Ako ošúpať granátové jablko bez kuchyne ako po zabíjačke? Takto!

Ako ošúpať granátové jablko bez kuchyne ako po zabíjačke? Takto!

  • Zdieľaj:
 • 5

Úprimne, je to začiatočnícky problém tých, ktorí toto ovocie síce zbožňujú, ale od jeho pravidelnej konzumácie ich odrádza práve všetok ten „servis“ okolo. Ako ošúpať granátové jablko? V skutočnosti žiadna veda, ak poznáte tie správne grify a ťahy. Osvojte si ich spolu s nami a odteraz už nikdy nebudete musieť za chuť granátového jablka platiť daň v podobe nekonečného čistenia kuchyne!

Za trochu námahy odmena v podobe zdravia a krásy

Granátové jablko je veľmi špecifické ovocie. Nielen tým, že keď si predstavíte jeho šúpanie, radšej si ho ponecháte len ako dekoráciu ovocnej misy, ale predovšetkým svojím výzorom, chuťou a obsahom. Pod napohľad nezdolateľnou šupkou granátového jablka sa skrýva niekoľko stoviek chutných guľôčok, plných zdravia. Mimochodom, vedeli ste, že granátové jablko je jedno z najstarších druhov ovocia na svete?

Toto ovocie si teda určite nezaslúži „sedieť v kúte“ s údelom ovocia na okrasu. Osvojte si preto spôsob, ako ho ošúpať čo najjednoduchšie a pochutnávajte si na ňom aspoň raz do týždňa!

Neprehliadni: Ovocie dula: Ešte pred pár rokmi bežné ako jablká. Ako je to dnes?

granátové jablko

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa mu dostať pod kožu?

Prvou, jednoduchšou možnosťou je granátové jablko rozkrojiť napoly a semienka následne vydlabať do misky. Avšak tu prichádzame k onému kameňu úrazu, pretože následkom takéhoto „vydlabávania“ bude červená šťava z ovocia doslova všade – od vašich predlaktí, cez trup, až po pramienky, stekajúce dolu linkou, o stenách a kachličkách ani nehovoriac. Preto je tu aj iná možnosť – takzvaná podvodná.

Nie, neľakajte sa, nebudeme vás navádzať na žiadne špinavé podvody. Máme totiž na mysli šúpanie granátového jablka pod vodou. Už si napúšťate vaňu? Opäť omyl – pod vodou, milé dámy, nebudete vy, ale granátové jablko! Takže, vyhrňte si rukávy a poďme na to!

šúpanie granátového jablka

Zdroj: Shutterstock®

Do vody to ide ľahšie

Granátové jablko si rozkrojte napoly. Pripravte si väčšiu misku s vodou, do ktorej rozkrojené granátové jablko ponorte a vydlabávajte prstami semienka – áno, priamo do vody. Oveľa jednoduchšie sa vám tak oddelia červené (jedlé) semienka od bielej (nejedlej) dužiny, ktorá ich drží pod šupkou. Vodu napokon len zlejte a môžete si pochutnávať na zdravých plodoch granátového jablka ihneď, teda nie po hodine čistenia kuchyne. :-)

Ak by ste si však niekedy potrebovali poriadne vybiť zlosť na partnera, šéfa alebo len tak – zo zvyku a mali by ste poruke granátové jablko, môžete dokonale spojiť príjemné s užitočným. Ako na to?

Odporúčame: Vieš, ako si prinavrátiť psychickú pohodu aj bez antidepresív?

semienka granátového jablka

Zdroj: Shutterstock®

Keď to nejde po dobrom... pôjde to varechou

Opäť si rozkrojíte granátové jablko napoly (alebo na mesiačiky), vezmete varešku a nad miskou udierate do polovice granátového jablka dovtedy, kým sa v miske neobjaví aj posledné červené semienko. Držte však ovocie dlaňou, aby ste si nepoklepali po prstoch a neprivodili si tak, okrem zlosti, ešte aj úraz. Semienka vám budú do misky padať pekne cez prsty. Práve tento spôsob si môžete pozrieť aj v tomto videu: 

A prečo vlastne toľko námahy? Odpoveď je jednoznačná. Granátové jablko obsahuje veľké množstvo vlákniny, vitamínov, minerálov (najmä železa) a vzácnych antioxidantov, naopak, minimum kalórií. Čo je na ňom teda úžasné je, že ide o takú energetickú bombu, že po jeho konzumácii sa budete cítiť výrazne vitálnejšie, a to takmer ihneď. Popritom má silné omladzujúce a detoxikačné účinky, takže za trošku námahy s jeho šúpaním rozhodne stojí, čo poviete?

- Anketa

VIETE BEZ PROBLÉMOV OŠÚPAŤ GRANÁTOVÉ JABLKO?

Odpovedalo 29 ľudí  

Áno, jedným z uvedených spôsobov
28%
Áno, ale úplne iným spôsobom
24%
Nie, ale teraz to už snáď pôjde ľahšie
48%

  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 15.07.18 07:40

ĽŠ
karma
100.00

Super, vďaka! Za trochu námahy odmena v podobe zdravia a krásy.

 • 1
Odpovedať

Jana Uhrová 15.07.18 19:00

JU
karma
103.00

ja ho vždy rozpolím a povytriasam zrniečka, skúsim aj niečo z týchto spôsobov

 • 1
Odpovedať

Alzbeta Hartinikova 17.07.18 19:16

AH
karma
90.00

Granatove jablcko mi taketo nechutí.Ani sa mi stym bavit nechce.Radsej si ho kupim ako stavu .Toto mi vyhovuje.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 04.10.18 22:47

JK
karma
100.00

Určire vyskúšam dík za radu

 • 1
Odpovedať

Martina Begalova 10.12.20 10:31

MB
karma
100.00

no veru.. stále som mala dilemu či mi to stojí za tú pol hodinu čo stojím pri umývadle a čistím maličké guličky... ale tento tip určite vyskúšam.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Siahnite po hudbe, vaša myseľ a duša sa vám odvďačí. Pozor ale na „ušného červa“
LIFESTYLE

Siahnite po hudbe, vaša myseľ a duša sa vám odvďačí. Pozor ale na „ušného červa“

 • 2
 • 30.04.2022
Nový web a nové dobroty namixoval Mixit.sk
Voľný čas

Nový web a nové dobroty namixoval Mixit.sk

 • 0
 • 30.04.2022
Begónia koralová s bodkovanými listami – skvostná izbovka do každého interiéru
Domácnosť

Begónia koralová s bodkovanými listami – skvostná izbovka do každého interiéru

 • 4
 • 12.05.2022
TOPlist