Ako urovnať hádku s partnerom

Ako urovnať hádku s partnerom
 • 08.12.2015
 • Chantal Calcagni

  • Zdieľaj:
 • 1

Všetky to dobre poznáme. Medzi vami a partnerom je opäť ,,dusno" a obaja sa trápite.


V konečnej verzii hádky už ani nevieme, kde bol vlastne problém. Či bola podnetom hádky nepozametaná obývačka alebo hlúpa poznámka z partnerovej strany, často nás to rozhodí natoľko, že aj keď mnohokrát nevieme ako - ,,oheň je na streche".
 

Po chvíľke nás to začne mrzieť, a tak si povieme, že aj keď to nebola naša chyba, snáď by sme sa to mohli pokúsiť urovnať. Lenže ako?

Krok č. 1: Nechcite až príliš

Ak muž chce mať svoju pravdu, tak ju má. Nadarmo mu neustále opakujete, že ste tú narážku na jeho prácu či voľný čas nemysleli vážne. Ak je to preňho neprekonateľný problém, vždy ním aj bude. Radšej ustúpte, akoby ste mali donekonečna opakovať, že to nie vy ste tá zlá, ale on, pretože neprimerane zareagoval. Možno sa jeho nereagovaním na vaše pripomienky „vytočíte“ natoľko, že sa vaša hádka dostane do ešte vyšších rozmerov. Nesnažte sa riešiť problémy ,,za horúca".

hádka s partnerom

Zdroj: Shutterstock®

Krok č. 2: Skúste to pokojne


Hnevá vás, že sa vám neospravedlní, že si pokojne rieši pracovné záležitosti a vás akoby vypustil z hlavy? Aj keď sa cítite akoby ste mali vo vnútri každú chvíľu explodovať, tvárte sa, že vás sa to tiež netýka. Neobvyklé správanie ho zaskočí. Namiesto vašich stavov zúfalstva uvidí (predstieraný) pokoj, a to ho zaujme. Uvidíte, že už na druhý deň ráno to bude niekto celkom iný.

hádka s partnerom

Zdroj: Shutterstock®

Krok č.3: Vysvetľujte


Máte pocit, že sa váš „spolubývajúci“ začína opäť podobať na vášho partnera? Ak ho prešiel prvotný ošiaľ, vysvetlite mu, že aj keď sa nesprával ako muž na úrovni, ste ochotná na to, pre dobro vás oboch, zabudnúť. Uvidíte, že ak ho necháte upokojiť sa, bude sa vám o probléme potom rozprávať ľahšie. Aj keď budete v tom čase ,,hrýzť steny" od nervozity, sebazaprenie niekedy nie je na škodu. Podajte si ho, až keď bude ochotný počúvať, aby bola vaša konverzácia produktívna. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Iveta Ondáková 08.12.15 21:19

IO
karma
97.00

Ja som za to, že treba problémy riešit vždy s kludom, niekedy je lepšie počkat, kým sa obaja upokojíme a potom je to objektívnejšie .

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní