Návod, ako odbremeniť domácnosť: Vieš, čoho sa zbaviť ako prvého?

Návod, ako odbremeniť domácnosť: Vieš, čoho sa zbaviť ako prvého?

V novom roku sa často snažíme v našom živote nastoliť rôzne zmeny. V strave, vo vzťahoch, v práci či dokonca v príbytkoch. A presne o zmene v našich domovoch sa budeme baviť v tomto článku.

Nepôjde o žiadne radikálne zmeny a dalo by sa povedať, že sa budeme baviť o akomsi ozdravení domácnosti. Poďme sa pozrieť na to, ako odbremeniť domácnosť a prečo tak urobiť čo najskôr, hoci aj dnes.

Zdravý dom = zdravý život

Ak žijete minimalisticky, vaše obydlie ani vás zrejme zbytočnosti netrápia. Ak ste však typ človeka, ktorý všetko odkladá na horšie časy, tento návod je venovaný práve vám. A nie je to len o tom, že získate priestor. Pravidelné zbavovanie sa vecí, ktoré nepotrebujeme a nepoužívame je skutočne zdravé. Ukázalo sa totiž, že zaprataný priestor a neporiadok patria medzi každodenné spúšťače stresu a úzkosti, ktoré, ako dobre vieme, môžu viesť až k depresívnym stavom. Novoročnú očistu domácnosti tak preto berte nielen ako ozdravenie priestoru, v ktorom žijete, ale aj ako celkové ozdravenie vašej už tak uponáhľanej mysle. 

A kedy inokedy začať s očistou domácnosti, než práve na nový rok? Lepší čas azda nie je, a preto sa do nej môžete pustiť hoci aj dnes. My vám prezradíme, ktoré zbytočnosti by mali ísť z domu ako úplne prvé. A bonus? Čím menej vecí máte, tým menej upratovania vás v roku 2021 čaká!

- TOP 7 vecí, ktorých sa v novom roku zbaviť
1 z 7

Vianočné ozdoby

Keďže máme tesne po Vianociach a vy sa čoskoro chystáte na zvesenie a zabalenie vianočných dekorácií, rovno ich pretrieďte. Zbavte sa toho, čo ste nepoužili, toho čo ste rozbili a toho, čo jednoducho už nevyzerá najlepšie. O rok to oceníte, pretože budete mať prehľad o tom, čo je použiteľné a čo treba dokúpiť.

Odporúčame: Dvojfarebná kuchynská linka: Tú jednoznačne musíš mať!

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 05.01.21 07:08

ĽŠ
karma
100.00

Skvelý návod ako odbremeniť domácnosť!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 05.01.21 10:02

MC
karma
109.00

Čim menej nakupujeme tým menej musíme vyhadzovať.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 05.01.21 11:42

KK
karma
111.00

robievam to každý rok a na jar zase prerieďujem šatník

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 05.01.21 13:52

MM
karma
100.00

na toto sa chystám hneď po vianočnom období, teda za pár dní

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 07.01.21 09:54

MM
karma
107.00

Zbytočnosti neodkladám. Domácnosť som upratala podľa štýlu Marie Kondo

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní