Nemáte radi kardio? Skúste iný druh cvičenia

Nemáte radi kardio? Skúste iný druh cvičenia

Počas sviatkov to väčšinou preženieme s množstvom jedla, ktoré s chuťou papáme pred televízorom z vyloženými nohami na stole, a len málokedy sa vyberieme na nejakú mrazivú prechádzku. No kto má odolať všetkým tým dobrotám, ktoré sme pripravili? Toto naše vyčíňanie a ničnerobenie má samozrejme aj následky.

Po Vianociach sa len máloktorá z nás odváži postaviť na váhu. Väčšinou je nám jasné, že pohľad na ručičku nebude veľmi príjemný. Preto si to zamierime rovno do fitka alebo sa pustíme do cvičenia doma. Ak nepatríte k tým, ktoré majú radi kardio a poskakovanie, tak skúste tieto druhy cvičenia, ktoré nezaťažia vaše kĺby. 

Odporúčame prečítať: Kabát - Veľká módna inšpirácia

Nemáte radi kardio? Skúste iný druh cvičenia

Zdroj: Shutterstock®

1. Pilates

Cvičenie, ktoré spája myseľ a telo – teda pomocou svojich svalov a správneho dýchania vykonáte zmenu na svojom tele. Tento druh cvičenia vznikol na začiatku 20.storočia a pomenovanie dostal podľa jeho tvorcu Josepha Pilatesa.

Toto cvičenie je hlavne na spevnenie brušných svalov, avšak okrem toho má aj ďalšie výhody. Pilates cvičenie predstavuje menšiu záťaž na kĺby ako napríklad beh, pomáha zmierňovať bolesti chrbta u žien (je to skôr cvičenie pre ženy ako pre mužov).

Odporúčame prečítať: Raňajkový tip: Sýte vajíčkové muffiny so slaninou a syrom

Nemáte radi kardio? Skúste iný druh cvičenia

Zdroj: Shutterstock®

2. Joga

Druh cvičenia, ktoré si obľúbili mnohé ženy po celom svete. Základom tohto cvičenia je správne dýchanie spojené s rôznymi cvikmi. Okrem toho, že sa uvoľníte, správne polohy vám pomôžu zbaviť sa rôznych ťažkostí. Ak ste to prehnali s alkoholom a „opica“ vás nechce opustiť, joga vám pomôže s detoxikáciou. Vraví sa, že ženy ktoré praktizujú jogu sú menej stresované, pretože joga pomáha zlepšiť krvný obeh v tele a vytvoriť rovnováhu. 

Odporúčame prečítať: Telové maslo vs. telové mlieko - čo je vhodnejšie?

Nemáte radi kardio? Skúste iný druh cvičenia

Zdroj: Shutterstock®

3. Pure barre

Tento druh cvičenia nie je u nás až tak udomácnený ako v Amerike, avšak postupne sa dostáva aj do našich fitnes centier. Cvičenie, ktoré je spojením baletu, tanca a cvičenia je vhodné pre všetky, ktoré si chcú vypracovať problémové partie ako sú zadok, stehná, brucho a paže. Cvičenie je zamerané hlavne na spaľovanie tukov.

Pri cvičení sa využívajú rôzne pomôcky ako je baletná tyč, gumy, či ľahké činky. Základom je však cvičenie s váhou vlastného tela. Vďaka pure barre bude vaša postava pôsobiť štíhlejšie a vaša váha klesne smerom nadol. Jeho najväčšou výhodou je, že nezaťažujete kĺby skákaním či pobehovaním. 

Odporúčame prečítať: Nový rok 2017: Začnite si písať denník


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 05.01.17 08:40

SK
karma
113.00

obľúbila som si pilates a jogu, vyhovujú mi

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.01.17 13:25

PV
karma
113.00

Musím skúsiť Pure barre !!! zaujímavé cvičenie..

  • 0
Odpovedať

simona vician 06.01.17 14:00

SV
karma
100.00

k joge som nejak neprisla na chut, musim mat nieco akcne :)

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 17:49

MZ
karma
-1.00

Jogu mám veľmi rada:)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní