Výklad snov: Odhalí pravdu, ktorej sa bojíš? (II. časť)

Výklad snov: Odhalí pravdu, ktorej sa bojíš? (II. časť)

Ako sme už naznačili v predošlom článku, sny pochádzajú z nášho podvedomia. Keď sa s nami podvedomie snaží komunikovať prostredníctvom snov, mali by sme ho počúvať, aby sme odhalili skutočnosti, ktoré by inak pred nami mohli zostali skryté.

Dobrým nápadom je aj ich zapisovanie (aspoň základných symbolov, no aj emócií, ktoré sa viažu na daný sen), a to hneď po prebudení, aby sa dali neskôr ľahšie analyzovať a prípadne zaradiť do kontextu aktuálne prežívaných situácií. Prečo je teda dôležité zachytiť aj emócie, ktoré počas snov pociťujeme a možno sa s nimi aj budíme? O tom si povieme ďalej v článku a zameriame sa predovšetkým na negatívne emócie, akými sú hnev, zlosť a osamelosť.

Hnev – nech sa páči, vyzúrte sa

Poznáte ten preexponovaný pocit hnevu, ktorý si žiada náležitú reakciu? Hovoríme o bežnom živote a situáciách, keď to vo vás vrie, ale vy si nemôžete dovoliť, aby to bolo vôbec poznať. Tak ho jednoducho dusíte v sebe. Je to veru nepríjemné, no a preto sa netreba čudovať, keď sa niekedy aj tomu najmierumilovnejšiemu človeku sníva o vlastných prejavoch až divokého hnevu.

Nie je sa však čoho báť, v tomto vychádza snívanie v ústrety a dáva priestor na akési „vybitie si“ zlej energie. Pokiaľ však nejde o ojedinelý sen a vy zúrite v každom druhom, mali by ste sa zamyslieť nad svojou frustráciou a začať v živote aktívne riešiť veci, ktoré vás do tohto stavu vrhajú opakovane.

Pozri aj: Aké je instantné šťastie ázijcov? Shinrin-yoku, wabi-sabi a ikigay!

Interpretácia snov

Zdroj: Shutterstock®

Zlosť – vystupňovaná až do násilia

V prípade zlosti, ktorá sa v snoch prejavuje násilnými skutkami, sa však už treba poriadne zamyslieť nad vlastnou životnou situáciou. Mávate sny, v ktorých ste násilní voči druhým ľuďom až tak, že máte zo seba strach? Áno, pokojne už možno hovoriť o nočných morách, z ktorých sa prebúdzate s kropajmi potu na čele.

Pokiaľ sa vás týkajú tieto nepríjemné nočné mory a nechcú sa vás „pustiť“, čiže nejde o jednorazovú záležitosť, tak je veľmi pravdepodobné, že vás niečo v živote frustruje za vašu tolerovateľnú úroveň a naberá to už hrozivú podobu. Prípadne sen tohto typu poukazuje na možnosť, že strácate kontrolu nad svojím životom. Takže ju nutné urobiť urýchlené protiopatrenia voči prehlbovaniu vašej životnej nespokojnosti, a to možno aj radikálnejšieho charakteru (zmena práce, ukončenie vzťahu a pod.).

samota v sne

Zdroj: Shutterstock®

Opustenosť – samota, ktorá doslova bolí

Cítite sa v snoch osamotene a bez prípadnej pomoci? Je to veru silná emócia, ktorá zanecháva nepríjemné naladenie aj po prebudení. Zlé je najmä uvedomenie si toho, že keď nás druhí opustia, nemáme vždy silu a možnosti niečo s tým urobiť. Takže okrem osamotenia sa pridáva aj pocit bezmocnosti a neschopnosti.

Pokiaľ sa vám snívajú sny takéhoto ladenia častejšie, je možné, že je vo vás silne zakorenená obava zo straty. Nemusí však ísť hneď o fyzickú stratu blízkych ľudí či prerušenie kontaktov. Na podvedomej úrovni sa spracováva aj strach z „ochladnutia“ vzťahov a celkovej komunikácie. Je teda na mieste popremýšľať, čo sa v poslednom čase zmenilo vo vašich vzťahoch a v kontakte s druhými riešiť prípadné „trhliny“.

Zaujme ťa: Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Maxianová 23.03.19 19:09

MM
karma
100.00

niekedy, keď nad ránom sa zobudím a nanovo zaspím, tak sa mi sníva, že sa s niekým vadím alebo mu nadávam

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.03.19 17:12

JK
karma
100.00

Sny mám zriedka často sa budím no veľa krát sa splnili

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní