Najúčinnejšie cviky na brucho, ktoré ťa skutočne zbavia tuku

Najúčinnejšie cviky na brucho, ktoré ťa skutočne zbavia tuku

Ploché bruško je sen mnohých žien. Aj keď si niekedy myslíme, že táto misia je doslova nemožná, nemali by sme sa tak ľahko vzdávať. Brucho bez tuku a zbytočných pneumatík totiž môže mať takmer každá z nás. Stačí na to disciplína, odhodlanie a vytrvalosť. Potom už len musíte poznať tie správne cviky na brucho a spojiť ich so zdravou životosprávou.

Len cvičiť nestačí ​

Cvičenie je alfou aj omegou na ceste za chudšou postavou a to nielen v oblasti bruška. Napriek tomu sa netreba spoliehať len na posilňovňu či kardio tréning, pretože osamote nezaberie. Potrebná je celková zmena životosprávy, do ktorej, okrem pravidelného pohybu, patrí aj zdravé stravovanie sa. Aby bolo cvičenie účinné, vyhýbajte sa rafinovaným cukrom, nezdravým sacharidom a telu neprospešným tukom.

Vyskúšaj: Mayrova medicína: Zisti, s akým problémom si dokáže poradiť!

ako docieliť chudšie brucho

Zdroj: Shutterstock®

Návod na chudšie bruško ​

Prejdime teda k cvikom, ktoré zaberajú na tuk v bruchu najlepšie. V prvom rade je dôležité pochopiť, že existujú dva druhy brušného tuku. Ten, ktorý vidíme na povrchu a javí sa nám ako huspenina a potom ten, ktorý vnútri doslova obrastá naše orgány a má zápalový efekt, ktorý môže viesť až k smrteľným chorobám srdca či k diabetu. Tohto nebezpečnejšieho druhu tuku sa zbavíte len pravidelnou pohybovou rutinou.

kardio na chudšie brucho

Zdroj: Shutterstock®

1. Kardio tréning ​

Vaše bruško potrebuje spevnieť, o tom niet najmenších pochýb a na rad prídu aj silové cviky. Najprv sa však musíte rozhýbať a dať telu kardio tréning. Tuk vám pri ňom bude slúžiť ako palivo, ktoré postupne spálite a vypudíte z tela von. Pred každým silovým tréningom si doprajte minimálne pol hodinu kardia. Či už zvolíte beh vonku, na bežiacom páse alebo inú formu aktívneho pohybu, je to na vás. Vhodný je aj veľmi populárny HIIT tréning, ktorý zahreje. Pamätajte, že tuk sa začne spaľovať po 30 minútach aktivity, tak čím dlhšie zotrváte, tým lepšie.

ako sa robia zhyby

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.giphy.com

2. Sťažené zhyby ​

Keď už máte odbehané, pustite sa do zhybov. Aj keď niekedy sa tento cvik podceňuje, ide o naozaj účinnú formu odbúravania brušného tuku. Samozrejme, že zhyby musíte robiť technicky správne, vytrvalo a opakovane, inak cvičenie nemá význam. Klasické zhyby sú síce účinné, no oplatí sa troška pridať a cvik si sťažiť, napríklad skúsiť zhyby doplniť o bicyklovanie ako cvičiteľ v pohyblivom obrázku vyššie. Tento cvik je na brucho azda najlepší, pričom posilňujete aj svaly zadku a stehien. Tri v jednom a to sa naozaj oplatí. Naraz ich v jednej sérii urobte aspoň 15, prípadne až 25.

Pozri aj: Hrozí ti open space? Zisti, ako si zvyknúť na otvorenú kanceláriu!

cvik vytáčanie trupu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.giphy.com

3. Vytáčanie trupu ​

Ak chcete zapojiť naozaj všetky svaly brucha, potom pristúpte k vytáčaniu trupu. Cvik sa praktizuje v polosede na zemi so zdvihnutými nohami a rukami, zopnutými pred hrudníkom. Dávajte si pozor na to, aby ste vytáčanie iniciovali trupom, nie švihom rúk. Vždy, keď sa budete nachádzať v strede, nezabudnite sa na nadýchnuť. Pravidelné dýchanie však praktizujte pri každom jednom cviku. Cvik opakujte, až kým neukončíte 15 otočení na jednu stranu a 15 na druhú. Správnu techniku vám ukáže obrázok vyššie.

