Sebarozvoj s koučkou: Čo so sľubmi danými sebe?

Sebarozvoj s koučkou: Čo so sľubmi danými sebe?

Predpokladám, že si ctíte to, keď dáte niekomu sľub. Chcete ho naplniť za každú cenu. Máte rovnaký vzťah aj k sľubom, ktoré dávate sebe? Z praxe môžem potvrdiť, že s rešpektovaním sľubov, daných sebe samým, to už také dôsledné nebýva. Niežeby sme nechceli, len naše snaženie a záväzky bývajú neraz ťažko splniteľné.

Klasický príklad – človek sa odhodlá, že začne cvičiť, lebo bez zadýchania nevyjde ani na 1. poschodie. Má ambíciu chodiť 3x do týždňa do fitka. Nepodarí sa, lebo... a dosaďte si svoj variant... Keď sa pýtam, nakoľko bol ten záväzok realistický a bolo ho možné dodržať, tak sa dozviem, že... napríklad človek spí 5 hodín denne, je permanentne vyčerpaný a dovolenku nemal 3 roky. Takže, začneme odznova.

rozhodovanie v živote

Zdroj: Shutterstock®

Realistické možnosti

Pozrieme sa na štartovaciu pozíciu z pohľadu realistických možností. Bez nedostatku odpočinku je takmer nemožné rešpektovať záväzok, spojený s cvičením, aj keď je to pre nás dôležité. S vyčerpanosťou sa nedá oddať pohybu. Na počiatku naberania kondície teda príde najskôr na riešenie odpočinok. A k tomu ešte mentálne zadanie – vypratať z hlavy nezmyselné očakávania. Predstavte si, že celý rok ste sa nehýbali alebo ste nikdy nebehali a napriek tomu od seba očakávate, že hneď a zaraz podáte výkon, hodný ročného trénovania. Chce to odhodlanú trpezlivosť a prístup krok za krokom. Ako hovoria na Východe: „Aj tisícmíľová cesta začína prvým krokom“. Ktoré budú vaše prvé kroky?

Odporúčame: Vysadenie antikoncepcie: Toto sa udeje, keď ju prestaneš užívať!

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Zuzana Szocsova 04.12.18 17:59

ZS
karma
100.00

niektoré sebe dane sluby splnim, niektore sa zial k splneniu nedostanu... naposledy som si slubila ze vyrazne obmedzim fajcenie.... a zatial sa mi ten slub dari aj dodrziavat...:)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní