Bordel v detskej izbe? Objav TOP inšpirácie, ako skladovať hračky

Bordel v detskej izbe? Objav TOP inšpirácie, ako skladovať hračky

Pozná to každý jeden rodič. Deti konečne zaspali a vás čaká ešte „nočná" v podobe upratovania detskej izby, v ktorej to vyzerá, akoby tam vybuchla atómovka. Odborníci na detskú výchovu však tvrdia, že ak budete mať v hračkách systém a pre každý typ hračky nájdete v izbe svoje miesto, do upratovania sa dokonca s radosťou zapoja aj vaše ratolesti. Tipy, ako skladovať hračky sme hľadali na sociálnej sieti Pinterest, tak sa na to poďme pozrieť.

Prázdna zem

Vo všetkých detských izbách to vyzerá takmer rovnako. Hračky sa v zápale hry povyťahujú, aj keď nejaké to svoje miesto možno majú, no a už zostanú na zemi. Pre nás rodičov aj pre deti je potom jednoduchšie hračky v konečnom dôsledku naozaj nechať niekde v kúte na zemi, než ich stále odkladať na nepraktické miesta. Preto musíte pre hračky vytvoriť zmysluplné a praktické skladovanie.

Než sa do tejto neľahkej úlohy pustíte, vrhnite sa na triedenie hračiek. Rozdeľte ich do kategórií, napríklad autíčka na jednu kopu, plyšáky na druhú a bábiky na tretiu. Nezabudnite aj vytriediť hračky, s ktorými sa nikto nehrá a odneste ich deťom do detského domova. Organizovanie pôjde ihneď ľahšie.

Inšpiruj sa: Keď si nevieš rady: Ako naučiť deti základom slušného správania?

- Galéria
1 z 5

Praktické police

Aj knihy sa majú tendenciu hromadiť. Namiesto toho, aby ste ich v detskej izbe len šupli do zásuvky a nič s nimi nerobili, dajte ich na police na výstavku tak, ako na tomto obrázku. Je to dobrý psychologický ťah. Knihy v zásuvke, ktoré nikto nevidí, nikto nepoužíva. Knihy na výstavke majú možnosť zaujať a vaše deti po nich budú opakovane siahať. 

Zdroj: Pinterest


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní