Vieš, ako sa starať o vlasy počas leta? Takto si ich chráň!

Vieš, ako sa starať o vlasy počas leta? Takto si ich chráň!

Všade sa píše len o tom, ako slnko a škodlivé UV žiarenie pôsobí na naše oči a pleť či pokožku tela. Ale málokde sa dočítate, že slnečné lúče škodia aj tej najkrajšej ozdobe (okrem úsmevu), ktorú my ženy máme, našej korune krásy.

Ak nechcete, aby ste vašim kaderám museli po lete zaplatiť samostatný wellness pobyt, potom čítajte ďalej a naučte sa, ako sa v lete starať o vlasy tým správnym spôsobom. Budete síce musieť spraviť niečo navyše, no zaručujeme vám, že to v septembri neoľutujete.

Pot, vlhkosť a iné faktory

Aké problémy s vlasmi teda v letnom období mávame najčastejšie? V prvom rade môžete zažívať extrémne mastenie vlasov z logického dôvodu. Tak, ako sa potíte na celom tele, sa potí aj pokožka pod vlasmi, čo sa odráža na vlasoch. Okrem toho sa vám možno z vlasov vytratil objem. Je to tak preto, že vlhkosť zo vzduchu sa prenáša na vlasy a akosi ich tlačí k zemi. Takže s fúkanou sa v lete príliš nebabrite.

Tak, ako sa spálite na ramenách, tvári či nohách, tak isto sa môže spáliť aj pokožka hlavy, čo môže vyústiť do nadmernej tvorby lupín, ba dokonca aj do nadmerného vypadávania vlasov. Okrem všetkých týchto problémov máme suchšie končeky a vyblednutú farbu vlasov. Tak čo s tým?

Zaujme ťa: Je naozaj ranná prechádzka zdravá? Toto urobí s tvojím telom!

vypadávanie vlasov v lete

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa starať v lete o vlasy?

Ako už bolo naznačené vyššie, v lete sa budeme musieť venovať vlasom viac. Ak to ešte nerobíme, potom je potrebné začať, a to už o niekoľko týždňov, kedy teploty vystúpia nad 25 stupňov Celzia. Držte sa týchto tipov a vaše vlasy sa vám za to odvďačia!

1. Namáhané nenamáhajte!

Vlasy máme mastné, tak si ich umývame častejšie. Máme ich suché, používame viac hydratačných produktov. To však nie je to, čo vlasy potrebujú. Potrebujú menej chemikálií a viac prírodných kúr, ako je vajíčko, olivový olej, kokosový olej alebo mlieko. Vlasy si neumývajte šampónom každý deň, aj keď máte to nutkanie a keď už, snažte sa vynechať pokožku hlavy, čo najviac sa to dá. Používanie kondicionéra je v tomto období povinné a čo sa týka farbenia vlasov, v lete sa odporúča s takýmto zásahom vlasy nenamáhať. Najlepšie je zafarbiť vlasy mesiac pred začiatkom leta a potom tesne po lete.

v lete vlasy nefarbite

Zdroj: Shutterstock®

2. Žehličku schovajte do zásuvky!

Celý deň vám na vlasy doslova pečie slnko a vy ešte každé ráno vytiahnete žehličku alebo si robíte fúkanú fénom či kučery kulmou? V lete by ste mali tieto tepelné elektronické výrobky úplne vyradiť a uspokojiť sa s tým, čo máte. K vode sa predsa dokonalosť nenosí či áno?

3. Chrániť, chrániť a zasa chrániť

Najlepšie, čo môžete v lete urobiť je, že si obľúbite klobúčiky, šatky a podobné vlasové doplnky, ktoré korunu krásy pred slnkom doslova schovajú tak, ako slnečné okuliare vaše oči. Ak vyzeráte v klobúku naozaj zle, potom skúste vyhľadať vlasové produkty, ktoré obsahujú ochranný SPF faktor a používajte ich podľa odporúčania na obale.

vlasy chráňte klobúkom

Zdroj: Shutterstock®

Okrem týchto troch základných bodov pite veľa veľa tekutín, čo sa odrazí aj na vašich vlasoch, snažte sa si vlasy skôr vypínať nahor, ako ich nechávať rozpustené a nezabúdajte ich sem-tam podstrihnúť. Držíme vám (aj nám) palce!

Vyskúšaj: Zázrak menom kokosový olej: Takto ti pomôže s vlasmi!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Denisa Oravcová 06.05.18 11:23

karma
104.00

Mne sa na vlasy osvedčilo avokádo a vajíčko. Prírodné produkty sú lepšie ako tie, čo sú plné chemikálií.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 06.05.18 19:03

MM
karma
100.00

celé dni som na záhrade a veru to poznať na vlasoch, sú vyblednuté a vysušené, musím sa o ne viac starať, aj farbiť častejšie

  • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 07.05.18 22:08

karma
100.00

Ďakujem za skvelé rady, mám farbené vlasy do červena, fen nepoužívam, rada sa slním a preto potrebujem riadnu ochranu mojich vlasov. Používam kvalitné prípravky,lebo vlasy sú korunou krásy každej ženy.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní