Diéta alebo zdravá strava: Na čo by si v živote nemala zabúdať?

Diéta alebo zdravá strava: Na čo by si v živote nemala zabúdať?

V dnešnej dobe vedieme veľmi hektický život. Každý z nás sa niekde ponáhľa. Pri tomto životnom štýle úplne zabúdame na svoj organizmus. To je chyba, pretože v súčasnosti je naozaj veľmi dôležité starať sa o seba. Myslieť na to, čo je pre nás dobré. Nechcem sa povyšovať a rozprávať, že vždy som všetko vedela. Ale naozaj sme my ľudia takí leniví? Veď v súčasnosti je toľko zdrojov na vzdelávanie. Sociálne siete, internet, časopisy a mnohé ďalšie informačné prostriedky. V minulosti ľudia nemali toľko možností. Neexistovali také vymoženosti ako dnes. Jestvovali len knihy. Keď sa ľudia chceli niečo dozvedieť, museli na to vynaložiť veľa úsilia. Dnes je tých možností neúrekom. 

Práve preto výhovorka typu – nemám čas – je neakceptovateľná. Vždy sa všetko dá, ak človek chce a má odhodlanie. Vždy si môže nájsť čas na čokoľvek. Napríklad pri obedovej prestávke alebo na ceste domov v autobuse. Je to len o zmene postoja k životu. Túžba niečo pretvoriť. Láska k sebe samým.

Inšpiruj sa: Najúčinnejšie cviky na brucho, ktoré ťa skutočne zbavia tuku

zdravá a nezdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Majme sa radi a buďme inšpiráciou aj pre druhých

Láska k sebe samým zahŕňa i lásku k svojmu organizmu. Skúste si položiť tieto otázky a odpovedzte si úprimne.

  • Staráte sa o svoje telo?
  • Dávate mu všetko, čo potrebuje?
  • Je to, čo jete, naozaj prospešné pre váš organizmus?

Ak by som mala odpovedať na všetky tieto otázky za vás, tak jedna tretina populácie nevie, čo je naozaj dobré pre organizmus. Nestará sa a nedáva telu to, čo potrebuje. Ďalšia skupina ľudí tomu neprikladá žiadnu dôležitosť. Potom sa nájdu takí jedinci, ktorí sa aj snažia, ale nezotrvajú pri tom dlho. V poslednom rade sú jednotlivci, ktorým záleží na zdraví, na tom čo jedia a ako sa cítia. Medzi týchto jednotlivcov sa radím aj ja.

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Prečo sa obmedzujeme a dávame si podmienky?

Milujem svoju prácu. Záleží mi na ľuďoch, a preto bývam často rozhorčená, ako ľudia o seba nedbajú. Je im absolútne ukradnuté ich zdravie. Ľudia, prečo sa k svojmu telu správate ako k odpadu? Telo predsa nie je odpadkový kôš. Nemôžete do neho hádzať všetko, čo vám príde na um. Prečo si vždy každý rok dávate predsavzatie jesť zdravo? Prečo práve od pondelka začnete na sebe pracovať? Prečo väčšina z vás chce aplikovať zdravé jedlo do jedálnička od nového roku či mesiaca? Prečo vlastne chcete prejsť na zdravú výživu? Je to kvôli chudnutiu, či sa chcete cítiť lepšie a zdravšie? Robíte to pre seba, či pre druhých? Otázky s použitím slova prečo by som vedela písať do zajtra. Popravde, sama si neustále kladiem otázku, prečo si ľudia určujú čas, kedy začať. Z toho mi vyplýva, že sa chcú stravovať zdravo len určitý čas. Pritom je to tak jednoduché. Len treba pochopiť, že ak človek chce konzumovať zdravé jedlo, nepotrebuje k tomu trýznenie. Je to len o správnom nastavení a pochopení.

Zisti viac: Cvičenie antigravity: Doslova odľahčí telo aj myseľ. Ako na to?

zdravé chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Sú kvalitné potraviny základom zdravia?

Neberte to ako obmedzovanie. Berte to ako niečo, čo je pre vás prospešné. Táto strava má dodávať vášmu telu kvalitné potraviny v takom množstve, aké potrebuje. Žiadne hladovanie. Podstatné je pochopiť, že každé nezdravé jedlo sa dá pripraviť zdravo a z kvalitných potravín.

Moja „krabičková“ strava nie je o zbavovaní sa nadváhy. Aj keď vám pomôže nejaké tie kilá zhodiť, základom je, že sa budete cítiť fit. Touto stravou chcem ľuďom pomôcť, aby sa cítili dobre z dlhodobého hľadiska. Chcem, aby ste sa naučili, že ak telo dostáva všetko, čo vyžaduje, nepotrebuje nič naviac. V myslení to nebudete brať ako drinu, ale skôr ako váš koníček. Ak to vydržíte dlhšiu dobu, prídu výsledky. Zistíte, že miesto sedenia v čakárni u lekára, vyberania liekov v lekárni, prežijete omnoho viacej času tam, kde skutočne chcete byť. Choroby vás začnú obchádzať a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Mnoho z vás sa nestravuje zdravo z dôvodu vysokej ceny. Ale už ste si zrátali, koľko vás stoja celkovo potraviny? Koľko vás stoja lieky? Koľko času trávite u lekára? Tak tu vás stopnem. Zdravá strava vôbec nie je až taká drahá. K tomu všetkému má ešte pozitívne účinky a ušetrí vám čas.

Zdravá strava, ktorá naozaj chutí každému!

Mnoho ľudí opovrhuje zdravou stravou. Ako to môže niekto jesť? Môžem tomu vôbec veriť? Nikdy si nemyslite, že pod zdravým stravovaním sa rozumie držať diétu a piť práškové proteíny. Je to len náhrada stravy. Áno, na začiatku schudnete 7 kg. Avšak za krátky čas ich priberiete naspäť. Nedávajte si termíny. Začnite jesť zdravo práve teraz. Nikdy nie je neskoro začať. Hlavne nezabúdajte, že krátkodobé diéty či hladovanie spôsobujú zdravotné problémy, ktoré si uvedomíte až v pokročilom veku. Nikdy nikto nevydrží držať hladovku a diétu dlhodobo.

Ak máte naozaj záujem o stravu, ktorá vám pomôže a ktorú zvládnete jesť z dlhodobého hľadiska, neváhajte nás kontaktovať. StefFit krabičková strava poskytuje všetko, čo telo potrebuje. Nájdete v nej primerané množstvo tukov, cukrov, sacharidov a bielkovín. Všetko pripravované zdravo – z kvalitných surovín. Z našej stravy schudnete poctivé kilá, ktoré sa vám nevrátia späť. Nehľadajte alternatívy rýchleho chudnutia. Radšej poctivo a efektívne. Ako sa hovorí: „Pomaly ďalej zájdeš.“ Preto, prosím, skúste vložiť dôveru do nás a vyskúšajte. Kto nevyskúša, nikdy nezistí. Budete milo prekvapení. 

Vyskúšaj: Silent joga: V čom spočíva a čo všetko ti vie priniesť?

StefFit

Zdroj: Shutterstock®

Najdôležitejšie je vážiť si samých seba,

dávať organizmu všetko, čo treba.

Do svojho jedálnička zaradiť len zdravé jedlo,

aby nás to do rovnováhy opäť priviedlo.

Nie je nič viac ako byť zdravý,

potom už budú prichádzať len dobré správy.

Ešte do toho sa cítiť zdravo a skvele,

v takomto šťastnom stave sa veľmi ľahko plnia ciele!

Vyskúšajte krabičkovú stravu od StefFit,

uvidíte, že už za nejaký čas sa budete cítiť fit!

Odporúčame: Plogging: Nový fitness trend, prospešný pre teba aj tvoje okolie


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 17.02.19 08:28

ĽŠ
karma
100.00

VÝBORNÝ ČLÁNOK!

  • 1
Odpovedať

Alžbeta Stanková 17.02.19 10:54

AS
karma
108.00

súhlasím- kvalitná strava je dôležitá. Ale kto nám to zaručí? V obchode zelenina aj ovocie striekané, o mäse ani nehovorím.

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 17.02.19 16:13

MM
karma
100.00

kvalitná a pestrá strava je základom

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní