Existuje recept na dlhovekosť? Najstaršia jogínka na svete ho pozná!

Existuje recept na dlhovekosť? Najstaršia jogínka na svete ho pozná!

V roku 2012 sa Tao Porchon-Lynch zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Najstaršia jogínka na svete má neuveriteľných 98 rokov. Neuveríte, no táto krásna žena ešte stále vyučuje jógu vo svojom štúdiu v New Yorku.

Každý deň za ňou ľudia chodia pre rady a tipy, ktoré im zaručia dlhý život. Nehľadajte za tým operácie, drahé lieky, či nesmrteľnosť sľubujúce výživové doplnky. Recept na dlhovekosť podľa Tao je úplne jednoduchý! V nejednom z jej rozhovorov sa Tao rozhodla zdieľať svoje tajomstvá, ktoré jej pomáhajú, ako ona sama vraví, udržať telo zdravé a myseľ ostrú. 

Odporúčame: Zabudnite na chémiu: Domáce lieky na chrípku vás postavia na nohy!

Základom je dýchanie!

Jógu vyučuje už neuveriteľných 75 rokov. Základom jej cvičení je však tá najdôležitejšia vec v našom živote. Dýchanie. Práve správne dýchanie môže mať podľa Tao prekvapivo silné účinky. A má pravdu. Odborníci tvrdia, že pomalšie a hlbšie dýchanie nám môže pomôcť znížiť úzkosť, zlepšiť sústredenie, bojovať proti bolesti a dokonca pomôcť pri prevencii chorôb, ako je cukrovka. „Keď ste v kontakte so svojím dychom, neexistuje nič také, ako vek." povedala Tao v jednom z rozhovorov pre americký magazín.

Tao ďalej hovorí, že jóga pomáha ľuďom pozerať sa na veci optimistickejšie a rozplynie stres. Stres môže negatívne ovplyvniť vaše telo mnohými významnými a fyzickými spôsobmi, vrátane zvýšenia srdcovej frekvencie, krvného tlaku, rizika srdcového infarktu alebo mozgovej príhody, nárastom vašej hmotnosti, či privodením si problémov s tráviacim systémom. Nikdy nenechajte negatívne myšlienky ovládnuť váš svet. Keď sa ráno zobudíte, povedzte si, že toto bude najlepší deň vášho života!

Pozri aj: Prekyslenie organizmu: 5 byliniek, ktoré ťa ho zbavia veľmi rýchlo!

Nevzdajte sa po prvých neúspechoch!

Dokonca aj vo veku 98 rokov Tao stále hľadá spôsob, ako urobiť cvičenie súčasťou jej každodennej rutiny. Hľadá nové cviky, triky a tie následne praktizuje každý deň. Prebudí sa o 5:00, do svojho štúdia prichádza o 8:30 a vyučuje niekoľko hodín denne.

A to je len úryvok z tej krásnej knihy jej aktívneho životného štýlu. Začiatkom tohto mesiaca vzala 1000 študentov na výlet na Bahamy a vo februári sa uskutoční jej výlet po celej krajine na tanečnú súťaž. Navyše ona a jej kolegyňa, rovnako učiteľka jogy, sa stali tvárami kampane "Power of She" na oslavu žien. Pozrite si ich video pre nižšie uvedenú kampaň.

Bude sa ti páčiť: Vyrob si tuhý šampón! Tento jednoduchý postup musíš vyskúšať!

- Anketa

SKÚŠALI STE UŽ NIEKEDY CVIČIŤ JÓGU?

Odpovedalo 27 ľudí  

Áno, nemám však na ňu dostatok času.
22%
Áno, cvičím jógu pravidelne.
30%
Nie, ešte som ju neskúšal/a cvičiť.
48%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Martina Varhaníková 29.11.17 07:01

karma
110.00

úžasne ako je v takom veku aktívna, verím, že joga vedie človeka k vnútornej harmónii. Kiežby som v tom vytrvala a cvičila každý deň.Aj keď telo má zostárle, no duchom je stále mladá a plná energie. :o)

 • 1
Odpovedať

Katarína Kusá 29.11.17 10:57

KK
karma
90.00

Klobúk dolu, dbá o seba a ešte vidno ako šíri vôkol seba pozitívnu energiu...šťastná žena a šťastní ľudia čo ju mali česť poznať.

 • 1
Odpovedať

Mária Frnová 29.11.17 13:53

MF
karma
-1.00

úžas...kde je vôľa, tam je cesta...

 • 2
Odpovedať

Milka Damašková 29.11.17 14:21

MD
karma
132.00

Obdivuhodné, čo dokáže táto babička v jej veku :) môže nám byť príkladom:)

 • 1
Odpovedať

Jana Uhrová 29.11.17 16:56

JU
karma
103.00

obdiv že táto pani toto dokáže v jej veku

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 29.11.17 17:54

MM
karma
100.00

obdivuhodné a tomu dýchaniu verím, sama to niekedy praktizujem

 • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 29.11.17 18:07

KK
karma
105.00

zaujímavá žena

 • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 29.11.17 18:37

SK
karma
114.00

superžena, skláňam sa

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 29.11.17 22:15

ĽŠ
karma
100.00

Moja poklona tejto dáme, joga je naozaj skvelá!

 • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní