Najväčšie chyby pri upratovaní!

Najväčšie chyby pri upratovaní!
  • 22.07.2017
  • Monika Šomšáková

Upratovací deň nás čaká každý týždeň. V niektorých domácnostiach sa upratuje denne, ak je to nutné. Každá žena má predsa len svoj zaužívaný systém a svoje spôsoby upratovania, no niektoré z nich môžu byť nesprávne.

Chcete vedieť, aké sú tie najväčšie chyby pri upratovaní? Možno ich robíte aj vy!

Umyť všetok riad naraz

Je čas naložiť riad do umývačky. Pomaličky vkladáte všetky špinavé taniere a poháre, no zistíte, že sa vám tam všetko nevojde. Teraz prichádza chybný krok. Poviete si, že predsa nenecháte špinavý riad vonku a radšej to všetko naskladáte ako puzzle. Na konci ste spokojná, že sa to tam vošlo, ale ak umývačku preplníte, nečakajte dokonale čistý riad. Čistiaci prostriedok a voda sa nemá ako rovnomerne dostať na všetok riad a po skončení programu zistíte, že niektoré kúsky nie sú umyté. Kto vie prečo...

Bude vás zaujímať: Čistenie elektroniky - vyvarujte sa týmto chybám!

preplnená umývačka riadu

Zdroj: Shutterstock®

Dezinfekcia kľučiek

Kľučky na dverách a skrinkách chytáme dennodenne. Z dverí, skriniek a ich kľučiek utierame prach, ale niekedy neuškodí pretrieť ich dezinfekciou. Predsa len niekedy sa ich chytáme s nie dokonale čistými rukami. Nemusíte teraz 3-krát denne čistiť kľučky v celom dome, ale raz za čas ich pretrieť dezinfekciou nezaškodí. To isté môžete urobiť na kľučkách svojho auta z vnútornej strany dverí, ale aj z vonkajšej. 

Odporúčame prečítať si: Ako vyčistiť matrac rýchlo a jednoducho?

kľučky na dverách

Zdroj: Shutterstock®

Univerzálna utierka

Utierate prach, umývate okná, kúpeľňu, potom kuchynskú linku... Všetko robíte jednou univerzálnou handričkou či utierkou? Chyba! Predstavte si, ako dokonale prenášate prach či zárodky baktérií. Vyhraďte si utierku na viacero plôch či miestností a po upratovaní šup s nimi do práčky. Predídete tak množeniu baktérií a nepríjemnému zápachu z utierky. 

Odporúčame pozrieť si: Prehnané čistenie? - Takto si zničíte veci v domácnosti!

univerzálna utierka

Zdroj: Shutterstock®

Prachovka

Ste zvyknutí utierať prach farebnými prachovkami? Je čas zmeniť to na utierku z mikrovlákna. Pomocou prachovky nazbierate prach, avšak nie všetok. V podstate ten prach len presúvate z povrchu na povrch. Čas od času ju vyprášite, no pomocou utierky zoberiete všetko, na konci ju vyperiete a pri ďalšom použití je dokonale čistá.

Bude vás zaujímať: Doska na krájanie a jej čistenie: Čo odporúčajú odborníci?

prachovka

Zdroj: Shutterstock®

Odpadkový kôš

Cítite nepríjemný zápach? Vtedy automaticky siahate po smetiach. Zaviažete vrecko a vynesiete. Niekedy však zápach pretrváva a vtedy je dobré si uvedomiť, že odpadkový kôš by ste mali tak isto ako iné veci vyčistiť prostriedkom aspoň raz za týždeň. Takto sa zbavíte nepríjemného zápachu. 

Odporúčame prečítať si: Jednoduchý spôsob ako vybieliť podprsenku. Bude ako nová!

čistenie koša na odpadky

Zdroj: Shutterstock®

Čistenie vysávača

Pokiaľ máte vysávač s nádobkou a nie s vymeniteľnými vreckami, je potrebné túto nádobu vyčistiť po každom použití. Inak si len rozvírite prach okolo seba. Pokiaľ máte vysávač na vrecká, vymeňte ho už vtedy, keď je do 3/4 plný. Nečakajte dovtedy, kým sa naplní úplne. Vtedy to má rovnaký efekt, ako u predchádzajúceho vysávača s nádobou.

Odporúčame pozrieť si: Ako predĺžiť trvanlivosť syra v chladničke?

čistenie vysávača

Zdroj: Shutterstock®

Prostriedok na riad

Prostriedok na riad je super vec. Je to skutočný bojovník proti mastnote, ale nie je vhodný na všetko. Niekto ho používa aj ako čistič na plochy v kuchyni alebo na čistenie okien. Pozor! Môže zanechávať šmuhy či pruhy na rôznych povrchoch. Prenechajte jeho funkciu len na riad. Na čistenie rôznych povrchov používajte iné, vhodnejšie prostriedky. 

Bude vás zaujímať: Čistá domácnosť: Zoznam vecí, ktoré musíme čistiť každý týždeň

prostriedok na riad

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Kusá 22.07.17 11:42

KK
karma
90.00

keď s tou farebnou prachovkou je to rýchlejšie :-)

  • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 22.07.17 13:16

karma
108.00

No niektoré veci sa týkajú aj mña..

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 23.07.17 10:44

SK
karma
86.00

ako keby pisali o mne

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.12.17 21:03

SK
karma
114.00

vysáač čistím po každom vysávaní, raz za čas rozoberiem filtr, vyperiem, vysuším...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní