Návod, ako dodržať novoročné predsavzatia: Ale tento raz NAOZAJ!

Návod, ako dodržať novoročné predsavzatia: Ale tento raz NAOZAJ!

Dodržiavanie novoročných predsavzatí môže byť niekedy problémové. Často sa stáva, že naše sny o lepšej postave, zdravšom životnom štýle či kariérnom postupe zostávajú zabudnuté, a to už po niekoľkých týždňoch po Silvestri, kedy tieto túžby po zmene zapíjame bublinkami. Prinášame vám návod na to, ako dodržať novoročné predsavzatia, ktoré ste si zaumienili na prelome rokov 2018 a 2019. Ale tento raz žiadne podvádzanie!

Zostaňte pri zemi

Vo väčšine životných situácií, ale aj pri novoročných predsavzatiach platí, že by sme mali aj pri ich kreovaní zostať pri zemi. To znamená, že by sme si mali dávať ciele čo najrealistickejšie a zároveň aj jednoduché, pretože ak to s nimi „prepískneme”, ich dodržiavanie bude o to ťažšie. Novoročným predsavzatím by teda nikdy nemala byť úplná zmena životného štýlu, charakteru alebo prekopanie medziľudských vzťahov.

Náš tip! Choďte na to postupne. Dajte si jeden – dva najdôležitejšie ciele, napríklad budem jesť viac zeleniny, alebo budem cvičiť minimálne 3-krát do týždňa. Na zeleninu myslite vždy pri nákupe potravín, ale aj pri príprave jedál, kam ju treba zakomponovať. Ak chcete dodržať predsavzatie o cvičení, odporúčame zakúpiť si permanentku na dlhšie obdobie alebo sa začleniť do nejakého klubu.

Pozri aj: Veľkí nepriatelia chudnutia: Vieš, koľko cukru obsahujú alkoholické nápoje?

ako začať odznova

Zdroj: Shutterstock®

Postupne, nie zhurta

Realistickí buďte aj čo sa týka plánovania zmeny. Ako má nastať a kedy musí byť v súlade s tým, čo sa vôbec dá v danom časovom období dosiahnuť. Ak si dáte predsavzatie, že do troch mesiacov zhodíte 30 kíl, asi budete po štvrť roku poriadne sklamaní. Pamätajte, že všetko má svoj čas, preto aj vaše očakávania by mali byť čo najreálnejšie.

Náš tip! Ak je vaším predsavzatím šetriť, potom si začnite odkladať týždenne toľko, koľko vám váš rozpočet dovolí. Ak si začnete odkladať viac, budete frustrovaní, pretože vám ušetrené peniaze budú zrejme niekde chýbať. Postupne choďte aj na zhadzovanie kíl alebo na skoncovanie s fajčením, ktoré by ste mali vysádzať postupne.

Zaujme ťa: Ako zariadiť spálňu a čo nám radí Feng Šuej? Vyspi sa do ružova!

ako na zdravší životný štýl

Zdroj: Shutterstock®

Odmeňte sa, ale primerane

Každý človek potrebuje, aby niekto ocenil to, čo robí. Ak nemáte nikoho takého na blízku, svoju snahu môžete oceniť aj sami. Tu je však dôležité odmeniť sa primerane tomu, aký je váš skutočný cieľ. Odporúčame vám nastaviť si pomyselné hranice počas celého roka a vždy keď jednu z nich prekonáte, môžete sa odmeniť.

Náš tip! Pozor na bezhlavé odmeňovanie, ktoré by mohlo cestu za vytúženým cieľom sťažiť, alebo úplne zmariť. Ak chudnete, neodmeňte sa nekontrolovateľným jedením všetkého, čo vám príde pod ruku, no zvoľte zdravšiu alternatívu odmeny. Ak cvičíte, nezostaňte odpočívať príliš dlho, aby ste náhodou nezleniveli.

Inšpiruj sa: Ekologické alternatívy plastových fliaš: Využívaš ich aj ty?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 02.01.19 06:04

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobrý návod a tipy!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 02.01.19 08:11

MM
karma
100.00

keďže už pomaly, ale isto, smerujem do životného obdobia, keď sa viac spomína ako plánuje, žiadne predsavzatia si nedávam, len prianie v pohode a zdraví sa dožiť nasledujúceho roku

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 02.01.19 08:19

SK
karma
114.00

predsavzatia si zásadne nedávam, radšej sa snažím žiť zdravo po celý rok, áno, som len človek, ak "zhreším", trebárs nejakým jedlom, na druhý deň sa snažím vykompenzovať len niečím ľahším, zelenina u nás nechýba, je naším každodenným spoločníkom...

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 02.01.19 14:18

MZ
karma
92.00

budem sa snažiť trošku viac športovať ... ale žiadne veľké predsavzatia si nedávam

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 02.01.19 21:58

karma
109.00

Predsavzatia si nedávam,aspoň nie som potom sklamaná,ked sa to nepodarí dodržať.

  • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 08.01.19 14:12

SH
karma
123.00

novoročné predsavzatia si už nedávam.....

  • 0
Odpovedať

Lucia Šintálová 08.01.19 20:52

karma
-1.00

Ja som si dala predsavzatie pravidele cvičiť a zdravo sa stravovať čo sa snažim už od leta. Cez Vianoce som mala pauzu, takže teraz sa zas rozbieham a baví ma to.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 14:54

karma
127.00

Najlepšie je nedávať si žiadne predsavzatia :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní