Si ničiteľ kvetov? Toto sú 4 najodolnejšie kvety, ktoré vydržia dlho

Si ničiteľ kvetov? Toto sú 4 najodolnejšie kvety, ktoré vydržia dlho

Snažíte sa, ako len viete, no žiadne kvety sa vám jednoducho doma pri živote udržať nepodarí... Vitajte v klube vrahýň kvetov! Našťastie, aj pre tento nepríjemný jav existuje jednoduché vysvetlenie – vyzerá to tak, že siahate po zlých druhoch zelene pre váš príbytok.

Nie, žiaľ žiadne orchidey či iné náročné kvetinky pre vás nie sú vhodné. Poďte sa pozrieť na to, ktoré rastliny sa nedajú zabiť, respektíve, ktoré sa dajú zabiť len veľmi, ale veľmi ťažko! Ak sa vám podarí zniesť zo sveta aj týchto odolných silákov, potom vám odporúčame zainvestovať radšej do umelých rastlín... P. S.: O kaktuse sa nebudeme zmieňovať, pretože ten má doma už azda každý kvetinový likvidátor!

Zaujme ťa: Ako na pestovanie muškátov? Toto tajomstvo musíš rozhodne poznať!

peperómia (v strede)

Zdroj: Shutterstock®

Peperómia

Prvou nenáročnou kvetinkou na oživenie vášho interiéru je peperómia. Darí sa jej vo vlhkom prostredí a dokonale skrášli prostredie aj vo vašej práci. Znesie totiž aj svetlo zo žiariviek. Vyhovuje je aj teplo, aj svetlo, nedávajte ju však na priame slnko. Polieva sa vtedy, keď je vrchná časť zeminy vyschnutá. Žiadne ďalšie pravidlá neexistujú, len ju nepolievajte naraz príliš veľkým množstvom vody.

svokrin jazyk vhodný aj do exteriéru

Zdroj: Shutterstock®

Svokrin jazyk

Ak hľadáte niečo, čo prežije vašu sklerózu pri polievaní kvetov, potom je svokrin jazyk to pravé pre vás. Nie nadarmo sa volá svokrin jazyk, no nie? Vydrží bez vody dlhé týždne a je naozaj takmer nezničiteľná. Kam ju položíte, tam bude v absolútnom poriadku. Znesie svetlo, priame slnko aj prítmie. Ako peperómia, aj svokrin jazyk nemá rád príliš veľa H2O naraz, tak si na to dajte pozor!

starostlivosť o dracénu

Zdroj: Shutterstock®

Dracéna

Dračí strom, po latinsky Dracaena a po našom ľudovo dracéna je veľmi obľúbená rastlinka v slovenských domácnostiach, možno práve pre jej odolnosť voči zanedbanej starostlivosti. Nuž, nemožno jej odoprieť, že toho vydrží celkom dosť. Možno ju umiestniť aj do polotieňa a zvládne aj slnko, no môžu sa na nej vytvoriť biele fľaky ako akési spáleniny. Dracéna potrebuje byť mierne vlhká, nepotrebuje ani príliš veľa, ani príliš málo zálievky.

aloe vera

Zdroj: Shutterstock®

Aloe vera

Veľmi moderná nezničiteľná rastlinka je aj aloe vera, familiárne len aloe. Pochádza z púštnych oblastí, preto je pre ňu kľúčové práve dostatok svetla. Jej krásne mäsité listy sa budú krásne vynímať na vašom pracovnom stole, dajte si však pozor na jej umiestnenie. Nikdy ju nedávajte do prievanu a doprajte jej dostatok opaľovania. Za žiadnych okolností ju neprelejte, pretože tým ju môžete oslabiť a ubrať jej na kráse. Nezabúdajte, že aloe je liečivá rastlinka, takže pri problémoch s akné či ekzémom si môžete dopriať jej liečivý nektár v pohodlí domova.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Marianna Rajniaková 04.06.18 05:37

MR
karma
109.00

presne článok pre mňa..preto doteraz nemám ani orchideu

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 04.06.18 21:05

karma
115.00

Občas mi tiež nejaké kvety zahynuli,ale myslím,že to bolo skôr tým,že pred kúpou mali kvety iné podmienky pre život.Boli napr.v skleníkoch,kde bola väčšia vlhkosť ako je v byte...

  • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 05.06.18 12:21

TK
karma
105.00

zaujímavé

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 05.06.18 16:50

ĽŠ
karma
100.00

Svokrin jazyk pestovala už babička, je to pre mňa taký kvietok z detstva, ktorým nás zastrašovali, že je jedovatý.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.12.18 10:04

karma
127.00

Ja už som niekoľko dracén zničil :(

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní