Video: Ako na domáci strečing? Dopraj ho telu hoc aj každý deň!

Video: Ako na domáci strečing? Dopraj ho telu hoc aj každý deň!
  • 23.11.2012
  • Aďa Knies

Mnohé z nás si myslia, že si stačí na 60 minút zabicyklovať v posilňovni a budeme štíhle ako prútik. Bohužiaľ, tento názor nie je ten správny. Dôležitým aspektom pri chudnutí, alebo pri cvičebnom pláne, je aj správna životospráva. Nemusíte si pomáhať tabletkami, ktoré sľubujú štíhlu postavu za pár dní. Stačí, ak si upravíte svoj denný jedálniček. Vymeníte čokoládovú tyčinku za ovocie, ktoré vám chutí. Prispôsobíte veľkosť porcií jedla. Začnete jesť 5-krát denne. A nájdite si časť na pohyb – pozor pravidelný pohyb!

Pozri aj: Pitie teplej vody nalačno je údajne prospešné! Ale, aká je realita?

Na pohyb nesmieme zabúdať

Pravidelný pohyb je pre naše telo rovnako dôležitý. Každý jeden sval v tele by mal byť v pravidelnom pohybe. Netreba tráviť hodiny vo fitness centre. Plne stačí, ak posilňovňu navštívite dva či trikrát do týždňa. Pri tréningu je rovnako potrebné dodržiavať určité pravidlá. Stuhnuté svaly pred ním treba dobre rozhýbať a na to nám slúži práve strečing.

Rovnako nám prospeje aj strečing po tréningu. Svaly sa nám pri námahe napínajú a po tréningu je výborné ich ponaťahovať, aby tak boli pružnejšie. Mačací chrbát, naťahovanie nôh alebo predklony sú tou správnou cestou. Rovnako netreba zabúdať ani na krčné svaly, ruky, chrbát, brucho a zadok. Aj 10-minútový strečing úplne postačí.

Pozri aj: Kotvičník: Skutočne ide o prírodnú a hlavne neškodnú viagru?

Strečing hoc aj každý deň

Ak vám práve nevyšiel čas na hodinu strávenú napríklad na zumbe alebo pilatese, ešte nezúfajte. Pri strečingu je dobré to, že sa dá vykonávať kdekoľvek a kedykoľvek. Ponaťahujte sa poriadne hneď ráno. V práci je to tiež možné. Domáce naťahovanie je najlepšie robiť každý deň. Nájdite si naň denne minimálne 15 minút. V staršom veku budete zato určite vďačné. Rozložte si podložku na cvičenie, oblečte pohodlné oblečenie a zacvičte si napríklad aj podľa priložených videí.

Pozri aj: Kivi ako najlepší zoštíhľujúci prostriedok: Ako to dokáže?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní