Škvrny od potu na oblečení: Skvelý trik za málo peňazí, ktorý funguje

Škvrny od potu na oblečení: Skvelý trik za málo peňazí, ktorý funguje

Ten večný príbeh, ktorý sa opakuje stále dookola – kúpite si krásnu bielu košeľu, z ktorej sa tešíte, no tá radosť z vás pominie hneď po jej prvom oblečení.

Používame antiperspiranty, deodoranty a iné ochranné prostriedky, ktoré by mali zabrániť poteniu. No niekedy je výsledok minimálny alebo úplne iný, než by sme chceli. Potíme sa všetci – niektorí viac a iní menej, no výsledkom každého potenia sú žlté škvrny na oblečení, ktoré sa niekedy nedajú len tak ľahko vyprať. V takom prípade nám neostáva nič iné, len siahnuť po silnejších čistiacich prípravkoch či bielidlách, ktoré by vrátili bielemu oblečeniu žiarivosť a biely vzhľad. Škvrny od potu sa nemaznajú ani s inými kúskami oblečenia.

No čo keby sme vám povedali, že vzniku žltých škvŕn od potu na oblečení môžete jednoducho zabrániť? Vyskúšali by ste ho? Ak ste si odpovedali áno, tak čítajte ďalej, pretože jeden skvelý trik sme pre vás vypátrali.

Pozri aj: Choroba ruky-nohy-ústa: Vieš, ako pred ňou uchrániť svoje deti?

škvrny na košeli

Zdroj: Shutterstock®

Nedajte škvrnám od potu šancu!

Keď začnete brázdiť internetom, ktorý poskytuje množstvo skvelých návodov a trikov, môžete naraziť na jeden (možno) bizarný. Totižto, po celom svete dámy používajú proti poteniu hygienické vložky. Áno, čítate správne. Dámska hygienická vložka nalepená na tričku či košeli v podpazuší pomáha zabrániť nielen vzniku spotených máp, ale aj žltých škvŕn. No povedzme si úprimne – je to naozaj to najlepšie riešenie? Určite nie!

Čo tak skúsiť detský púder? Ten stačí zažehliť do oblečenia po vypraní. Detský púder tak vytvorí akúsi bariéru medzi pokožkou a oblečením, preto sa na oblečení nebudú vytvárať žiadne žlté škvrny. Pýtate sa, ako na to? Keď budete nabudúce žehliť svoju obľúbenú košeľu alebo tričko, tak nasypte trochu detského púdru do podpazušia, na golier a na zápästie a jednoducho ho do oblečenia zažehlíte.

detský púder

Zdroj: Shutterstock®

Aj kukuričný škrob dokáže zázraky

Ak nemáte poruke detský púder (predsa len, nie v každej domácnosti sa nachádza dieťa), tak vám skvelo poslúži aj kukuričný škrob. Jeho použitie je úplne rovnaké ako pri detskom púdri. Pri žehlení bielych košieľ ho stačí zažehliť do oblasti podpazušia, do goliera a zápästia.

Zázračný trik proti škvrnám od potu za málo peňazí! Už ste ho niekedy vyskúšali?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Chromíková 23.08.18 13:50

MC
karma
109.00

zaujímavý tip...

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 23.08.18 18:05

KK
karma
109.00

počujem prvýkrát, možno vyskúšam

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 23.08.18 18:08

ĽŠ
karma
100.00

Skvelý trik, ktorý rada využívam!

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 23.08.18 22:19

PV
karma
113.00

Super nápad.. Dakujem ..

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 25.08.18 21:41

karma
109.00

Čakala som,že sa tu objaví nejaký prípravok na žlté škvrny od potu a toto je vlastne o tom,ako týmto škvrnám predchádzať.Zaujímavé...dobre vedieť.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní