. Tieto masky obsahujú kyselinu mliečnu, glykolovú a kyselinu jablčnú a tie na pleti nesmú pôsobiť pridlho. Samozrejme stále sa pridržiavajte pokynov na obale!

 

Odporúčame prečítať si: TOP 5 kozmetických trikov, ktoré vás zachránia


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Letné stravovanie - toto vám môže zhoršiť stav pleti!
Doprajte svojej pleti osviežujúci drink. Neoľutujete!
Rakytník: Impozantné ovocie, ktoré je liekom takmer na všetko!
Letné ovocie pre zdravie a krásu: Tieto recepty ťa dostanú!
Mužská vs. ženská pleť: Sú naozaj natoľko odlišné?
Dávkovanie produktov - Aké je ideálne množstvo na jedno použitie? Takto ušetríte!
Príjemná masáž tváre. Pre koho je a pre koho nie je určená?
Ako si vytvoriť vlastný hydratačný pleťový produkt?
Zdravá pleť: 5 zlozvykov, ktoré vám uberajú na kráse!
Aj vy robíte neustále kompromisy? Už nemusíte!
Áno, vek sa okabátiť naozaj dá!
Kozmetika testovaná na zvieratách - Cruelty free: ÁNO či NIE?
2. deň: Kurz IMAGE MAKER 7v1 od Fame.sk - Prihláste sa aj vy!
Vodný melón – nielen chutné ovocie, ale aj zázrak pre telo
Zdravá pleť: 5 zlozvykov, ktoré vám uberajú na kráse!
Dermacol Make-up Cover objavili najúspešnejší americkí blogeri
Julia Roberts prezradila tajomstvo krásy: Môj recept proti vráskam
Starostlivosť o pleť pod lupou: Účinky kyselín v kozmetike
Príjemná masáž tváre. Pre koho je a pre koho nie je určená?
Nová Miss Slovensko Hanka Závodná: Súťaž krásy ma nezmenila
Žiarivá pleť na dosah: Tieto potraviny ťa zaručene rozjasnia!
Starostlivosť o telo: Prečo ženy v Čile vyrábajú masky z hrozna a múky?
Majstrovské líčenie očí: 15-ročné dievča vytvára umelecké diela
7 zázračných olejov pre naše telo - vyskúšajte ich aj vy!
DIY: Zrnkami ku krásnej pleti - kávová pleťová maska
 

7 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.30.01.17 05:20 | Mária Terefenková | karma: 80
Kto chce mať peknú pleť, musí sa jej neustále venovať.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 07:49 | simona v. | karma: 100
myslim si ze ruka v ruke ide s pletou aj stravovanie,moja korejska kamaratka, zije v soule.. ked som videla ako malo zje , ze maso co my tu mame bezne v rodinach pre jedneho im vystaci pre celu rodinu, zato viac jedia zeleniny.... tak myslim, ze aj v tom nieco bude a malo by na to mysliet viac a viac nie len slovenskych zien...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 07:50 | simona v. | karma: 100
clanok je dobry, dakujem za rady :)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 14:09 | Soňa Krátka | karma: 88
dobré rady, áno, základom všetkého je čistá - zdravá pleť a starostlivosť

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 16:45 | tofica | karma: 77
Wau , perfektný článok. To čistenie je samozrejmé . A masky si dávam aj ja . Ale to ostatné musím ešte len vyskúšať ..!!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


30.01.17 17:46 | Ľubica Šťastná | karma: 90
Skvelý článok!!!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


31.01.17 17:01 | Iveta Moravčíková | karma: 83
dakujem rada som si prečítala

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

18.08.2017 LIFESTYLE
Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!

Ako využiť aviváž v domácnosti? Aviváž naozaj dokáže veci, o akých sa vám ani nesnívalo. Primárne ju používame na pranie, veď bielizeň je po jej použití hebká a nie priľnavá. Čím to je...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Bradavice alebo fibrómy: Ako ich bezbolestne odstrániť?

21.08.2017 LIFESTYLE
Bradavice alebo fibrómy: Ako ich bezbolestne odstrániť?

Bradavice alebo fibrómy patria medzi estetické nedokonalosti, ktoré sa objavili už kedysi dávno na 3000-ročných múmiách a dokonca ich spomínal aj Shakespeare. Bradavice v skutočnosti nie sú vôbec nebe...

Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

19.08.2017 RECEPTY
Recept na tradičné domáce zemiakové placky so syrom

Čo si dáte na kúpalisku alebo na nejakej letnej akcii v stánku s občerstvením? Pokiaľ vám „oči nevylezú“ na langoš či varenú kukuricu, ďalším horúcim kandidátom sú určite zemiakové placky...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

13.08.2017 LIFESTYLE
Bolesť kolien vás nesmie zastaviť. Pomôže vám týchto 7 surovín!

Bolesť kolien dokáže veľmi jednoducho skomplikovať vykonávanie každodenných činností a niekedy aj výrazne sťažiť pohyb. Za vznikom bolesti môže stáť množstvo faktorov...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 2s