Bude sa ti páčiť: Čo s nami robí nakladaná zelenina? O jej benefitoch si netušila

4. Reverzné zhyby ​

Posledným cvikom, ktorým si dopomôžete k sexi brušku, sú reverzné zhyby, teda zhyby, ktoré sa v podstate robia naopak, ako tie klasické. Posilňujú spodné svaly brucha aj svaly spodného chrbta. Cvik sa praktizuje v ľahu na podložke, pohľad smeruje do stropu. Nohy zdvihnite a pokrčte v kolenách, ruky slúžia ako opora na podložke, dlaňami smerom nadol. Začnite s cvikom, ktorého techniku ukazuje video vyššie. Opakujte minimálne 15 - 20-krát, ak vládzete, pridajte si ešte 5 opakovaní.

Už cítite to bruško? Ak áno, znamená to, že cviky ste praktizovali správne. Opakovať ich môžete v sériách a samozrejme je vhodné ich striedať. Brušné svaly by ste mali cítiť najmä na druhý deň, kedy by sa mala dostaviť povestná svalovica, ale aj dobrý pocit z cvičenia.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

16 komentárov

Zuzana Szocsova 10.11.18 10:50

ZS
karma
100.00

cviky ako stvorene na moj problem s vacsim bruskom :) urcite vyskusam

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 11.11.18 11:34

DB
karma
117.00

tak tieto cviky by som všetky nedala :-)

 • 0
Odpovedať

Zdena Paňková 19.11.18 10:07

ZP
karma
100.00

Súhlasím, v prvom rade je potrebné naozaj upraviť jadálniček, ale bez "pohybu" to nepôjde a hlavne nie ak ste skôr narodená ako ja - odskúšané :)

 • 1
Odpovedať

Alena Pagáčová 20.11.18 12:36

AP
karma
-1.00

musím začať aj ja s týmito cvikmi, najvyšší čas :-)

 • 2
Odpovedať

Veronika Marejková 21.11.18 08:52

VM
karma
109.00

Iba pri tej predstave sa mi už nechce :( uvítala by som aj nejaký článok ako sa namotivovať a ísť do toho poriadne, aby cvičenie vydržalo dlhodobo a nie len tri dni

 • 3
Odpovedať

Ján Komada 22.11.18 15:53

JK
karma
103.00

haha ešte že taký problém nemám

 • 0
Odpovedať

Katarína Hrtúsová 24.11.18 09:47

KH
karma
79.00

Článok o najúčinnejších cvikoch sa mi páči.Je trochu náročný na čas, no pokúsime sa začať aj ja s cvičením.

 • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 26.11.18 08:19

karma
113.00

Vyskúšam, ale až po novom roku :D

 • 0
Odpovedať

Janka Káčerová 27.11.18 12:29

JK
karma
-1.00

bruško je moja problémová partia, určite budem podľa tohto cvičiť

 • 0
Odpovedať

Patrícia Hettešová 29.11.18 11:30

PH
karma
118.00

ano, dolezité je kardio, stazené zhyby vyskušam, zatial som take nerobila.

 • 0
Odpovedať

Darina Čierna 29.11.18 12:16

karma
-1.00

Baby cvičiť nestačí, ja som živý príklad, až keď som zmenila stravovanie popri cvičení, začalo sa niečo diať..Nie každý má taký dar, že môže byť štíhly nech zje hocičo napr.moja sestra. Tá je chudá, ale svaly nemala, až kým nezačala cvičiť a krásne bolo vidno vypracované svaly, lebo nemá tuky. Ale keď máte aj tuky, len cvičenie nestačí.. cvičenie a chudnutie sú dve veci, preto treba urobiť zmeny úpravy aj v pohybe aj v strave.

 • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 02.12.18 18:20

karma
74.00

niektoré cviky poznám a niektoré vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Emília Kožáková 08.12.18 23:51

EK
karma
-1.00

Pre mladé asi dobré, ale pre ženy po 50 dosť ťažké.

 • 0
Odpovedať

Pavol Beran 17.12.18 19:29

PB
karma
100.00

Ešte by som pridal cvik planking.

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 24.12.18 23:21

JP
karma
100.00

Pekna motivacia... Zistila som ze po roku cvicenia aquaerobic sa citite lepsie ale ziadne viditeľné extra zmeny na tele sa neudiali. Takze pridala sm teda bicyklovanie s infracervenym svetlom, kde za 50 min odbikujem 11 km a spalim 2300 kcal. Tk snad po dlhsom užívaní to bjde mat viditelnejsie ucink

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.02.21 22:19

JK
karma
100.00

Tak toto už nie je pre mňa

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní