Chceš byť opäť vo forme? Toto sú najlepšie cviky na pevný zadok

Chceš byť opäť vo forme? Toto sú najlepšie cviky na pevný zadok

Ešte stále tu máme január, ktorý sa nesie u mnohých ľudí v znamení nastolenia životných zmien, ktoré si predsavzali na konci starého roka. Výnimkou nebýva predsavzatie zmeny celkového štýlu, alebo dostanie sa do lepšej formy. Niekedy nám dokonca stačí dostať do formy len jednu časť nášho tela, ktorá nás počas roka 2018 trápila. Ak je tou časťou zadok, ste na správnom mieste! Toto sú najlepšie cviky na pevný zadok, ktoré zaručene fungujú.

3 cviky na pevný zadok

Pulzujúce drepy

Klasické drepy nie sú vôbec jednoduchým cvikom, aj keď tak možno vyzerajú. Osvojiť si ich správnu techniku je náročné a keď ich robíte zle, môže sa vám to vypomstiť, napríklad na kĺboch. Skúste preto o niečo jednoduchšiu verziu drepu – drep s pulzovaním, ako ukazuje pohyblivý obrázok nižšie.

Technika pulzujúceho drepu: Postavte sa obkročmo na šírku podložky, klesnite do 90 stupňového uhla v kolenách a zastavte sa. Boky tlačte vzad a váhu sústreďte na členky a päty. Začnite s pulzovaním, pričom sa nikdy úplne nevyrovnajte a neklesajte ani príliš nízko. Dajte si 2 opakovania po 20 drepov.

Vyskúšaj: Joga na zdravé vlasy: Ak jej dáš šancu, určite neoľutuješ!

ako na drepy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Výkopy s tera bandom

Vynikajúcou pomôckou pri cvikoch nôh a zadku je pomôcka menom tera band. Ide o silnú gumu, s ktorou sa naozaj dajú robiť zázraky aj v oblasti rúk. Zostaneme však pri sedacích svaloch a naučíme sa, ako sa robia výkopy s tera bandom.

Technika cviku: Na podložke sa dajte na všetky štyri a tera band si umiestnite okolo stehien v mieste nad kolenom. Začnite s výkopmi do boku. Opakujte aj na druhej strane. S každou nohou spravte 2 série po 25 výkopov, alebo 3 série po 15.

cvik s tera bandom

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com

Polovičný mostík s nohou nahor

Už ako deti sme robili mostíky všade, kam sme sa pohli. Tento cvik je dobrý na dýchanie, ale aj na brušné svaly. Aby sme ho povýšili na cvik určený na zadok, musíme ho troška pozmeniť. Postačí nám na to polovičný mostík.

Technika cviku: Ľahnite si na podložku a ruky si dajte dlaňami nadol pozdĺž tela. Jednu nohu si pokrčte v kolene a druhú vztýčte hore a zaflexujte. Začnite s vytláčaním zadku do vzduchu tak, ako to ukazuje obrázok nižšie. Opakujte s každou nohou 2-krát po 20 opakovaní.

osvedčený cvik na zadok

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj: www.giphy.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 21.01.19 06:48

ĽŠ
karma
100.00

Výborné cviky!

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 21.01.19 10:00

ZS
karma
100.00

no hned si to aj vytlacim lebo mam zadok ako vankus :D

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní