Veľký NIVEA sprievodca vlasovým stylingom

Veľký NIVEA sprievodca vlasovým stylingom

Máte pocit, že prípravkov, ktoré dopomôžu ku krásnemu účesu, je mnoho a že neviete, po ktorom siahnuť? Spolu s vlasovým stylistom Janom Tešíkom vám v tom konečne urobíme jasno.

Penové tužidlá

Sú jedným z najčastejšie používaných vlasových stylingov. Slúžia na dodanie objemu, na tvarovanie účesov, na uhladenie a na stylingovú formu. Hodia sa na všetky typy a dĺžky vlasov a sú rozdelené podľa intenzity fixácie. „Keď si vyberáte penové tužidlo, vždy intenzitu fixácie prispôsobte svojim vlasom. Neplatí, že čím je prípravok silnejší, tým lepšie. Ak máte jemné vlasy, silná fixácia by ich mohla zbytočne zaťažiť, len by oťaželi a dobre by nedržali svoj tvar,“ radí Jan Tešík. Ideálne je naniesť množstvo peny s veľkosťou pomaranča do umytých, uterákom vysušených vlasov alebo i jemne presušených fénom. „Penové tužidlo nanášajte po celých dĺžkach – od hlavy až po dĺžky. Buď prstami alebo hrebeňom. Aplikácia tak bude rovnomernejšia,“ hovorí vlasový stylista.

Náš tip: Penové tužidlo pre zväčšenie objemu Volume Care, NIVEA, 150 ml, 3,99 Eur

Zaujme ťa: NIVEA Cellular sérum-esencia: Elixír pre mladšiu a krajšiu pleť

lak na vlasy

Zdroj: Nivea

Stylingové krémy

Slúžia na vyhladenie dĺžok vlasov, možno aplikovať pred fúkaním, ale tiež kedykoľvek podľa potreby i ako finálny styling. „Stačí len množstvo s veľkosťou orieška rozotrieť v dlaniach a do vlasov ho prstami aplikovať do celých dĺžok,“ hovorí Jan Tešík. S každou ďalšou aplikáciou prípravku je účes možné znovu meniť.

Náš tip: Krémový gél pre elastický styling, NIVEA, 150 ml, 3,95 Eur

Laky na vlasy

Sú ideálne na zafixovanie tvaru účesu a na jeho ukotvenie. Hodia sa pre každé vlasy a dá sa s nimi i po aplikácii pracovať. „Výborné sú laky, ktoré neurobia z účesu „helmu“, ale sú flexibilné, to znamená, že vlasom zachovajú prirodzený pohyb. Opäť je dôležité vyberať si fixáciu laku podľa svojho typu vlasov – na jemné vlasy patrí nízka,“ odporúča odborník. Podľa neho je dôležité dávať si pozor na nekvalitné, príliš silné laky, ktoré vlasy obalia hrubou vrstvou prípravku a ak ich potom nešetrne češete, môžu sa mechanicky potrhať a poškodiť. Laky na vlasy sa dajú z vlasov dobre odstrániť vyčesaním.

Náš tip: Lak pre žiarivú farbu Color Care & Protect, NIVEA, 250 ml, 3,99 Eur

čo je stylingový primer

Zdroj: Nivea

Primery

Špeciálne stylingové prípravky, ktoré vlasy ešte lepšie pripravia na následný styling a zvýšia jeho účinnosť. Ide o prípravné bázy, ktoré nezlepia účes, ale naopak, pripravia ho na vyfúkanie a zabezpečia neuveriteľný objem! Navyše chránia vlasové vlákna pred teplom fénu alebo žehličky. Ako ich používať? Primerané množstvo emulzie naneste do dlaní, jemne rozotrite a potom vmasírujte do vlhkých vlasov od korienkov až ku končekom. Nakoniec vlasy vyfénujte. Bez obáv môžete použiť i žehličku alebo kulmu.

Náš tip: Stylingový Primer Volume, NIVEA, 150 ml, 4,49 Eur

Gélové tužidlá

Sú vhodné pre finálny styling vlasov, keď vytvoria lesklý a akoby mokrý efekt. „Gélové tužidlá majú silnú fixáciu a sú vhodné najmä na krátke vlasy. Hlavne mužom pomôžu pri nepoddajných vlasoch na dosiahnutie vytúženého účesu. Nanášajú sa na suché vlasy a efekt gélu možno oživiť navlhčením vlasov. Po umytí už vždy ide o nový styling,“ radí Jan Tešík.

Náš tip: Men gél na vlasy s mokrým efektom, NIVEA, 200 ml, 3, 95 Eur

čo je lesk na vlasy

Zdroj: Nivea

Ďalšie tipy:

  • Stylingové „hliny“: Často sa môžete stretnúť i s názvom „bahno“ alebo anglicky „clay“. „Majú zmatňujúci efekt a sú veľmi praktické, pretože sú dobre znovu upraviteľné. Používajú sa na „suchý“ styling, pretože nezaťažia vlas,“ hovorí Jan Tešík. Tieto produkty sú ideálne pre kratšie vlasy a pre stredné dĺžky, výborne možno s nimi docieliť štruktúru a pritom vlasy nezaťažia.
  • Lesky na vlasy: Používajú sa ako finálny produkt po vlasovom stylingu na dodanie vysokého lesku. Pretože majú olejovú textúru, musí sa s nimi pracovať veľmi opatrne, aby vlasy nezaťažili a príliš neoťaželi.

Neprehliadni: TEST: NIVEA – Expertný čistiaci pleťový gél s MicellAIR komplexom


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 19.03.21 16:37

MM
karma
100.00

používam NIVEA vlasové produkty na objem, som spokojná

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 20.03.21 09:27

KK
karma
111.00

Nivea nikdy nesklame

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 20.03.21 16:02

AS
karma
-1.00

Výborný vlasový sprievodca.

  • 0
Odpovedať

Renáta Mularčíková 21.03.21 04:40

RM
karma
100.00

Používam NIVEA vlasové produkty a som s nimi veľmi spokojná.♥

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní