Čo tak skúsiť pivné kúpele? Prinášajú ozdravenie aj regeneráciu!

Čo tak skúsiť pivné kúpele? Prinášajú ozdravenie aj regeneráciu!
 • 11.09.2013
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

S príchodom jesene sa každoročne vynára množstvo akcií a podujatí. Medzi ne nepochybne patrí aj sezóna piva v podobe väčších aj menších pivných festivalov. Pokiaľ ste tomuto zlatistému moku doteraz neprišli na chuť, pravdepodobne ste ešte nevyskúšali pivné kúpele. Zistite o nich viac v nasledujúcom článku!

Odporúčame: Pivo a jeho vplyv na zdravie a krásu: Zisti, čo sa v ňom ukrýva!

pivo

Zdroj: Shutterstock®

Spoznajte pivné kúpele

Pivné kúpele zvyknú ponúkať rôzne wellness centrá, hotely, ale tiež pivovary. Ide o originálny spôsob relaxu, vhodný tak pre dámy, ako aj pánov. Pivné kúpele v sebe spájajú krásu horúceho kúpeľa s ozdravnými a regeneračnými účinkami. V niektorých wellness centrách, alebo hoteloch ponúkajú možnosť pridať do kvasnicového kúpeľa taktiež bylinky, pre intenzívnejší zážitok aj Vincentku či morskú soľ.

Takýto relax napomáha k posilneniu imunity a k zlepšeniu krvného obehu. Kvasnicové pivo taktiež regeneruje pleť a vlasy, pomáha odbúravať stres, posilňuje nervový systém, odstraňuje bolesti kĺbov, zvyšuje fyzickú aktivitu a zároveň posilňuje nervový systém. V prípade, že bojujete s nadváhou, prípadne túžite očistiť svoje telo od toxínov, pivná terapia vám pomôže aj v tomto.

wellness

Zdroj: Shutterstock®

Okrem kúpania sa v pive si môžete v rámci takéhoto wellnessu dopriať aj pivné zábaly (zábaly z pivovarských kvasníc) na celé telo či pleťové masky z kvasníc. Tie sú mimoriadne bohaté na vitamíny skupiny B a zlepšujú nielen pružnosť pokožky, ale aj jej kvalitu. Podobne pôsobí pivo aj na kvalitu vašich vlasov, dokonca môžete badať aj omladzujúce účinky. Pivným zábalom sa pripisujú aj viaceré liečiteľské vlastnosti, obzvlášť dobre vplývajú pri liečení pohyblivých problémov, bolesti kĺbov aj psychickom vyčerpaní.

Ako to prebieha? Teplota pivného kúpeľa je obvykle okolo 37 – 39°C. Jeho intenzitu v mnohých prípadoch zvyšuje aj vírivka. Tá uvoľňuje látky obsiahnuté v kvasniciach či chmeľovom oleji a zosilňuje masážny účinok pre ich lepšie vstrebávanie do pokožky. Celotelový kúpeľ trvá 20 minút, sedacie sa nezvyknú robiť, pretože by nemali až takú silu účinkov. Po pivnom kúpeli ponúkajú niektoré centrá uvoľňujúci relax, napríklad v podobe ležania na ovsenej slame, kde sa telo dôkladne vypotí. Súčasťou (nie povinnou) pivného wellnessu býva, samozrejme, aj popíjanie tohto kvasnicového moku.

kúpanie v pive

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho nie sú pivné kúpele vhodné? So svojím lekárom by sa pred návštevou takéhoto typu wellness mali určite poradiť ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom, tehotné ženy, prípadne onkologickí pacienti.

Koľko pivná terapia stojí? Závisí, samozrejme, od konkrétneho miesta, či sa vyberiete do super luxusného hotela, alebo si postačíte aj s menšou exkluzivitou. Prostredníctvom zľavových portálov však pokojne môžete naďabiť aj na výhodné akcie, trebárs dvojdňový pobyt od 30 eur.

Pozri aj: Prečo je kombinovanie potravín nebezpečné? Toto určite nejedz!


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Dominika Kozová 11.09.13 17:49

DK
karma
-1.00

pivo mi az tak velmi nechuti ale vyskusala by som to

 • 0
Odpovedať

Mária Terefenková 11.09.13 18:10

MT
karma
76.00

Veľmi zaujímavé, najmä pre chlapov 2 v 1.

 • 0
Odpovedať

Miroslava Dováľová 11.09.13 19:49

MD
karma
-1.00

hneď by som išla :)

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 17.01.14 20:56

JK
karma
100.00

tak to je bomba že pivné kúpele pivo moc nepijem ale taký kúpel by som bral hned

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Keanu Reeves ako šľachetný človek: Čím si táto MEGA STAR získava srdcia svojich fanúšikov?
Voľný čas

Keanu Reeves ako šľachetný človek: Čím si táto MEGA STAR získava srdcia svojich fanúšikov?

 • 1
 • 03.12.2022
Svrbenie v pošve alebo svrbenie penisu – čo spôsobuje nepríjemné ťažkosti „tam dole“?
Pre ženy

Svrbenie v pošve alebo svrbenie penisu – čo spôsobuje nepríjemné ťažkosti „tam dole“?

 • 0
 • 08.02.2023
5 predsavzatí pre zdravší a šťastnejší rok – dozaista ich dodržíš aj ty!
Inšpirácie

5 predsavzatí pre zdravší a šťastnejší rok – dozaista ich dodržíš aj ty!

 • 0
 • 02.01.2023