Deepwork: Dostane ťa do kondície aj do úzkych šiat!

Deepwork: Dostane ťa do kondície aj do úzkych šiat!
  • 15.09.2018
  • Simona Kostková

Nestihli ste počas leta schudnúť alebo sa chcete pripraviť na nadchádzajúcu zimu? Alebo len chcete nájsť cvičenie, ktoré vás dobije energiou, odbúra stres z celého dňa a zároveň zlepší každý jeden sval vo vašom tele? Už nemusíte hľadať, našli sme to za vás! Deepwork vám zmení život.

Ak vás niekto bude lákať na deepwork, určite vás už samotný názov odradí. Nemusíte sa báť, toto cvičenie je aj napriek svojej náročnosti zvládnuteľné. Presnejšie, budete cvičiť toľko, koľko vládzete a koľko ste ochotní zo seba dostať sami. Ide totiž o atletický tréning, ktorý je založený na princípoch Jing a Jang. Precvičíte si pri ňom telo aj myseľ, veď posúďte sami!

V čom je výnimočný?

Ako sme už v úvode spomínali, deepwork patrí medzi náročné cvičenia. Napriek tomu ho odporúčame každému, kto chce do hĺbky poznať svoje telo, precítiť každý jeden sval a ísť až nad svoje možnosti. Patrí dokonca k cvičeniam, pri ktorých sa posilňuje telo aj myseľ, takže sa rozhodne máte na čo tešiť. Už na samotnom začiatku pocítite toto unikátne spojenie a to nielen preto, že sa väčšinou cvičí naboso, ale pripomenie vám to aj príjemná relaxačná hudba.

Každý pohyb pozostáva z fázy napätia a z relaxačnej fázy. Prvá fáza je relaxačná, počas ktorej robíte pohyby v sprievode relaxačnej hudby. Ide väčšinou o pohyby, známe z jogy či pilatesu. Následne lektorka alebo lektor zmenia hudbu na dynamický deephouse a začína sa pravá „makačka“. Toto spojenie dvoch odlišných fáz predstavuje Jing a Jang, kedy jedno bez druhého nemôže existovať. Práve tak ako po napätí príde uvoľnenie.

Neprehliadni: Joga pre telo aj myseľ: Ako na nás vplýva tento druh cvičenia?

ako mať dobrú kondíciu

Zdroj: Shutterstock®

Náročnosť tréningu sa postupne stupňuje

Vďaka holistickej myšlienke spojenia dvoch odlišných síl neexistuje ani jeden izolovaný cvik. Každý pohyb precvičuje naraz viacero svalov a všetky imitujú pohyby, ktoré vykonávame každý jeden deň. Mali by nám zabezpečiť správne fungovanie tela pri každodenných činnostiach, ako je chôdza po schodoch, nosenie nákupu či aj obyčajné sedenie. Tréning pozostáva z niekoľkých častí, ktorých náročnosť aj tempo sa postupne zvyšuje.

Prvou časťou je running, ktorý by mal pripraviť naše telo (hlavne srdce) na rýchlejšie tempo. Následne pokračuje časť, pri ktorej sa strieda dynamický cvik so statickou výdržou. Toto sa opakuje štyrikrát, vždy s novým cvikom. Nemusíte sa však báť, toto cvičenie je pomerne zábavné, i keď jadro tréningu je celkom náročné. Začať s ním môžete, aj keď ste úplný začiatočník, avšak neodporúča sa začať so skupinou, ktorá je pokročilá. A áno, ide o skupinový tréning, počas ktorého sa každý navzájom podporuje a atmosféra v miestnosti je naozaj magická a plná pozitívnej energie, takže vám nedovolí vzdať sa.

cvičenie a chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Presne stanovený cvičebný program

Deepwork pozostáva zo siedmich energetických fáz, ktoré nasledujú po sebe a ani jedna z nich by sa nemala vynechať. To je cesta ku krásnym krivkám, k lepšej kondícii, väčšej komplexnej a funkčnej sile i k čistej mysli. Prvé dve fázy vás zahrejú a pripravia na následujúce cvičenie. Záver tréningu tvorí vytrvalostný interval, počas ktorého môžete ísť až za hranice vlastných síl a dostať zo seba všetko.

Aj napriek svojej náročnosti, celý tréning pozostáva z jednoduchých cvikov, jednoduchej choreografie, ktorá je v podstate známa každému, kto bol aspoň raz na joge. A najkrajšie na tom celom je, že aj keď idete v telocvični dušu vypustiť, odchádzate dobre naladení a plní energie. Takže neváhajte, vezmite si podložku a vrhnite sa na cestu za vyrysovaným telom!

Mrkni sem: Nevieš, ako cvičiť brušáky? Poradíme ti ako správne na to!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Daniela Bieliková 15.09.18 20:11

DB
karma
117.00

je to celkom náročné, ale páči sa mi to

  • 0
Odpovedať

Daniela Revayová 20.09.18 22:04

DR
karma
104.00

Uz sa len odhodlat nieco so sebou robit....

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní