Základné chyby pri hydratácii pleti: Trpko ich oľutuješ!

Základné chyby pri hydratácii pleti: Trpko ich oľutuješ!

Každá žena hľadá recept na večne mladý vzhľad. Na internete tak neustále pátrame po najnovších procedúrach, najdrahších produktoch a všeobecne zázračných návodoch na to, ako pleť oklamať, aby si myslela, že má o niekoľko desiatok rokov menej, ako je v skutočnosti pravdou. Niekedy však až tak ďaleko (a finančne nákladne) zachádzať nemusíme. Stačí sa vyvarovať tomu, čo robíme zle, a to na každodennom poriadku. Keďže voda je pre krásnu pleť nesmierne dôležitá, na začiatok vám prinášame základné a najčastejšie chyby pri hydratácii pleti. Vyvarujte sa im a výsledok na seba nenechá dlho čakať!

Hydratáciu podceňujeme

Základnou chybou, ktorú pri hydratácii pleti robíme, je to, že nehydratujeme dostatočne, ba dokonca vôbec, prípadne len podľa ročného obdobia. Ženy, ktoré pleť nehydratujú vôbec, si takpovediac kopú vlastný hrob a mali by okamžite začať, inak sa predčasné prejavy starnutia dostavia skôr, ako si vôbec vedia predstaviť. Niektoré z nás žijú zasa v ilúzii, že hydratovať pleť by sme mali len v zime alebo v lete, teda keď je najchladnejšie alebo najteplejšie. Opäť ide o omyl. Sucho, vlhko, teplo či zima – hydratovať pleť by ste mali každý jeden deň. 

Náš tip! Odborníci sa zhodujú na tom, že základnou chybou dňa je, keď nehydratujeme ihneď po sprche, ktorá pleť vysuší. Naneste si hydratačné produkty do 60 sekúnd po odchode zo sprchy či vane. P. S. Nezabúdajte ani na pokožku tela, najmä na ruky a chodidlá!

Bude sa ti páčiť: Prečo používať kyselinu hyalurónovú? Je vôbec vhodná pre našu pleť?

prečo hydratovať kožu v zime

Zdroj: Shutterstock®

Používame zlé produkty

Kozmetika je pochopiteľne pri hydratácii pleti kľúčová a mali by sme dbať na to, aby sme si vybrali tú, ktorá nám sadne najviac. Žiadne kozmetické produkty, a to od čistiaceho produktu až po krém, by nemali pleť pripravovať o prirodzenú vodu, prirodzenú vlhkosť. Ani v prípade, že máte mastnú pleť. Často si dávame na pleť aj nevhodné produkty. Citlivá pleť znesie oveľa menej a mali by ste na ňu dávať len kozmetiku bez parfumácie a všelijakých chemických prísad.

Dobrá rada nad zlato: Najviac pre svoju pleť urobíte, ak budete počas dňa pravidelne hydratovať svoje telo zvnútra. Pite teda dostatok vody a nezanedbávajte pitný režim.

hydratácia po sprche

Zdroj: Shutterstock®

Nedbáme na poradie

Správna starostlivosť o pleť má svoje špecifické pravidlá a poradie. Existuje na to aj vysvetlenie. Ak hydratačný krém aplikujete skôr, než sa odporúča, napríklad pred pleťovým sérom, pripravíte sa o požadovaný efekt. Preto vždy dodržujte správne poradie: najprv čistenie, potom vysušenie pleti do sucha, nasleduje sérum, prípadne očný krém, hydratačný krém a napokon krém s SPF. Áno, na ochranu proti slnku by ste nemali zabúdať ani jeden deň v roku!

Náš tip! Život si môžete uľahčiť kvalitným hydratačným krémom, ktorý obsahuje aj dostatočne vysoké SPF (minimálne 30). Ušetríte si tak jeden krok v pleťovej starostlivosti. Individuálny hydratačný krém a individuálny produkt s SPF však garantujú lepšiu ochranu pred škodlivým UV žiarením a pravdepodobne aj lepšiu hydratáciu.

Zaujme ťa: Keď chýbajú, je zle: Aké sú dôležité vitamíny a minerály pre deti?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 02.10.19 06:53

ĽŠ
karma
100.00

Chyby pri hydratácii pleti, ktorým sa určite treba vyvarovať; výborný článok!

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 02.10.19 18:37

MR
karma
109.00

tiež sa natieram hneď ako vyjdem zo sprchy

  • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 03.10.19 14:09

SH
karma
119.00

Hydratácia pleti je určite veľmi dôležitá... len bohužiaľ niektorí si to uvedomia až keď je neskoro...

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 04.10.19 11:49

AS
karma
-1.00

Ďakujem za výborný článok, ktorý je veľmi užitočný a poučný.

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 06.10.19 19:40

MM
karma
107.00

Super článok. Hydratácia je dôležitá

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní