Mayrova medicína: Zisti, s akým problémom si dokáže poradiť!

Mayrova medicína: Zisti, s akým problémom si dokáže poradiť!

Mayrova medicína – že čo je to za vynález? Isto ste už počuli o mnohých detoxikačných a regeneračných metódach. A práve jednou z nich je aj Mayrova medicína alebo tiež Mayrova liečba či kúra. O očistu svojho tela sa postupne zaujíma čím ďalej, tým viac ľudí. Nikdy predsa nie je neskoro zmobilizovať sa, spraviť niečo pre svoje zdravie, dopriať si takzvanú samoliečbu bez akejkoľvek chémie a v neposlednom rade potrebnú regeneráciu.

Ak ste preto jednými z tých, ktorým záleží na svojom zdraví a sú ochotné preň spraviť niečo prospešné, práve Mayrova medicína by vás mohla zaujať. Obzvlášť, ak bojujete s nejakým tým kilom navyše. Zistite o nej viac!

O čo vlastne ide?

Mayrova medicína nesie svoj názov podľa rakúskeho bádateľa a lekára Franza Xavera Mayra (1857 – 1965). V praxi a zjednodušene povedané ide o redukčnú liečbu nadváhy. Tu to však ani zďaleka nekončí. Podstatou tejto medicíny (alebo, ak chcete, liečby či kúry) je dočasné obmedzenie príjmu kalórií, bielkovín aj tukov, no čuduj sa svete, aj ovocia a zeleniny. Mayrova medicína je prioritne určená ľuďom s nadváhou, s tráviacimi ťažkosťami a chronickými ochoreniami. Určite sa po nej poobzerajte aj v prípade, ak trpíte reumou, gastritídou, neznášanlivosťou potravín či dokonca migrénou. Táto liečba nereguluje len telesnú hmotnosť, ale aj krvný tlak.

Odporúčame: Láska, smútok, strach: Ako emócie ovplyvňujú orgány?

Mayrova liečba

Zdroj: Shutterstock®

Základom je očista tela

Pod vplyvom najrôznejších chemických liekov, nestráviteľných zvyškov potravín, škodlivého životného prostredia, ťažkých kovov, jedov, toxínov či cigaretového dymu sa naše telo postupne stáva čoraz viac „zanesené“. Poznáte to. Zanáša sa práčka, vysávač, pec, komponenty v autách a ani ľudský organizmus, žiaľ, netvorí výnimku. Častokrát sa však o spomenuté spotrebiče staráme oveľa dôslednejšie, než o vlastné telo. Pritom vôbec netreba veľa. Tak ako vysávač zrazu prestáva ťahať prach, tak aj naše telo pod vplyvom rôznych usadenín, jedov a škodlivín začína pomaly, ale isto volať o pomoc.

Vysiela nám signály, ako napríklad zhoršené trávenie, pálenie záhy, žlčníkové a obličkové kamene, zápcha a tak ďalej, a tak ďalej. A v tejto súvislosti sa, predovšetkým v poslednej dobe, začalo vo veľkom hovoriť o potrebe detoxikácie tela.

čo s nadváhou

Zdroj: Shutterstock®

Črevo v centre záujmu

F.X. Mayr, zakladateľ Mayrovej medicíny, považoval za koreňový systém ľudského organizmu črevo. Preto, pochopiteľne, je v centre záujmu tejto liečebnej metódy práve črevo a tráviaci trakt. Svoju pozornosť zameriava na efektívne spôsoby, ako tento „usadený“ tráviaci trakt vyčistiť. Je to základ všetkého, pretože ak ste od malička konzumovali nezdravé sladkosti, presolené a mastné jedlá a pili sladené nápoje, plné konzervantov, ak by ste sa aj zrazu rozhodli od základu zmeniť svoje stravovanie, bez účinnej detoxikácie sa jednoducho nikam nepohnete.

Vaše trávenie už je totiž zaťažené nie práve najsprávnejšími stravovacími návykmi a vaše črevá zrejme podráždené. Z toho vyplýva, že vaše telo môže mať veľký problém správne stráviť aj to najzdravšie jedlo, na ktoré ste sa razom preorientovali. A tak veselo priberáte na váhe aj naďalej, hoci napohľad nepochopiteľne. Tu prichádza na rad práve diagnostika podľa F.X. Mayra.

Inšpiruj sa: Celostná medicína: Liečba tela i duše, ktorá ťa zaujme!

masáž brucha

Zdroj: Shutterstock®

Vedeli ste, že stav vášho tráviaceho traktu dokážu prezradiť už také faktory, ako držanie vášho tela, tvar brucha či hrudného koša a prezradia vás aj pokožka a tvár? Po správnej diagnostike preto prichádza na rad fáza regenerácie žalúdočno-črevného traktu, čo je prvý krok k tomu, aby vaše telo bolo opäť schopné plnohodnotne spracovávať potravu. Spomínaná regenerácia napríklad zahŕňa pitie roztoku soli, čím sa účinne detoxikuje vaša pečeň. Povzbudí to peristaltiku vašich čriev, črevá sa dokonalo prečistia od všetkých toxínov a škodlivín. Ide v praxi o akýsi druh výplachu, avšak šetrného a bezpečného, bez poškodenia črevnej flóry. Nezabúda sa ani na efektívnu masáž brucha.

správne prežúvanie

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúda ani na jedálniček

Poslednou fázou je úprava jedálnička. Tá je, samozrejme, individuálna, pričom dôraz sa kladie na správnosť požutia každého jedného hltu a tiež na sledovanie prirodzeného pocitu nasýtenia. Mayrova diéta je prispôsobená veku, hmotnosti, stavbe tela človeka či jeho prípadným ochoreniam. Okrem toho všetkého sa človek naučí správne dýchať do bránice, čo výrazne zlepšuje prekrvenie brušnej dutiny. Viacero lekárov je už v dnešnej dobe certifikovaných aj na Mayrovu medicínu, preto sa stačí porozhliadnuť vo vašom okolí alebo na internete. Existujú špecializované centrá, venujúce sa predovšetkým tejto liečebnej metóde, pričom prístup k pacientovi je dôsledný a individuálny.

Pozri aj: Krivica: Choroba našich prastarých mám je späť! Čo s ňou? 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Simona Káčerová 06.11.18 21:09

SK
karma
107.00

Zaujímavý článok.

  • 1
Odpovedať

Miso Jogi 09.11.18 16:51

MJ
karma
68.00V současné době, je tato metoda již překonána, neb se medicínské poznatky posunuly dále.[3]
ŠOLC, Pavel. Karlovarská lázeňská léčba, její vývoj a logika. Sokolov: Fornica graphics s.r.o., 2011. 150 s. ISBN 978-80-87194-34-8.

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 10.11.18 19:18

DB
karma
117.00

túto diétu vôbec nepoznám je to pre mňa novinka...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní