Chudnete? Pite zelený čaj!

Chudnete? Pite zelený čaj!
 • 30.06.2015
 • Andrea Lukáčová

  • Zdieľaj:
 • 3

Prečo? Zelený čaj je pomerne spoľahlivý a lacný spôsob, ako zhodiť nadbytočné kilogramy. Skúste jeho pitie zaradiť do svojho života a výsledky vás určite prekvapia. Teda, za predpokladu, že ním nebudete zapíjať hamburgery smiley

Prečítajte si, aké sú najsilnejšie zbrane tohto chutného nápoja pri chudnutí: 

Spaľuje tuky

Overene. Zelený čaj obsahuje katechíny, ktoré v podstate zrýchľujú váš metabolizmus tak, aby vaše telo spaľovalo viac tuku, ako obvykle. Niekoľko štúdií zistilo, že jedinci, ktorí pili zelený čaj v rámci ich každodenného režimu okrem iného nielen schudli, ale stratili aj tukové vrstvy.

To je úžasné samo o sebe, ale okrem iného, zelený čaj tiež pomáha znižovať riziko srdcových ochorení a rakoviny, a to robí toto tento chutný nápoj číslom jeden medzi čajmi. 

zelený čaj na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Znižuje stres

Viete, že pri strese je pravdepodobnejšie, že zjete viac. Aj nezdravých jedál. Tento zázrak stres poráža a znižuje. Keď ste pod veľkým stresom a cítite sa neustále napätá a úzkostná, vaše telo zvyšuje svoju produkciu kortizolu. Kortizol je hormón, ktorý pomáha vášmu telu udržať hladinu tukov, ale tiež podporuje zachovanie brušného tuku, ktorý je najviac nebezpečný pre ženy. Preto pozor na stres!

Zelený čaj pomáha upokojiť vaše telo prirodzene, je veľmi relaxačné dať si šálku teplého alebo horúceho čaju pri sledovaní prírody, alebo jednoducho si ju vychutnať pri televízii. V podstate, samotné pitie čaju už môže pôsobiť zdravo a upokojujúco.

Odporúčame prečítať: Už ste po niečom tak strašne túžili?

zelený čaj proti stresu

Zdroj: Shutterstock®

Dá sa zohnať všade a je pomerne lacný

Keď sledujete návody na chudnutie, takmer všetky sú pomerne obtiažne. Cvičenie, zdravá strava, často veľmi drahá. Proste pri chudnutí  sa vyžaduje trochu práce. Jesť zdravo znamená, že musíte ísť do obchodu s potravinami a kupovať výživné jedlo a potom sa vrátiť domov a variť. Cvičenie, samozrejme, trvá a vyžaduje námahu. Obrovskú.

Ale, akú námahu vyžaduje pravidelné pitie čaju? Žiadnu! Jediné, čo musíte urobiť, je piť ho a užívať si jeho výhody. Aké „ ťažké“, však? smiley

zelený čaj na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Ako často ho piť?

Tu sa odporúčania expertov rôznia. Všeobecná zhoda je 4 šálky denne. Dá sa to úplne v pohode zvládnuť. Šálka ráno, šálka večer a po obede. A poslednú v priebehu večera. Voilá! Pokiaľ vám nechutí sám o sebe, môžete si ho prisladiť medom, obyčajný cukor sa neodporúča.

Vyskúšajte tento lacný spôsob a dajte vedieť, ako zabral a či ste vďaka nemu nejak = to kilečko stratili ! smiley

Odporúčame prečítať: Ako sa v lete postarať o suchú pleť?

zelený čaj na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Erika Špacírová 30.06.15 08:49

karma
93.00

zelený čaj pijem takmer každý deň, je skvelý a zdravý :)

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Remencová 30.06.15 10:31

AR
karma
103.00

zelený čaj pijem už roky-je super :) aj keď neviem, či z neho zrovna chudnem :P

 • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 01.08.15 21:04

HK
karma
100.00

zelený čaj pijem denne 1 šalku

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní