Čo ženy neznášajú na mužoch? Toto zaručene každú odradí

Čo ženy neznášajú na mužoch? Toto zaručene každú odradí

Aj vy ste sa už istotne v živote stretli so situáciami, keď bol rozdiel medzi ženským a mužským vnímaním a mentálnym nastavením natoľko rozdielny, až spôsobil napätie, ba dokonca zásadné konflikty. V nasledujúcom článku však nepôjde len o tieto rozdiely, ale vo všeobecnosti o to, čo dokáže ženu odplašiť už na začiatku vzťahu s mužom. Zamilovaná žena síce dokáže mnohé nedostatky na svojom vyvolenom prehliadať a aj jeho negatívne správanie v niektorých momentoch ospravedlňovať, no tieto jej „ružové okuliare“ dokážu zmiznúť závratnou rýchlosťou, a to najmä po odhalení slabín, ktoré spomíname ďalej v texte. 

Výbušnosť až agresivita

Ak sa prvé rozdielne pohľady na vec skončia hádkou, resp. nekontrolovaným výbuchom zo strany muža, teda nedôjde k zmierlivému nachádzaniu kompromisov a diskusii, potom spozornie asi každá. Je to jedno z výrazných negatívnych znamení v začínajúcom vzťahu. Pokiaľ si teda muž a žena nedokážu napríklad ani spoločne vybrať lokalitu dovolenky bez toho, aby nasledoval výstup muža, ktorý má svoju predstavu a nemieni o tom diskutovať, je to jasné. Takéto konanie odradí väčšinu žien.

Ženy by mali sledovať aj to, ako sa muži správajú za volantom. Mnohí práve na tomto mieste dokážu odhaliť svoju pravú tvár a sklony k agresivite, i keď sa im môže zatiaľ pomerne úspešne dariť pretvarovať na iných miestach.

Neprehliadni: Najkonfliktnejšie znamenia horoskopu: S nimi sa nedostaň do sporu!

agresívny muž v aute

Zdroj: Shutterstock®

Neschopnosť normálnej komunikácie – uzatvorenosť aj utáranosť

Je zrejmé, že v oblasti komunikácie medzi pohlaviami vo všeobecnosti registrujeme rozdiely. Ženy toho dokážu porozprávať a prezradiť, čo majú na srdci, oveľa viac a možno aj emocionálne podfarbenejšie ako muži. Avšak aj od muža sa očakáva, že bude vedieť sprostredkovať a zdieľať aspoň základné emocionálne nastavenie, prípadné plány či svoje názory. Ak 99,9 % času musí rozprávať žena a ťahať zo svojho partnera každú jednu hlásku, po čase ju to naozaj omrzí. A teda, aj keď mlčanlivosť môže na začiatku pôsobiť priam mysticky a tajuplne, v rámci funkčného vzťahu je dôležité zdieľanie informácií a otvorená komunikácia.

No pozor! Na druhej strane ženy odpudzuje aj prílišná utáranosť niektorých typov mužov. Keď totiž hovorí muž viac ako žena, začína to byť pre ňu minimálne podozrivé. A zásadné je tiež to, že ak väčšinu času rozpráva muž, nepočúva tým pádom ženu, no a to je problém! Ženy potrebujú byť vypočuté, a to nielen štýlom „jedným uchom dnu a druhým von“.

chvastanie sa

Zdroj: Shutterstock®

Chvastanie sa

Na chvastanie sa chlapov, povedzme si úprimne, niekedy ženy skočia. Hlavne v začiatkoch vzťahu majú muži tendenciu poukazovať nielen na svoje úspechy, ale aj materiálne zabezpečenie, no po čase zostanú ženy sklamané, keď sa z ospevovanej vily v prírode razom stane záhradná chatka a z manažéra vlastne vedúci upratovacej čaty v obchodnom centre. Múdra žena však chvastajúcemu sa mužovi „nesadne na lep“ a pri takýchto rečiach radšej „hodí otočku“. Chvastanie sa čímkoľvek rozhodne nie je sympatické, predsa len sú dôležitejšie činy ako slová.

Príliš veľký dôraz na vzhľad alebo zanedbávanie sa

Ak je muž pri zrkadle dlhšie ako žena, neveští to pre ňu taktiež nič pozitívne, a to nielen z toho hľadiska, že ráno budú viesť „boje o kúpeľňu“. Do detailu nastajlovaný a navoňavkovaný manekýn môže byť na seba príliš precitlivelý a jeho mužné vlastnosti, ktoré ženy podvedome priťahujú, výrazne oslabené. Samozrejme, že ženu odpudí aj to, keď sa o seba chlap vôbec nedbá, no ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. 

muž sa fotí

Zdroj: Shutterstock®

Extrémna súťaživosť

Nadmiera testosterónu vie niekedy poriadne znechutiť. Síce je všeobecne známe, že muži sú vďaka tomuto hormónu priebojnejší a súťaživejší v porovnaní so ženami, no niekedy to rozhodne preháňajú. Muž, ktorý musí za každých okolností vyhrať, a to bez ohľadu na negatívny dopad na ostatných naokolo, dokáže ženu odplašiť. Stačí si len predstaviť, že ako potenciálny otec bude mať potrebu víťaziť aj nad svojimi malými potomkami, hoci len v obyčajnom pexese.

Zaujme ťa: Partnerský horoskop: Ktoré znamenia nie sú vhodné pre Váhy?

- Anketa

ČO JE PODĽA VÁS Z UVEDENÉHO NA MUŽOCH NAJHORŠIE?

Odpovedalo 261 ľudí  

výbušnosť a agresivita
69%
prílišná uzatvorenosť
2%
chvastanie sa
4%
kladenie veľkého dôrazu na vzhľad
15%
zanedbávanie sa
6%
extrémna súťaživosť
3%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 12.08.19 06:38

ĽŠ
karma
100.00

Žiaľ, naozaj vlastnosti, ktoré vedia veľmi odradiť!

  • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 25.09.19 08:30

MR
karma
114.00

a pritom si ešte myslia akí sú neodolateľní :-)

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní