Priyanka Chopra: 5 vecí, ktoré by sme sa mali od nej naučiť

Priyanka Chopra: 5 vecí, ktoré by sme sa mali od nej naučiť

Priyanka Chopra zahájila svoju kariéru, keď mala 18 rokov. Práve v roku 2000 totiž vyhrala Miss World. V priebehu rokov si získala celosvetové uznanie za svoje rozmanité úlohy v Bollywoode a Hollywoode, charitatívne práce, podnikanie a ďalšie aktivity. Od tejto inšpirujúcej ženy sa môžeme veľa naučiť.

Nebojte sa zmien

Priyanka Chopra sa narodila rodičom, ktorí boli lekári v indickej armáde. Pôvodne chcela vykonávať trestnú psychológiu. Keď ale v roku 2000 získala titul Miss World, jej život sa úplne zmenil. V roku 2003 debutovala ako herečka v Bollywoode a dnes má za sebou viac ako 60 rolí. Okrem toho sa dostala tiež do Hollywoodu, kde patrí medzi uznávané hviezdy.

Začiatkom roka 2015 spustila vlastnú produkčnú spoločnosť Purple Pebble Pictures a v rovnakom roku vstúpila do americkej televízie ako hlavná postava krimi seriálu Quantico. Od roku 2010 spolupracuje tiež s organizáciou UNICEF v Indii na zlepšenie života detí zo znevýhodnených podmienok. Zameriava sa predovšetkým na pomoc mladým dievčatám.

Ak by nevstúpila do zábavného priemyslu, je pravdepodobné, že jej život by bol úplne iný. Keď vám bude ponúknutá možnosť vydať sa na neznámu cestu, počúvajte svoje srdce a nebojte sa urobiť krok do neznáma. Môže vás to priviesť k životu, o ktorom ste ani nesnívali.

Odporúčame: Veľký pleteninový manuál: S čím štýlovo kombinovať jesenné svetre?

Miss World 2000

Zdroj: pinterest.com

Prijmite rôzne role

Od romantických postáv až po boxerku Mary Korn – Priyanka už hrala rozmanitú škálu postáv. Okrem hrania je podnikateľkou a v roku 2018 sa stala investorom zoznamovacej akcie Bumble a technickej školy Holberton. Počas spolupráce s UNICEF sa z nej stala filantropka. Na začiatku roka 2010 mala Priyanka tiež krátku spevácku kariéru. Vydala anglické hity a videoklipy In My City, Exotic a I Can´t MakeYou Love Me.

Držte hlavu vzpriamenú

Keď Priyanka študovala na americkej škole, čelila rasizmu. Ľudia jej hovorili, aby sa vrátila tam, odkiaľ prišla a nazývali ju rôznymi menami kvôli hnedej farbe pleti. Keď sa prvýkrát uchádzala o rolu na západe, prezradila, že filmovú rolu nedostala, pretože režiséri nechceli „hnedú“ herečku.

V roku 2013 pochovala Priyanka svojho otca Ashoka Chopru, ktorý ochorel na rakovinu. Aj napriek tomu, že ju pohltil smútok, pokračovala vo svojom úspechu a žila svoj život naplno. Tiež musela znášať veľkú vlnu kritiky, keď sa vydala za speváka Nicka Jonasa. Jedna novinárka ju dokonca nazvala „falošnou umelkyňou“. Niektorí ju zas kritizovali, že je jej manžel o desať rokov mladší.

Aj napriek tomu, že musela stále čeliť kritike, jasne ukázala, že ju nič nemôže zlomiť. Inšpiruje množstvo mladých dievčat a žien, aby boli silné a išli si za svojím, a to bez ohľadu na názory ostatných. Život vás môže zraziť na zem, keď to najmenej očakávate, ale je dôležité vstať a pokračovať vpred.

Priyanka Chopra - herečka z Bollywoodu

Zdroj: pinterest.com

Pomáhajte spoločnosti

V roku 2010 bola Priyanka Chopra vymenovaná indickým veľvyslancom UNICEF v Indii za ambasádorku detských práv a neustále bojuje za práva detí a dospievajúcich. Jednou z kľúčových kampaní, ktorých sa zúčastnila, je „Deppshikha“. Jej cieľom je zlepšiť finančné vzdelanie pre mladé dievčatá a ženy. Naučiť ich vedúcim a podnikateľským vedomostiam. Kampaň už pomohla 65 000 ženám.

Nedávno tiež navštívila Etiópiu, aby sa stretla s tamojšími deťmi a ženami, kde sa snažila zvýšiť povedomie o dôležitosti neustáleho vzdelávania. Priyanka sa snaží využívať svoju pozíciu a pomocou slávy sa snaží pomôcť rozširovať do spoločnosti povedomie o tých, ktorí to potrebujú.

Aj keď nie všetci môžeme pomôcť všetkým, ktorí to potrebujú, určite môžeme trochu prispieť tým, že budeme láskaví k ľuďom okolo nás. Dokonca aj malé charitatívne dary organizáciám môžu pomôcť.

Nebojte sa hovoriť nahlas

Priyanka Chopra hovorila vždy otvorene o podporovaní rôznych subjektov. Verejne často hovorí o duševnom zdraví. V roku 2018 sa stala hosťom panelovej diskusie o duševnom zdraví a povzbudzovala ľudí k tomu, aby sa tejto téme venovali. V rozhovore v americkej talk šou The View hovorila o tom, že ako tínedžerka sa za seba hanbila a aj o tom, ako sa zameriavala na svoje silné stránky. „Stále nás čaká veľké množstvo rôznorodých problémov. Je ale dôležité, aby sme vedeli vyjadriť svoju podporu okrajovým komunitám, ktoré sú veľakrát zametané pod koberec.“

1 z 13

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 20.10.19 07:44

ĽŠ
karma
100.00

Inšpiratívna a krásna žena, ktorá má čo ponúknuť a od ktorej je čo sa naučiť!

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 20.10.19 18:16

MM
karma
107.00

sympatická žena, ktorá vie čo chce

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 21.10.19 17:15

DB
karma
117.00

múdra a krásna žena

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní