Sebarozvoj s koučkou: Čo pomáha na oslabenie negatívnych dojmov?

Sebarozvoj s koučkou: Čo pomáha na oslabenie negatívnych dojmov?

Za kolísanie nálady býva zodpovedný dojem, čo je emočne zafarbený zmyslový vnem. Ten vzniká tak, že si v hlave porovnávate dve veci – prijatý vnem a svoje očakávanie. V tom momente sa rozhodne, ako situáciu vyhodnotíte. Akonáhle sa nestretne vaša predstava toho, čo chcete cítiť, s tým, čo cítite, rozhodí vás to.

Ako oslabiť negatívne dojmy?

Keď vám napadlo, že sa zbavíte dojmov a nálada vám potom nebude kolísať, sklamem vás. Také jednoduché to nie je, museli by ste byť stroj. Dobrá správa však je, že tie negatívne dojmy sa dajú oslabovať.

Napríklad tak, že ich vezmete do svojej „obrazárne krásnych spomienok“, kde vždy svieti slnko. Je to v podstate vizualizačné cvičenie, ktoré sa dá dobre natrénovať. Vždy, keď vás zahltia negatívne pocity, potrebujete si k nim vyrolovať nejaké pozitívne. Preto „obrazáreň“, lebo môže fungovať ako archív. Keď tam vstúpite, vyberiete si, čo ste si tam predtým odložili.

Neprehliadni: Ako zostať motivovaná, aj keď sa ti práve nedarí? Nič nie je nemožné!

zmena nálady

Zdroj: Shutterstock®

V závislosti od využívania vašej predstavivosti budete potrebovať istý čas, než si to „prepojenie“ vytvoríte. Potom je to už zábava a môžete si vytvárať rôzne obrazárne. Keď sa takto naučíte manipulovať hlavu a posielať myšlienky tam, kde chcete vy, máte vyhraté. Vaša nálada nebude taká závislá od vonkajších vplyvov.

Inšpiruj sa: Aké je instantné šťastie ázijcov? Shinrin-yoku, wabi-sabi a ikigay!

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 01.05.19 07:11

ĽŠ
karma
100.00

Inšpirujúce, za pokus to určite stojí!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní