Zrkadlo v miestnosti ako dôležitý prvok. Vieš ho správne umiestniť?

Zrkadlo v miestnosti ako dôležitý prvok. Vieš ho správne umiestniť?

Zrkadlo v miestnosti, predovšetkým jeho správne umiestnenie, má svoje pravidlá, o ktorých ste možno ani netušili. Slúžiť totiž môže nielen na kontrolu vášho vzhľadu pred odchodom do práce. Zoznam funkcií zrkadla je oveľa bohatší.

Na správne a efektívne umiestnenie zrkadla v miestnosti kladie dôraz najmä známa filozofia feng šuej. Aj zrkadlo vie teda výrazne ovplyvniť prúdenie energie, považuje sa totiž za mimoriadne energetický nástroj. Už v dávnej minulosti sa zrkadlám pripisovali silné magické vlastnosti.

Neobklopujte sa starými a poškodenými zrkadlami

Hoci vás s ním spája silné nostalgické puto alebo ide o dedičstvo po prastarých rodičoch, rozhodne by ste sa mali zbaviť zrkadla, ktoré má obité rohy, je prasknuté či inak poškodené. Vintage je vintage, ale vraví sa, že zrkadlo si pamätá úplne všetko, čo má za sebou, preto sa neodporúča vnášať si do života staré alebo zájdené zrkadlá. Pozor teda na zrkadlá zakúpené v starožitníctve. Ak sa však predsa len nemienite vzdať starého a puknutého zrkadla, prekryte prasklinu drevom alebo látkou. Podstatný je aj tvar a veľkosť zrkadla – lepšie je obklopiť sa oválnymi a okrúhlymi zrkadlami, veľkosti takej, aby sa do nich zmestila celá postava. 

Neprehliadni: Babské triky na krásne kvetinky: Vďaka tomuto budú ako z katalógu!

ako správne umiestniť zrkadlo

Zdroj: Shutterstock®

Zrkadlo v spálni ako samostatná kapitola

Veda feng šuej zároveň verí, že zrkadlo, rozkúskované na menšie časti, ako aj mozaikové zrkadlo, narúša harmóniu a duševnú rovnováhu. Jedno však platí pre všetky druhy zrkadiel – treba ich udržovať v absolútnej čistote. Ak trváte na tom, že chcete mať zrkadlo umiestnené aj v spálni, veľmi starostlivo si premyslite jeho miesto. Ideálne je nenarúšať oddychovú zónu, akou je spálňa, akýmikoľvek lesklými povrchmi vrátane zrkadiel. Navyše, ak trpíte problémami so spánkom, dobre zvážte, či predsa len vaše spálňové zrkadlo nepresuniete do inej miestnosti. Horšie však je, ak sa vo vašej spálni nachádza zrkadlo, ktoré je súčasťou vstavanej skrine – vtedy je jeho premiestnenie naozaj nemožné. Dokonca, ak je zrkadlo umiestnené oproti manželskej posteli, mohlo by to vniesť do vzťahu problémy vrátane tretej osoby. Ak teda zrkadlo v spálni, tak jedine z vnútornej strany šatníkovej skrine. To isté platí aj o detských izbách. 

zrkadlo v spálni

Zdroj: Shutterstock®

Zrkadlo vie priniesť do rodiny úspech aj bohatstvo

Ak neveríte zásadám feng šuej, no predsa len vás trápi nespavosť alebo zlé sny, odstránenie zrkadla zo spálne aspoň vyskúšajte. Ak to nepomôže, kedykoľvek ho predsa môžete vrátiť späť. Zrkadlo, umiestnené v predsieni či na chodbe, zase pohlcuje negatívnu energiu. V žiadnom prípade by zrkadlo nemalo odrážať toaletu, už spomínanú posteľ, ale ani iné zrkadlo. Naopak, situovanie zrkadla pri obývačkovom alebo jedálenskom stole, prináša do domu bohatstvo a úspech. Neumiestňujte ho však oproti vchodovým dverám ani oproti oknám, pretože tým vyženiete prichádzajúcu energiu späť z domu či bytu. Netvrdia to len odborníci na feng šuej, ale aj psychológovia.

Zaujme ťa: Vieš, čo všetko má na svedomí prechodená chrípka? Nepodceňuj to!

zrkadlo v domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Ak máte zrkadlo umiestnené tak, že v ňom nevidíte celú svoju hlavu, môže to spôsobovať bolesti hlavy či iné zdravotné ťažkosti. V zásade platí, že v každom zrkadle, ktoré sa nachádza vo vašej domácnosti, sa má vidieť najvyšší aj najnižší člen rodiny (nad šesť rokov). Kedysi bývali zrkadlá dokonca posväcované kňazmi alebo šamanmi. Mali pre ľudí takú zázračnú moc, že sa s nimi spájali mnohé modlitby a rituály.

- Anketa

MÁTE ZRKADLO V SPÁLNI?

Odpovedalo 49 ľudí  

Áno a nijako mi to nenarúša život
35%
Áno, ale uvažujem o jeho premiestnení
4%
Nie, verím, že by to ovplyvnilo môj spánok
61%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Soňa Krátka 02.03.18 07:39

SK
karma
114.00

kedysi sme mali chvíľočku zrkadlo v novej spálni, ale keď som kdesi čítala, že by tam nemalo byť, tak som ho dala na chodbu a okrem toho máme jedno veľké hneď vedľa spálne v kúpelni

  • 1
Odpovedať

Soňa Kelemenová 02.03.18 08:41

SK
karma
86.00

podľa Feng-šuej zrkadlo je do spálni TABU..... a ja sa riadim podľa tohto...

  • 2
Odpovedať

Lenka Meravá 02.03.18 08:42

LM
karma
82.00

V spalni by mi prekazalo

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 02.03.18 09:02

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavý článok.

  • 1
Odpovedať

Anna Bútorová 02.03.18 12:18

AB
karma
76.00

tiež pre istotu zrkadlo v spálni nemám...

  • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 02.03.18 14:33

karma
107.00

Máme v spálni a neriešim to.

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 02.03.18 15:38

KK
karma
90.00

u mňa zrkadlo v spálni musí byť :)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 02.03.18 17:56

MM
karma
100.00

zo zrkadlom treba opatrne, v spálni zo zásady nie, v chodbe sme mali aj dve

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní