Vyrábanie jarných dekorácií

Vyrábanie jarných dekorácií

  • Zdieľaj:
 • 0

V jarnom období sa mnohí z nás snažia vytvoriť príjemnú atmosféru vo svojom dome alebo byte. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je vyrobiť si vlastné jarné dekorácie.

Výroba jarných dekorácií je vzrušujúci a kreatívny spôsob, ako privítať nové ročné obdobie. Jar je čas na oslavu príchodu slnečného počasia a krásy prírody. Výroba vlastných dekorácií môže byť zábavným a užitočným spôsobom, ako sa naladiť na nové začiatky. Existuje nespočetné množstvo možností na výrobu jarných dekorácií, preto je dôležité vybrať si také, ktoré budú najlepšie vyhovovať vášmu priestoru a štýlu.

Pozri aj: Ako na krájanie torty? Zabudni na trojuholníky, tento trik ti ušetrí nervy

Aktívne čas strávený s rodinou či priateľmi

Ručné práce a vyrábanie rôznych, nielen jarných dekorácií, je okrem skvelého výsledku aj príjemne strávený čas v kruhu rodiny. Do procesu výroby môžete zapojiť deti aj manžela, prípadne si spraviť dielničku aj s rodinnými priateľmi či príbuznými. Budete tak aktívne a vedome s ľuďmi, ktorí sú pre vás dôležití, a navyše vám pod rukami vznikne niečo zaujímavé do domácnosti.

Jedným z miest, kde môžete zohnať potrebné materiály na výrobu jarných dekorácií, je obchod TEDI. Nájdete tam rôzne druhy papiera, lepidlo, nožnice, farebné ceruzky a iné potrebné pomôcky. Ak máte radi prácu s papierom, môžete vyrobiť napríklad kvety za pomoci farebných papierov a špagátov alebo origami kvety. Internet je plný podrobných návodov na rôzne dekorácie. Ak preferujete prácu s textíliami, môžete vyrobiť napríklad látkové kvety, motýle či slnko.

Môžete si vyrobiť papierové kvety alebo vystrihnúť tvary, ako sú zajačiky alebo vtáčiky, a zavesiť ich na steny alebo do okna. Môžete tiež vyrobiť látkové transparenty s nápismi s jarnou tematikou alebo z papiera či látky vyrobiť farebné stuhy.

Pri vyrábaní jarných dekorácií sa presvedčte, že viete, čo všetko potrebujete. Otvorte si TEDI leták a urobte si presný zoznam všetkých komponentov. Je jasné, že pri návšteve kamenného obchodu vám ďalšie veci padnú do oka a nakúpite aj nejaké extra veci, no majte na pamäti to, čo naozaj potrebujete.

Kvety sú znakom jari

Jedným z najobľúbenejších spôsobov výroby jarných dekorácií je použitie čerstvých kvetov alebo zelene. Môžete vytvoriť kytice z jarných kvetov a zavesiť ich na steny alebo nad dvere. Môžete dokonca vyrobiť veniec z čerstvých kvetov a zavesiť ho na vchodové dvere. Ak nemáte prístup k čerstvým kvetom, môžete si vyrobiť aj dekorácie z tých sušených. Nezabudnite používať aj lak na vlasy, ktorým kvety zafixujete a dekorácie vám tak vydržia omnoho dlhšie.

V jarnom období môžete využiť aj prírodné materiály ako napríklad listy, konáre a plody. Tie môžete použiť na výrobu jarných dekorácií ako napríklad kyticu na stole alebo vence na dvere. Všetky tieto materiály sú voľne dostupné, stačí sa len dobre obliecť a vyraziť na rodinnú prechádzku na lúku či do lesa. Urobíte tak niečo dobré pre svoje fyzické zdravie, strávite čas s rodinou a prídete domov s ďalším výrobným materiálom.

Odporúčame: Rok 2023 v obývačke: Najväčšie trendy, ktoré sa oplatí vpustiť do svojho domova

Využite drevo

Okrem papiera a kvetov môžete využiť na prácu aj drevené predmety - môžete vyrobiť napríklad drevené vence, drevené dekorácie alebo len kúpite rôzne tvary a budete ich maľovať. Napríklad na Veľkú noc sa budú hodiť drevené vajcia, ktoré ozdobíte do formy kraslíc. Tie vám vydržia následne aj niekoľko rokov. Nezabudnite na svoj zoznam pridať aj farby na drevo.

Výroba jarných dekorácií môže byť zábavná a užitočná činnosť. Môžete si vyrobiť dekorácie, ktoré sú prispôsobené vášmu vkusu a priestoru, a môžete ich prispôsobiť na akúkoľvek príležitosť. Či už vyrábate kytice zo živých kvetov alebo farebné papierové dekorácie, výroba jarných dekorácií je skvelým spôsobom, ako osláviť toto ročné obdobie a dostať sa do atmosféry nových začiatkov.

Pozri aj: Hugh Grant sa stal otcom v 51 rokoch, teraz má 5 detí: Ľutuje to?


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o citlivú pleť
Poradňa

Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o citlivú pleť

 • 0
 • 23.01.2023
Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?
Pleť

Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?

 • 2
 • 26.01.2023
Šedivý blending: Počula si už o tomto populárnom vlasovom trende?
Vlasy

Šedivý blending: Počula si už o tomto populárnom vlasovom trende?

 • 3
 • 21.12.2022