Najlepšia detoxikácia? Zapracuj v novom roku na svojich vzťahoch!

Najlepšia detoxikácia? Zapracuj  v novom roku na svojich vzťahoch!

Koľko asi v týchto dňoch padlo predsavzatí, že v tomto roku už naozaj začíname zdravšie žiť? A šup ho do obchodu so zdravou výživou či po permanentku do posilňovne. Vybavené?

Podľa najnovšie zverejnených výsledkov veľkej štúdie na Harvarde nie. Dôležitejšie ako hladina cholesterolu sú totiž pre zdravie podľa nej dobré a kvalitné vzťahy, pričom šéf spomínanej štúdie Robert Waldinger to zhrnul doslova do jednej vety: „Dobrý vzťah nás robí šťastnejšími a zdravšími.“

Hnev je toxický

„Bohužiaľ, všetko, čo počúvame o príčinách chorôb, rovnako ako o ich prevencii, sa týka znečistenia z vonkajšieho prostredia – teda toho, čo jeme, pijeme, dýchame, a naopak toho, čo by sme mali jesť a piť. Vnútorné znečistenie emóciami hnevu, zlosti, strachu, závisti a nenávisti pritom zostáva nepovšimnuté,“ upozorňuje aj slovenská odborníčka Lýdia Adamcová, ktorá pripomína, že je to chyba. „Každá naša emócia je totiž chemická reakcia, a ak je negatívna, je pre ľudské telo toxická.“ Čo teda s tým?

Pozri aj: Ako ušetriť čas? Toto sú najzákladnejšie kroky k jeho úspore

nezhody vo vzťahoch

Zdroj: Shutterstock®

Začnime od seba

„Najlepšou prevenciou ochorení je uvedomiť si – ako reagujeme, čo prežívame a aké emócie v sebe potláčame, pričom najdôležitejšie je prijať ich a začať s nimi pracovať. Ak  sa totiž v niekoľkých generáciách za sebou prežíva hnev, nenávisť či smútok, vzniká v ľudskom tele doslova znečistenie toxickými emóciami, a tak sa už rodíme s oslabenými orgánmi,“ dodáva psychologička.

Odporúčame: Ako odštartovať nový rok úspešne? Inšpiruj sa krásnymi citátmi!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 08.01.19 06:35

ĽŠ
karma
100.00

Najdôležitejšie je emócie prijať a začať s nimi pracovať.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 08.01.19 08:01

SK
karma
113.00

..určite niečo na tom bude, verím tomu, či už je to stres, hnev, nenávisť...robia veľa zlého...

  • 0
Odpovedať

Mária Slováková 08.01.19 16:03

MS
karma
118.00

Je to článok, ktorý mi hovorí z duše.Vo svojom živote sa snažíme svoje emocie potláčať, čo je pre naše duševné zdravie škodlivé.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní