Inšpirácia na jednoduché vianočné účesy pre dievčatá: Ideálne na Štedrý večer!

Inšpirácia na jednoduché vianočné účesy pre dievčatá: Ideálne na Štedrý večer!

  • Zdieľaj:
 • 4

Každá žena túži po dievčatku, ktorému by mohla robiť účesy od výmyslu sveta. Ak dcérku máte a má krásne dlhé vlasy, rada sa necháva hladiť a česať, tak to využite a na Vianoce jej pripravte originálny vianočný účes, ktorý bude tematický a zároveň rozkošný. Síce je jednoduché vlasy zopnúť gumičkami a pukačkami, no ak chcete niečo viac sofistikovanejšie a prepracovanejšie, tak sa nechajte inšpirovať jednoduchými účesmi, ktoré zvládnete pripraviť aj vy.

Základom je nápad, no a, samozrejme, trošku trpezlivosti. Ak nechcete vytvárať nejaké komplikované účesy, tak vedzte, že aj natočené vlasy s malými ozdôbkami potešia. Poprípade vrkoče, do ktorých môžete zapliesť trblietavú šnúrku alebo tenkú vianočnú girlandu, ktorá patrí k akýmsi retro ozdobám, ktoré sa kedysi dávali na stromček. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi vianočnými účesmi pre dievčatá.

Odporúčame: TOP domáce masky na vlasy z Aloe vera: Ktorú z nich si zamiluješ?

účes „Rudolf

Zdroj: pinterest.com

Vianočný Rudolf

Všetci dobre poznáme soba Rudolfa s červeným nosom, ktorý svieti Santa Klausovi na cestu. Ak túto rozprávku miluje aj vaša dcérka, tak jej pripravte „rudolfovský účes“. Základom je obyčajný drdol, ktorý je potrebné dozdobiť správnymi doplnkami. Potrebovať budete červenú guľku, hnedý chlpatý drôtik a pohyblivé oči. 

Ak začnete tvorbou drdolu, tak pamätajte na to, že budete potrebovať aj výplň. Vďaka nej docielite presný okrúhli tvar, do ktorého červená guľôčka dokonalo zapadne. Z hnedého chlpatého drôtika vytvarujte parohy, ktoré stačí do drdolu zapichnúť. A ak sa pýtate, ako pripevniť oči či samotnú chlpatú guľu symbolizujúcu nos soba Rudolfa, tak úplne jednoducho, a to pomocou vláseniek. Na vlásenky pripevníte oči pomocou tavnej pištole a rovnako aj červenú guľôčku. Tie zapichnite do drdola. Možno to znie kompilovane, ale nie je!

účes vianočný stromček

Zdroj: pinterest.com

Vianočný stromček

Ďalším symbolom Vianoc je vianočný stromček. Okrem toho, že jeden už doma ozdobený máte, tak môžete vytvoriť ďalší na hlave vašej dcérky. A v tomto prípade máte viacero možností, ako postupovať. V prvom prípade je dôležité vytvoriť dva priberané vrkoče, ktoré majú spoločný základ – ten tvorí špic stromčeka. Jednotlivé vrkoče následne prepleťte zelenou šnúrkou (viazanie ako na topánkach) a dozdobte hviezdičkami alebo pom-pom guličkami.

V druhom prípade môžete vytvoriť kratší vrkoč a povyťahovať z neho pramienky do tvaru stromčeka. Tak ako to je na obrázku.

účes „vianočný veniec

Zdroj: pinterest.com

Vianočný veniec

Ďalším symbolom tohto obdobia je adventný veniec alebo teda vianočný veniec, ktorý v mnohých domácnostiach visí na vchodových dverách. Ten môžete vytvoriť buď sebe alebo svojej malej princeznej. Základom je vrkoč okolo celej hlavy, ktorý stačí dozdobiť vetvičkami, kvetinkami a inými vianočnými doplnkami. Možno trošku komplikované, no ak vám vrkoče idú od ruky, tak to zvládnete.

Ktorý vianočný účes pre dievčatká sa vám páči najviac? Viac inšpirácií nájdete v galérii!

- Vianočné účesy
1 z 9

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 21.12.20 17:23

MM
karma
106.00

nepáčia sa mi, to je také americké

 • 1
Odpovedať

Anna Tlachova 21.12.20 19:27

AT
karma
118.00

Naozaj kreatívne

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 22.12.20 06:34

ĽŠ
karma
100.00

Všetky vyzerajú nápadito.

 • 1
Odpovedať

Elena Švachová 23.12.20 23:45

karma
111.00

Mne sa to páči.Zlaté to je a malým parádniciam sa to tiež určite páči.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?
Voľný čas

Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?

 • 2
 • 25.01.2023
ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie
Domácnosť

ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie

 • 1
 • 26.12.2022
Najlepší čas na spanie a vstávanie: Dodržuj tieto časy a budeš oddýchnutá!
Inšpirácie

Najlepší čas na spanie a vstávanie: Dodržuj tieto časy a budeš oddýchnutá!

 • 3
 • 12.10.2022