Ako recyklovať staré oblečenie? Ukáže ti to táto trojnásobná mamička!

Ako recyklovať staré oblečenie? Ukáže ti to táto trojnásobná mamička!

Móda predstavuje stále sa meniaci a dynamický systém. To, čo bolo moderné včera, už nemusí byť zajtra. Rovnako by sme to mohli povedať o vlastnom vkuse. Aj ten sa stále mení a kúsok oblečenia, ktorý sme si s nadšením kúpili, sa nám o pár mesiacov môže zdať úplne nezaujímavým. Dokonca sa niekedy čudujeme, ako sme si niečo také mohli aj kúpiť. Takéto oblečenie potom často zaberá v šatníku len zbytočné miesto a neraz skončí dokonca v koši. V dnešnom článku vám však ukážeme jeden tip, ako sa dá so starým a nie už tak príťažlivým oblečením naložiť. Budete nadšené!

Dajte šancu starému oblečeniu!

Sarah Tyau je dnes trojnásobnou mamičkou, ktorá s recyklovaním starého oblečenia začala po narodení prvej dcéry. Čo kedysi začalo ako hobby, vďaka ktorému sa dalo ušetriť zopár peňazí, je v súčasnosti prácou aj životným poslaním. Na svojom instagramovom účte má Sarah už cez 209 000 fanúšikov, ktorí sú z jej šikovných rúk nadšení. Mamička ukazuje, že aj z nechceného oblečenia je možné vyčarovať úchvatné nové kúsky, či už pre seba alebo svoje deti.

Rovnako dáva do pozornosti otázky, nad ktorými je prínosné sa zamyslieť, ako je napríklad nadmerné plytvanie oblečením či úskalia súčasného módneho a textilného priemyslu. Venovať nový šmrnc starému oblečeniu má jednoducho množstvo výhod. Tak čo, skúsite aj vy zobrať do rúk ihlu a niť, respektíve vytiahnuť šijací stroj? Inšpirujte sa úžasnými premenami starého oblečenia tejto šikovnej mamičky!

Pozri aj: Mladý pár z Indie vytvára miniatúrne zvieratá z papiera: Za ich prácou stojí krásna myšlienka!

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Out of all of my refashions, this one screams Easter to me the most. part 2 from my last post. I had to do something by a certain date. But between the constant interruptions in the day, not getting much sleep due to my son’s constant sniffing(allergies), it was taking way longer than I had wanted. When it was lunch time, I made him lunch; a turkey sandwich with avocado, sprouts & cucumbers, & sliced tomatoes on the side. ‘Now, while he eats lunch hopefully I’ll finish what I need to do.’ I thought to myself. And I looked my son in the eyes & repeated for the 3rd time, “Make sure you sit & eat until you’re all done with your food, do not leave your food or Achilles(our dog) will get it.” . I quickly went & began working. Not even 2 mins. later, my son came to me to ask when his sisters would be coming home from school. As I answered him, we heard Achilles grabbing the food from the table. Then I lost it. I yelled so loud when telling him, I told you not to leave your food, I told you Achilles would get it! How many times did I tell you that??? I need to work right now!!! With all the constant questions & interruptions, I cannot do anything for me!!! I don’t have time to make you another lunch, you better go make your own food!!! I can’t remember the last time I yelled that loud to my boy. I made him cry pretty hard too. My heart still breaks thinking about it. But at the moment, I was furious. As I thought of how being a mother is the same as being a slave, a scripture came to my mind. “But he that is greatest among you shall be your servant.” . I’ve never likened that scripture to motherhood. But Jesus was the greatest among us. And wasn’t he treated & acted like a slave? He was born in a manger, he always served, washed people’s feet, was mocked, ridiculed, dragged, beaten, spat upon, & hung on the cross & died in the most low, degrading matter dressed in a loincloth, & murdered along with two thieves? He didn’t get a lot of respect or rewards on Earth. He, who was the greatest among us was our servant. What other calling is more noble than to be a servant? What an honor it is to be a mother. What an honor it is I get to constantly serve.

Príspevok, ktorý zdieľa Sarah Tyau | Life is Beautiful (@sarahtyau),


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Ľubica Šťastná 12.05.19 06:12

ĽŠ
karma
100.00

Šikovná mamička a jej tipy, ako sa dá so starým a nie už tak príťažlivým oblečením naložiť!

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 12.05.19 15:11

DB
karma
114.00

toto všetko predsa vedia šikovné slovenské mamičky a myslím,že to aj robia.

 • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 12.05.19 15:46

karma
104.00

super, chce to hlavne inšpiráciu, šikovné ruky a voľný čas...

 • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 12.05.19 21:40

LK
karma
100.00

Super nápady :)

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 12.05.19 22:48

karma
109.00

Super nápad ako využiť staršie a pritom ešte dobré oblečenie.Nie je potrebné stále kupovať nové veci.Hlavne v dnešnej dobe,ked sa konečne začína bojovať za zničenú prírodu.A koniec koncov,móda sa opakuje.Stačí si oblečenie odložiť a za pár rokov,ked príde do módy,akoby si našiel :-)

 • 0
Odpovedať

Martina Varhaníková 13.05.19 07:12

karma
110.00

Rada robím zo starých vecí nové , chce to len fantáziu a šikovné prsty. :o) Vďaka za inšpiráciu.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.05.19 16:27

MM
karma
100.00

ja som pred rokmi zrecyklovala skoro všetko oblečenie, pre syna som tuším okrem bielizne a ponožiek šila všetko, dnes už pomenej, skôr doderiem na záhrade

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 14.05.19 19:54

JK
karma
100.00

Šikovná mamina a vie šiť a je kreatívná

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.19 09:09

AK
karma
100.00

Krásne premeny,chce to len šikovné ruky a fantáziu

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 23.03.21 15:33

JK
karma
100.00

Má talent a šikovné ruky a nápady

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní