Spinning alebo bicyklovanie v hale: Podľahni mu aj ty!

Spinning alebo bicyklovanie v hale: Podľahni mu aj ty!

  • Zdieľaj:
 • 2

Spinning je športová aktivita, ktorá sa napriek svojmu „svetovému“ názvu už dávno udomácnila aj na Slovensku. Ide o bicyklovanie v hale a ak ste si ho aj neotestovali na vlastných nohách, určite ste už o tomto športe minimálne počuli. Teraz je však čas podľahnúť tomuto prospešnému pohybu tak, ako tisícky ďalších ľudí na celom svete! A hoci jar ťahá cyklistov predovšetkým von a do prírody, práve spinning môže byť pre vás skvelou doplnkovou aktivitou, ako sa udržať vo forme.

Spinning netreba nijako špeciálne predstavovať, takže aspoň v skratke – ide o špecifický druh cvičenia na rotačnom bicykli, odlišný od bežného bicyklovania. Slovo spinning je odvodené od anglického spin (rotácia, točenie), a to je pravá podstata tohto športu – intenzívne točiť nohami. Kým teda vytiahnete a oprášite svoje zazimované bicykle, zatrénujte si v hale na špeciálnom bicykli a pripravte svoje telo na cyklistickú sezónu!

Spinning býva prevažne skupinovým tréningom, sprevádzaným hudbou a motivujúcim inštruktorom. Práve to vás vyhecuje k vyššej výkonnosti.

Prečítaj si: Recept na nízkosacharidový chlieb: Poznáš oopsies?

bicyklovanie v hale

Zdroj: Shutterstock®

Len hudba, inštruktor, bicykel a vy

Hoci stacionárny bicykel má dnes doma kde-kto, motivácia doma v obývačke a v hale s ostatnými športuchtivými „kolegami“ sa predsa len nedá porovnať. V každom prípade ide o krok k pevnej postave a kondícii, ktorú vám budú závidieť všetky kamarátky. Je to rozhodne ideálna aktivita na redukciu hmotnosti. Vďaka spinningu teda spálite kalórie a posilníte svaly.

Je to pohyb, vhodný pre každú vekovú kategóriu, priaznivo totiž vplýva na prácu srdca a ciev. Bicykel, s ktorým sa stretnete v hale, sa nazýva, ako inak, spinner. Stupeň záťaže si na ňom môžete zvoliť samy. Prejdete tak množstvo kilometrov bez toho, aby ste sa čo i len pohli z miesta.

skupinový tréning

Zdroj: Shutterstock®

Zapájate nohy, stehná, zadok aj chrbát

V porovnaní s bicyklom, šliapanie na spinneri je jednoduchšie a nebolia po ňom nohy tak, ako po klasickom bicyklovaní. Spinning je výborná forma kardio cvičenia a najviac sú tu zapojené svaly nôh, zadok a stehná. Pri správnom držaní tela posilňujete aj chrbtové svalstvo. Zapotíte sa, no ak tomuto cvičeniu prídete na chuť, stane sa vašou drogou.

A práve spomínané potenie znamená, že pri spinningu treba prijímať tekutiny až o 50% viac a častejšie, než pri bicyklovaní vonku. Aby ste sa vyhli prehriatiu, pot z tela neustále utierajte.

Neprehliadni: Žalúdočné vredy: Šokujúce, ale toto ti naozaj pomôže!

spinning s inštruktorom

Zdroj: Shutterstock®

Pri spinningu je kľúčová správna rovnováha. Práve od nej sa odvíja celý váš tréning. Šliapať totiž môžete tak v sede, ako aj v stoji. Zájdite si na spinning a vyplavte čo najviac endorfínov z tela! Obdobie, kedy sme dali zbohom zime a vítame jar, je na to ako stvorené. Jediné, čo k tomu potrebujete, je čas a chuť hýbať sa, spraviť niečo prospešné pre svoje telo a zdravie, v neposlednom rade športové oblečenie, uterák a fľaša s vodou. A ak ste navyše po zime ešte stále plní letargie, psychickej únavy či stresu alebo len túžite zhodiť pár kíl, už neváhajte ani minútu!

- Anketa

VYSKÚŠALI STE UŽ NIEKEDY SPINNING?

Odpovedalo 118 ľudí  

Áno, chodím naň pravidelne
5%
Áno, ale viac ma baví bicyklovanie vonku
93%
Nie, ale určite vyskúšam
0%
Nie, nemám rád / rada takéto aktivity
2%

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 07.04.18 14:00

ĽŠ
karma
100.00

Počasie ťahá naozaj skôr von, ale spinning má tiež čo do seba.

 • 1
Odpovedať

Lenka Čajová 14.06.18 11:01

karma
96.00

Spining je pre mňa skvelé odreagovanie skvelý tréning na obdobie pekného počasia ke´d človek vysadne na bicykel a ide von :)

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Tehotenstvo si zjavne užíva: Táto žena je tehotná už 14 rokov!
Voľný čas

Tehotenstvo si zjavne užíva: Táto žena je tehotná už 14 rokov!

 • 1
 • 11.01.2022
DIY švédska vianočná hviezda z papiera: Vianočná ozdoba takmer zadarmo
Inšpirácie

DIY švédska vianočná hviezda z papiera: Vianočná ozdoba takmer zadarmo

 • 2
 • 23.11.2021
4 dychové cvičenia, ktoré prinesú úľavu od bolesti chrbtice aj zatočia so stresom
Zdravie

4 dychové cvičenia, ktoré prinesú úľavu od bolesti chrbtice aj zatočia so stresom

 • 0
 • 27.10.2021
TOPlist