Oblečenie bez pohlavia? Tento chlapík nosí ženské oblečenie a búra tak zaužívané stereotypy!

Oblečenie bez pohlavia? Tento chlapík nosí ženské oblečenie a búra tak zaužívané stereotypy!

Už je to nejaký ten piatok, čo máme všetci zaužívané akési stereotypy. Práce v domácnosti sa rozdeľujú na ženské a mužské a nejako podobne to je aj v pracovnom živote. Muži sú smetiarmi a ženy zase kuchárkami či šičkami. Už to tak býva, že ženy by mali stať pri sporáku a starať sa o domácnosť, zatiaľ čo muži si užívajú futbalový zápas svojho obľúbeného tímu niekde v krčme či s kamarátmi. Dievčatá sa hrajú s bábikami a chlapci zase s autami.

V podstate už od narodenia nám všetci vštepujú model správania sa, ktorý následne dodržujeme celý život. Aj oblečenie sa delí na ženské a mužské. Veď aj obchody sú rozdelené na ženské a mužské sekcie. Tento model správania sa je častokrát ovplyvnený aj médiami, ktoré vytvárajú štandardy pre všetkých ľudí. No v dnešnej dobe sú tieto stereotypy akosi búrané. A pokúša sa o to aj 26-ročný mladík, ktorý tvrdí, že oblečenie je bez pohlavia.

V živote môžete byť kýmkoľvek chcete!

Connor Keaney z Británie je presvedčený o tom, že by nemali existovať žiadne stereotypy, aspoň čo sa oblečenia týka. Je toho názoru, že oblečenie by sa nemalo deliť na ženské a mužské. Proste každý by mal nosiť to, čo sa mu páči a nemal by riešiť, či daná sukňa je fakt len ženským kúskom alebo či je vhodná aj pre pánov.

Connor verí, že oblečenie je len kus materiálu, ktorý môže nosiť ktokoľvek bez toho, aby naň všetci divne pozerali. Sám sa rozhodol pre zmenu svojho života a hlavne spôsobu obliekania. Nosí sukne, blúzky, šaty a rôzne doplnky, ktoré ešte stále majú nálepku „ženské“. No v jeho šatníku nájdete aj nohavice a mikiny, ktoré sa hodia predovšetkým mužom. Síce platí, že sto ľudí – sto chutí a možno niektorí na Connora pozerajú nechápavo, ale má jasný cieľ a odkaz – nenechávajme sa ovplyvňovať bežnými stereotypmi a nosme to, čo sa nám páči a je nám pohodlné!

- Anketa

AKÝ JE VÁŠ POSTOJ K OBLEČENIU AKO TAKÉMU?

Odpovedalo 35 ľudí  

Ženské kúsky (sukne, šaty, blúzky,...) by mali nosiť len ženy
54%
Mužské kúsky (obleky, nohavice,..) by mali nosiť len muži
6%
Ešte som sa nad tým nikdy nezamýšľal/a
11%
Súhlasím s týmto mladíkom – nemali by vo svete fungovať stereotypy a predsudky
29%
1 z 9

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Maxianová 06.04.21 18:45

MM
karma
100.00

bez komentára, nepáči sa mi to

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 06.04.21 21:25

KK
karma
111.00

tak toto teda určite nie, je mi z toho zle

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 07.04.21 06:22

ĽŠ
karma
100.00

Sto ľudí – sto chutí!

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 07.04.21 14:14

DB
karma
117.00

Nieee ...toto nie

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 07.04.21 18:27

ZS
karma
100.00

To je už choré

  • 0
Odpovedať

Patrik Podmanický 07.04.21 21:42

PP
karma
96.00

Výnimka potvrdzuje pravidlo. Keď sa takto cíti dobre, je výnimkou medzi všetkými. Tolerujme mu to ale modlime sa, aby týchto výnimok bolo čo najmenej.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní