Pozor na tekuté kalórie v drinkoch! Toto sú kalorické bomby!

Pozor na tekuté kalórie v drinkoch! Toto sú kalorické bomby!

K letu neodmysliteľne patria spoločné chvíle, strávené s priateľmi a blízkymi, niekde na teraske baru, pri bazéne či na dovolenke pri mori. Mojito, Pinacolada či Sex on the beach pripravujú barmani na každodennom poriadku a my si dáme niekedy v zápale dobrej nálady viac koktejlov, ako je potrebné.

Netrpí pritom len náš organizmus, ale aj naša ťažko vydretá postava do plaviek. Viete vôbec, koľko kalórií obsahujú obľúbené drinky, ktoré k letu neodmysliteľne patria? Poďte sa na to pozrieť spolu s nami! Možno si nabudúce rozmyslíte, či to bude štýlový Cosmopolitan alebo štíhla sóda s citrónom...

Zaujme ťa: Poznáš hľuzovkový olej? Pozor na napodobeniny v obchodoch!

koľko kalórií obsahujú koktejly

Zdroj: Shutterstock®

Kalórie v pive

Aj vy po práci najradšej so svojou polovičkou popíjate vínko či pivko na teraske vášho bytu alebo domu? Nabudúce si možno pripravíte iné osvieženie, pretože aj v celkom obyčajných, napohľad nenáročných alkoholických nápojoch, sa nájdu nežiadúce kalórie, ktoré sa usadia na vašich problémových partiách. Ako je to teda s pivom a vínkom?

Kategória pivo je o niečo zložitejšia, pretože treba rozlišovať medzi pivom tmavým, svetlým, pšeničným, pivom 10-stupňovým, 11-stupňovým a 12-stupňovým. Ak by sme to mali ale spriemerovať, jedno veľké pivo obsahuje približne 180 kalórií, no pri cideri sa môže hodnota vyšplhať až na 220 kalórií! To si môžete radšej dopriať sladký koláčik, nemyslíte?

kalórie vo víne a pive

Zdroj: Shutterstock®

Kalórie vo víne

Pri vínku je to jednoduchšie. Zoberieme do úvahy suché vínka, ktoré by ste mali zvoliť vtedy, keď si chcete postavičku ako lusk zachovať aspoň ako-tak. Pohárik suchého vínka, či už červeného alebo bieleho, obsahuje približne 100-120 kalórií. Samozrejme, že taktiež závisí od presného druhu vínka.

sú koktejly kalorické

Zdroj: Shutterstock®

Kalórie v koktejloch

Prejdeme na kategóriu koktejly, v ktorej sa nájdu aj ozajstné kalorické bomby. Nie je to žiadne prekvapenie, keďže drinky obsahujú okrem alkoholu ešte aj cukor, sladké nápoje, džúsy a likéry, ktoré robia koktejl koktejlom.

Prejdime si teda kalorické hodnoty najobľúbenejších sladených alkoholických nápojov. Údaje zodpovedajú celej jednej klasickej porcii drinku:

 • Cuba libre obsahuje 180 kalórií
 • Mojito – 280 kalórií
 • Pinacolada – 300 kalórií
 • Cosmopolitan – 100 kalórií
 • Moscow Mule – 120 kalórií
 • Gin Tonic – 140 kalórií
 • Martini – 70 kalórií
 • Margarita – 174 kalórií
 • Long Island – 450 kalórií

Keby tieto kalorické hodnoty uvádzali veľkými písmenami na každom pohári koktejlu, možno by sme sa stali abstinentmi, nemyslíte?

- Anketa

PREKVAPUJÚ VÁS KALORICKÉ HODNOTY ALKOHOLICKÝCH NÁPOJOV?

Odpovedalo 21 ľudí  

Nie, už dávno viem, že s alkoholom neschudnem...
86%
Ani nie, hovorí sa o tom už dlho.
14%
Skoro som spadla zo stoličky!
0%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Marta Bujdošová 29.05.18 13:02

MB
karma
98.00

k letu a festivalom nejaky ten alkohol patri, a ked je s mierou ,,,,

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní